• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

۵ نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد

۵ نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد

ما در این مقاله به مبحث 5 نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

5 نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد

اگر در دماهای سردتر اعمال شود، اپوکسی به درمان کامل نمی رسد یا به خواص فیزیکی طراحی شده خود نمی رسد و در نهایت منجر به شکست زودرس آن می شود. در اینجا کاری است که می توانید برای موفقیت انجام دهید.

پوشش‌های اپوکسی برای محافظت از سطوح در برابر انواع آسیب‌ها مهم هستند از خراشیدگی و سایش گرفته تا مواد شیمیایی و موارد دیگر. اگرچه می توان آنها را در دماهای سرد استفاده کرد، اما پوشش های اپوکسی باید با تکنیک های ویژه سازگار با محیط مورد استفاده قرار گیرند و اعمال شوند.

مخلوط کردن رزین اپوکسی و هاردنر با هم یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که گرما تولید می کند. هم دمای محیط و هم دمای بتن بر سرعت واکنش اپوکسی و درجه پخت تأثیر می گذارد. اگر پوشش در دماهای سردتر اعمال شود، ممکن است اپوکسی به اندازه کافی سخت شده به نظر برسد، اما به درمان کامل نمی رسد یا به خواص فیزیکی طراحی شده خود نمی رسد و در نهایت منجر به شکست زودرس آن می شود.

5 نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد

تعمیرات بتن در دماهای سرد انجام می شود، بنابراین استفاده از پرایمرهای اپوکسی باید با شرایط سازگار باشد.شرکت شیمیایی اقلیدس

پنج نکته که هنگام استفاده از پوشش های اپوکسی در هوای سرد باید در نظر داشته باشید:

1.رزین و سخت کننده را قبل از استفاده گرم کنید

برای اطمینان از شروع خوب واکنش شیمیایی و بهبود عمل آوری بهینه، رزین و سخت کننده را با لامپ های حرارتی گرم کنید یا قبل از استفاده در محیط گرم نگه دارید. اگر اپوکسی در خارج از منزل استفاده می شود، می توان یک جعبه ذخیره سازی اپوکسی کوچک و قابل حمل از ورقه های سفت و سخت عایق با پشت فویل، با یک لامپ معمولی یا یک پد گرمایش الکتریکی در داخل ساخت تا دمای 70 تا 90 درجه فارنهایت حفظ شود. (21-32 درجه سانتیگراد). این روش رزین گرم و سخت کننده را در نزدیکی محل کار نگه می دارد و از سرد شدن مواد قبل از مخلوط شدن و اعمال جلوگیری می کند.

علاوه بر این، منطقه باید در طول زمان پخت کامل اپوکسی گرم نگه داشته شود. اگر ادبیات سازنده می گوید که زمان پخت اپوکسی هشت ساعت است، فرض کنید که این به معنای هشت ساعت در دمای 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) است. اگر دمای بستر و محیط کمتر باشد، زمان پخت طولانی‌تر خواهد بود.

چرا دما مهم است

هنگامی که رزین اپوکسی و هاردنر با هم مخلوط می شوند، یک واکنش شیمیایی آغاز می شود. دمای محیط اطراف، بتن مورد پوشش و مخلوط اپوکسی بر سرعت یا سرعت واکنش شیمیایی اپوکسی و همچنین درجه پخت تأثیر می گذارد. دمای گرمتر واکنش شیمیایی را تسریع می کند، در حالی که دمای سردتر واکنش را کاهش می دهد. هر دو به طور مستقیم بر زمان پخت و خواص فیزیکی اپوکسی تأثیر می گذارند.

علاوه بر این، دما بر روی خواص جابجایی رزین اپوکسی تأثیر دارد. با کاهش دما، اپوکسی بسیار ضخیم تر می شود و به درستی جریان نمی یابد. این بدان معنی است که اندازه گیری و مخلوط کردن رزین اپوکسی و هاردنر در هوای سرد بسیار دشوارتر است که می تواند منجر به اختلاط ناقص و خطر بیشتر خرابی پوشش شود. اپوکسی سرد و ضخیم و بستر سرد نیز باعث ایجاد مشکلاتی مانند ظاهر ناهموار و حباب های هوا در محصول نهایی می شود.

2.از نسبت مخلوط مناسب اطمینان حاصل کنید

مهم است که اطمینان حاصل شود که رزین و هاردنر در نسبت مخلوط مناسب استفاده می شوند. مخلوط کردن نسبت قطعه A و قسمت B می تواند به طور جدی توانایی اپوکسی را برای پخت مناسب و دستیابی به استحکام نهایی به خطر بیندازد. بهترین روش این است که کیت کامل اپوکسی را مخلوط کنید و سعی نکنید آن را شکسته و حجم های کوچکتر را مخلوط کنید.

نسبت مخلوط مناسب به محصول بستگی دارد – دلیل دیگری برای مطالعه دقیق دستورالعمل ها قبل از استفاده. بسیاری از پوشش های اپوکسی دارای نسبت مخلوط 1:1 هستند که به معنای یک قسمت حجمی از قسمت A (رزین اپوکسی) به یک قسمت حجمی از قسمت B (عامل پخت) است. با این حال، نسبت های مخلوط 2:1، 3:1 و 4:1 نیز رایج است.

در برخی موارد، عیوب ناشی از اختلاط خارج از نسبت در هنگام استفاده از نظر بصری مشهود است. بارزترین شواهد وجود یک مخلوط غیر نسبت، یک پوشش اپوکسی است که عمل نمی‌کند – واکنش شیمیایی تا پایان انجام نمی‌شود و در نتیجه، پوشش نرم و چسبنده باقی می‌ماند. برعکس، یک اپوکسی مخلوط شده با نسبت اشتباه می تواند خیلی سریع واکنش نشان دهد و باعث ایجاد ترک در پوشش پخت شود.

3.رزین و سخت کننده را کاملاً مخلوط کنید

رزین و هاردنر باید کاملاً با هم مخلوط شوند. مثل همیشه، قبل از ترکیب، قسمت های A و B را از قبل مخلوط کنید. سپس دو قسمت را حداقل به مدت دو دقیقه با مته با سرعت کم و همزن پارویی با هم مخلوط کنید. هرگز با دست مخلوط نکنید!

در حین هم زدن کناره ها و کف ظرف را سوهان بکشید. یک ظرف اختلاط با حجم کمتر، فعالیت شیمیایی را بهبود می بخشد زیرا سطح محدود، گرمای تولید شده توسط واکنش شیمیایی را دفع نمی کند. به عنوان مثال، یک واحد دو گالن اپوکسی را در یک ظرف سه گالن مخلوط کنید.

 4.سطح و محیط گرم تا حد اکثر

هنگامی که اپوکسی روی سطح گرم‌تری اعمال می‌شود، نازک‌تر می‌شود و بسیار صاف‌تر جریان می‌یابد و بهتر نفوذ می‌کند، که منجر به پیوند قوی‌تر می‌شود. گرم کردن مناطق بیرونی که پوشش داده می شوند را می توان با ساختن چادرهای پخت در اطراف منطقه و استفاده از بخاری های قابل حمل یا لامپ های حرارتی انجام داد. هرگز از منابع حرارتی بدون تهویه شعله باز مانند سمندر یا بخاری های کاتالیزوری استفاده نکنید. گازهای خروجی این نوع بخاری ها می توانند سطح را آلوده کرده، رطوبت را بالا ببرند و سطح CO 2 ناشی از اگزوز بر روی پخت اپوکسی تاثیر میگذارد و در نهایت منجر به خرابی پوشش می شود. بخاری های کاتالیزوری مشکلی ایجاد نمی کنند مگر اینکه در یک فضای محدود مانند چادر پخت یا جعبه استفاده شوند.

5.قبل از استفاده مجدد، سطح را با دقت آماده کنید

هنگام پوشش دهی در دماهای سردتر، عمل کندتر می تواند منجر به تشکیل رژگونه آمینی روی سطح اپوکسی شود. رژگونه مانند یک لایه مومی روی سطح اپوکسی پخته شده احساس می شود. اگر لایه دوم لازم است، قبل از اعمال لایه دوم، بلافاصله سطح را با آب گرم با استفاده از پد 3-M Scotchbrite بشویید. قبل از تبخیر آب، سطح را با حوله های تمیز و بدون پرز خشک کنید و قسمت های براق باقی مانده را با کاغذ سنباده متوسط ​​سنباده بزنید. قبل از اعمال پوشش، اطمینان حاصل کنید که تمام باقی مانده های سنباده پاک شده است.

قبل از شروع هر پروژه ای، مهم است که اثرات اعمال اپوکسی در هوای سرد را درک کنید تا بتوانید به درستی آماده شوید. با اجرای این مراحل در فرآیند آماده سازی و درخواست، نتیجه موفقیت آمیز را تضمین خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه