• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ملات ترمیمی پلیمری بتن

ملات ترمیمی پلیمری بتن

 این مقاله به مبحث ملات ترمیمی پلیمری بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و… میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.​​

ملات ترمیمی پلیمری بتن

بتن از مستحکم ترین و ماندگارترین مصالح تولید شده به وسیله انسان است. مصالحی که استجکام بسیار خوب جهت ساختن سازه‌های سنگین را خواهند داشت. اما این مصالح با استحکام بالا بدونه ایراد نیست و در زمان عمر سازه‌ ها نیاز به تعمیرات و بازسازی پیدا خواهند کرد. داشتن یک استراتژی بسیار خوب در جریان تعمیر و بازسازی بتن به ‌مقدار مرحله‌ی تولید سازه‌ های عمرانی اهمیت خواهد داشت. نکته‌هایی که تفاوت ما بین یک تعمیرات موفق ساختار بتنی تا امتداد یک ایراد هزینه‌ بردار را نشان می دهد. به همین علت ترمیم کننده‌ های پلیمری عرضه شدند و استفاده از آن‌ها گسترش پیدا کرد.

نمونه های مصالح ترمیم بتن را می‌توان به نحوه زیر دسته بندی کرد:

 • ملات ترمیم کننده پلیمری
 • ملات ترمیم کننده نیمه پلیمری
 • چسب لاتکس
 • چسب اپوکسی
 • رزین تزریقی

ملات پلیمری بتن یک ‌شکل درست شده از رده مواد ترمیم کننده بتن می باشد که باعث به وجود آمدن  قابلیت‌های بهتر بتن در سازههای عمرانی مثل: انبارهای صنعتی، عرشه پارکینگ‌ها، ارتقای مقاومت جاده‌ها در مقابل بارهای سنگین و سایشی و… می‌شود.

ملات پلیمری بتن از خانواده ملات های ترمیم مقاوم سازی افزیر است که به شکل دو جزئی با هدف انجام تعمیر بتن طراحی می شود. این ملات پلیمری بتن یک بازدارنده قوی در ادامه داشتن فرسایش و خوردگی بتن است و شرایط استفاده در سازه‌ های مختلف افقی و عمودی را خواهد داشت.

انواع آسیب های وارد شده به بتن:

آسیب های ناشی از اجرا که احتیاج به ترمیم و تعمیر بتن دارد مثل: بتن، شن نما شدن، عدم نظافت داخل قالب قبل از بتن ریزی، عدم اجرای درست قالب که باعث ایجاد درز در بتن خواهد شد، در رفتگی قالب و…. می شود.

آسیب های وارد شده به بتن ناشی از شرایط محیطی و بهره برداری:

این نمونه از آسیب ها به علت تاثیرات شرایط محیطی و بهره برداری است که شامل تاثیرات مواد خورنده در محیط اطراف، از میان رفتن پوشش بتن و به همین دلیل نمایان شدن میلگرد و… است که نیاز به مواد ترمیم بتن خواهد داشت.
لازم به ذکر است که مشخص شدن نمونه های بتن آسیب دیده بیشتر اوقات با چشم قابل شناسایی نبوده و نیاز به انجام دادن تست بتن است.

نمونه های روش های تعمیر بتن آسیب دیده:

بهترین روش ترمیم بتن در ساختمان چیست؟ مناسب با ضخامت مورد نیاز لایه ملات ترمیمی بتن می توانیم روش های مورد نیاز ترمیمی بتن را انتخاب نماییم.

ضخامت لایه ملات کمتر از 5 سانتی متر:

در ضخامت های کمتر از 5 سانتی متر اجرای ملات ترمیمی به 2 روش می تواند انجام شود. در مرحله اول پس از آماده سازی سطوح بتن برای اجرای ملات ترمیم، بتن با استفاده از پاشش ملات ترمیم به شکل دستی و یا با استفاده از دستگاه بخصوص پاشش بر روی سطحوح آسیب دیده بتن پاشیده خواهد شد. در مرحله دوم ناحیه آسیب دیده را می توانیم با استفاده از یک کاردک ترمیم نماییم.

ضخامت لایه ملات بزرگتر از 5 سانتی متر:

در این مرحله پس از آماده سازی سطوح بتن برای اجرای ملات ترمیم اقدام به کفراژ قالب می شود و بعد ملات ترمیم را بر روی سطح بتن اجرا می گردد

علاوه بر ضخیم بودن مورد نیاز لایه ملات ترمیمی بتن شرایط اجرا و محل مورد ترمیم در انتخاب روش اجرا تاثیر گذار است.

عوامل مخرب سازه بتنی 

ترمیم بتن و مقاوم سازی سازه بتنی یک فرآیند تمام‌ عیار عمرانی می باشد که نیاز به استراتژی به طور کامل و برنامه ریزی شده است.

به ‌دلیل ارزیابی صحیح از شرایط پروژه و فراهم کردن برنامه تعمیراتی و محیا کردن شرایط ابتدایی جهت آماده‌سازی پروژه تعمیرات بتن، باید درک فنی صحیحی از نمونه خرابی و دلیل به وجود آمدن خرابی بتن داشته ‌باشیم. در ادامه باید اطلاعات کامل از شرایط کاربری سازه و روش انتخاب درست مصالح ترمیم کننده بتن جهت رسیدن به شرایط پایدار و مناسب را ارزیابی نماییم.

خراب شدن بتن می‌تواند نتایج ترکیبی از مشکلات ساختاری سازه در کنار ایرادات ناشی از استفاده غلط از سازه است. ترک‌ خوردگی بتن، پوسته پوسته شدن، نشتی، سایش زودرس یا بسیار زیاد از حد، نشست، انحراف و از هم‌ پاشیدگی مجموعه  ایراداتی هستند که در آخر منجر به شکست بتن و تخریب سازه شده اند. جهت استفاده درست از ملات پلیمری بتن و یا هر برنامه تعمیر دیگر باید درک فنی درست از نمونه های حالت‌های خرابی بتن در سطح پروژه داشته باشید و با چک کردن دلیل خرابی‌ها جهت به وجود آوردن یک استراتژی تعمیر موفق و انتخاب روش های ممتناسب ترمیم بتن برنامه‌ریزی نمایید.

خرید و قیمت فوق روان کننده ،ژل میکرو سیلیس، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی

 ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد.

شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه