• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

زیرسازی پلی اورتان

زیرسازی پلی اورتان

برای زیرسازی پلی اورتان و انواع کفپوش ها، پوشش ها به ویژه کفپوش اپوکسی صنعتی ، کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال (بهداشتی)، کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، پوشش اپوکسی، کفپوش اپوکسی ضد اسید، کفپوش پلی اورتان ، کفپوش پلی اورتان صنعتی، کفپوش پلی اورتان ورزشی باید تهیه شود. به شکلی مناسب و استاندارد که در این متن سعی شده این شرایط معرفی شود. ما در این مقاله به مبحث زیرسازی پلی اورتان میپردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

نکات مهم زیرسازی پلی اورتان

سازه های بتنی که در معرض مواد شیمیایی خورنده قرار می گیرند باید شرایطی داشته باشند که بتوان پوشش های ضد خوردگی از جمله پوشش های رزینی ، کاشی کاری و آجرکاری صد اسیدی را در آنها اعمال کرد. پوشش ها و آسترهای ضد خوردگی باید به طور محکم و مطمئن به سطح بتن زیر کار بچسبند. در این راستا سازه بتنی باید به گونه ای ساخته و اجرا شود که حداکثر مقاومت پوشش را داشته باشد و مقاومت کششی خوبی داشته باشد.

به طور کلی پوشش ها و آسترهای محافظ خود نگهدار نیستند (به استثنای آسترهای داخل چاله ها و مخازن که پوشش از خودپایداری و پایداری خوبی برخوردار است) و معمولاً در برابر تنش های خمشی ضعیف عمل می کنند.

بنابراین سازه های بتن مسلح باید بتوانند تا حد امکان از تغییر شکل ناشی از بارهای خمشی و ارتعاشی جلوگیری کنند. همچنین باید از ایجاد ترک در بتن در اثر نشست یا جمع شدگی بتن و بارهای تنشی جلوگیری کرد.

با توجه به اینکه پوشش ها و مصالح حفاظتی دارای خصوصیات فیزیکی بسیار متفاوت با بتن می باشند، لذا باید بارهای حاصل را در نظر گرفت و محاسبه کرد. به خصوص زمانی که سازه بتنی تحت تاثیر دماهای بالا باشد.

با توجه به موارد فوق می توان به نتایج زیر رسید و از آنها در تهیه سطوح کف، پوشش ها و وکیل ها در سیستم های حفاظت سطوح استفاده کرد و در صورت عدم رعایت این موارد در سازه های در معرض مواد شیمیایی خورنده عواقب بسیار خطرناکی به همراه خواهد داشت. 

خواهد بود:

 1. ساختمان باید به درستی مطابق با قوانین جاری محاسبه شود تا در برابر تمام بارهای مورد انتظار از جمله تنش های حرارتی مقاومت کند. ضمناً اگر قرار باشد لایه یا غشای نگهدارنده روی بتن اجرا شود باید ترک هایی در آن ایجاد شود که معمولاً در کارهای ساختمانی معمولی مجاز است تا از احتمال جلوگیری شود.
 2. برای زیرسازی پلی اورتان باید جزئیات طرح آرماتور طبق محاسبات (مقاومت در برابر گشتاور و نیروهای برشی، عدم وجود لنگر فولادی باربر در ناحیه تنش کششی و …) با دقت اجرا شود.
 3. شکل دهی، ریختن و تراکم بتن و خمش، قرار دادن و اتصال آرماتورها باید در محل ساختمان طبق نقشه مهندس ساختمان انجام شود.
 4. تجربه نشان داده است که بهترین سطح بتنی برای اجرای پوشش های محافظ، سطحی است که به صورت تخته ماله (ماله چوبی) اجرا شده باشد زیرا از نظر زبری مناسب بوده و حداکثر پیوند مکانیکی با پوشش برقرار می شود. در صورتی که سطوح بتنی از قالب فلزی ساخته شده باشد، زبری مورد نیاز باید با روش هایی مانند سندبلاست حاصل شود. سطوح صاف بتنی که در اثر استفاده از مواد کمکی برای جداسازی قالب و استفاده از قالب فولادی با وجود جذابیت و زیبایی به دست می آیند. سطوح برای اعمال پوشش های رزینی مناسب نیستند
 5. در اجرای سطوح بتنی کف، کف کانال ها و سامپ ها باید شیب مناسبی بر اساس نیاز ایجاد کرد. زیرا شیب بعد از اتمام بتن ریزی اصلی به دلیل استفاده از گچ های سیمانی که ضخامت کمی دارند و چسبندگی خوبی به سطوح بتنی قدیمی ندارند توصیه نمی شود. به علاوه گچ های سیمانی از مقاومت فشاری و کششی لازم برخوردار نیستند.
 6. تجربه نشان داده است که در حین بتن ریزی هیچ یک از بتن کاران و ناظران به شیب توجه نمی کنند و این در حالی است که پس از انجام کاشی کاری ضد اسید یا اعمال پوشش های رزینی نسبت به شیب مورد نیاز برای همان بیشتر حساس می شود. مشاهده کننده. اجرای شیب مناسب و مورد نیاز در زمان بتن ریزی بسیار ارزانتر و راحتتر از زمانی است که بخواهیم با مصالح پوششی شیب بندی کنیم.
 7. بررسی تعداد زیادی از واحدهایی که محوطه آنها در معرض مواد خورنده بوده است نشان داده است که سطوحی که دارای شیب مناسب بوده ولی مواد پوششی استفاده شده بر روی آنها نامناسب بوده است، بسیار بهتر از سطوحی که مصالح در آنها بوده حفاظت مناسب و گران قیمت بوده است. اما شیب رعایت نشده، عمل کرده اند.
 8. تمام لبه ها، گوشه ها و گوشه های داخلی مخازن بتنی باید گرد باشد زیرا لبه ها و گوشه های تیز نقاط خطرناکی برای اجرای لایه ها و پوشش های محافظ هستند.
 9. موضوع مهم دیگری که در ساخت سازه بتنی باید مورد توجه قرار گیرد، وجود رطوبت در داخل بتن است که در اجرای پوشش ها یا لایه های محافظ که باعث اختلال در چسبندگی پوشش ها به بتن می شود، مشکلات زیادی ایجاد می کند. آهسته آهسته این مشکلات پس از اعمال پوشش یا کفپوش باعث صدمات جبران ناپذیری می شود. این رطوبت عمدتاً به دلیل موارد زیر است:
  • ج: سازه بتنی که دوره خشک شدن آن به پایان نرسیده است.
  • ب: رطوبت خارجی به ویژه در داخل کانال ها، گودال ها و سامپ ها به دلیل عدم وجود لایه غشایی خارجی مانند ورق های پلاستیکی در هنگام بتن ریزی در محیط هایی که سطح آب زیرزمینی بالا است.
  • ج: تشکیل شبنم در رطوبت بالا و دمای زیر نقطه شبنم.

  در سازه های بتنی که قرار است تمام یا بخشی از آنها با پوشش، کف یا لایه های ضد خوردگی محافظت شوند، باید شرایط خاصی داشته باشند.

  این سازه ها باید قادر به مقاومت در برابر نیروهای استاتیکی و دینامیکی اعمال شده به آنها و همچنین تنش و ضربه حرارتی باشند. همچنین در برابر نیروهای برشی مانند انقباض و یا تفاوت در تغییر اندازه بین پوشش و زیرلایه در اثر عوامل حرارتی مقاوم هستند. به عبارت دیگر، سازه بتنی باید کشش ایجاد شده توسط حرکات حرارتی، کشش ایجاد شده توسط نشست را تحمل کند. متفاوت و همچنین کشش ایجاد شده در نتیجه انقباض یا تغییر مقاومت در برابر رطوبت.

  ساختمان های آجری و سنگی فقط برای سطوح ویژه برای پوشش های ضد اسید یا کاشی مناسب هستند.

 10. استحکام کششی سطوح زیر کار مانند سطوح بتنی یا لایه‌های اسکری (کشش) باید متناسب با لایه آب‌بندی مورد استفاده باشد. استحکام کششی مقدار نیرویی است که یک سطح در برابر نیروی کششی وارد شده به آن در برابر پارگی یا به عبارت دیگر حداکثر باری است که یک سازه بتنی در اثر کشش محوری می تواند تحمل کند.
 11. باید از تأثیر آب و فشار مخرب بخار آب در زیر پوشش ها و کف ها جلوگیری کرد. فشار مخرب آب به معنای فشاری است که منجر به برداشتن پوشش از سطح زیر کار می شود. پدیده لایه برداری همچنین می تواند ناشی از تجمع رطوبت در زیر پوشش، انجماد رطوبت انباشته شده در زیر پوشش، نیروهای مویرگی یا مواد محلول در آب باشد که باعث فشار اسمزی می شود. اگر سطح آب زیرزمینی بالا باشد، نفوذ آب از پایین به پشت پوشش می تواند باعث کنده شدن پوشش از بتن شود، بنابراین بتن باید قبل از آن کاملا عایق شده باشد.

در نهایت برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و جلوگیری از هرگونه هزینه های تحمیلی توصیه می شود همزمان با طراحی ساختمان ها و سازه های بتنی با متخصصین پوشش های ضد خوردگی مشورت شود.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد گروت اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه