• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ملاحظات آب بندی حرارتی برای سیستم های مانع استریل

ملاحظات آب بندی حرارتی برای سیستم های مانع استریل

چسبندگی مواد حاصل و استحکام مهر و موم فرآیند بسته‌ بندی حرارتی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله: زمان ماندگاری آب‌بندی ، دمای آب‌بندی ، فشار آب‌بندی ، ویژگی‌های درزگیر و حتی روش آزمایشی که برای اندازه‌ گیری استحکام مهر و موم استفاده می‌شود. مهر و موم ها باید به اندازه کافی قوی باشند تا در برابر سختی های حمل و نقل و جابجایی مقاومت کنند، اما در عین حال دسترسی آسان کاربر نهایی را برای باز کردن بسته استریل با استفاده از تکنیک های ارائه آسپتیک تسهیل کنند. در این مقاله به مبحث ملاحظات آب بندی حرارتی برای سیستم های مانع استریل میپردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و …. میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید

ملاحظات آب بندی حرارتی برای سیستم های مانع استریل

زمان ماندگاری آب بندی به زمانی اطلاق می شود که عناصر گرمایش فرآیند بسته بندی (گیره ها، صفحات، میله ها و غیره) در تماس مستقیم با بستر(ها) هستند. می تواند گرمایش یک طرفه یا دو طرفه باشد. این دو ماده به هم می رسند تا یک پیوند یا مهر و موم تشکیل دهند. درک چگونگی اندازه‌ گیری زمان ماندن توسط تجهیزات برای تعیین «زمان ماندگاری واقعی»، که زمانی است که تارها واقعاً به هم فشرده می‌شوند، مهم است. دلیل آن این است که کنترل‌ های تجهیزات آب‌ بندی حرارتی متفاوت است و زمان چرخه ممکن است شامل زمان سفر برای درگیر شدن دستگاه در موقعیت بسته نهایی خود باشد یا نباشد. هر گونه تغییر در نرخ موادی که به دمای شروع آب بندی خود می رسند، حتی در کسری از ثانیه، می تواند تأثیر قابل اندازه گیری بر استحکام مهر و موم داشته باشد.

دمای آب بندی

فرآیند آب بندی حرارتی، همانطور که قبلا توضیح داده شد، با دو ماده پیوند ایجاد می کند. برای دستیابی به این پیوند، یکی از مواد به طور معمول یک لایه درزگیر سطحی را حمل می کند. عناصر گرمایشی تجهیزات بسته بندی مهر و موم حرارتی تا دمای کافی بالا می روند تا درزگیر ذوب یا فعال شود.

فاکتورهای مهر و موم حرارتی اولیه زمان، دما و فشار تعاملی هستند. تغییر در یکی معمولاً مستلزم تغییر در یک یا چند عامل دیگر است. برای دستیابی به استحکام مهر و موم مورد نظر و انتقال بصری آب بند باید تعادل بین زمان، دما و فشار برقرار شود. بسته به دمای فعال‌ سازی درزگیر، افزایش دما و کاهش زمان ماندگاری یا کاهش دما و افزایش زمان ماندگاری می‌تواند بدون شفاف‌ سازی آب‌بندی‌ های منسجم‌ تری ایجاد کند. دماها باید به اندازه کافی بالا باشند تا لایه درزگیر را فعال کند، در حالی که سطح مواد را بیش از حد گرم نمی کند و باعث شفافیت شدید نمی شود.

بهینه سازی فرآیند آب بندی حرارتی با استفاده از ابزارهایی مانند طراحی آزمایش ها توصیه می شود. این نه تنها منجر به یک فرآیند آب بندی حرارتی می شود که به طور مداوم آب بندی های قابل قبولی تولید می کند، بلکه می تواند خروجی انرژی و توان عملیاتی و راندمان را نیز بهینه کند.

فشار آب بندی

سومین عامل کلیدی آب بندی حرارتی فشاری است که در آن تجهیزات به هم متصل می شوند و دو ماده را در کنار هم نگه می دارند تا آب بندی را تشکیل دهند. دانستن فشار واقعی که زیرلایه ها در معرض آن قرار می گیرند بسیار مهم است زیرا این مقدار اغلب معادل فشار ورودی یا نقطه تنظیم در کنترل های ماشین نیست. تکنیک های زیادی برای اندازه گیری فشار آب بندی وجود دارد. از کاغذ حسگر گرفته تا فناوری های پیشرفته تر حسگر الکترونیکی. برای اکثر مواد هیت سیل، فشار کمترین اهمیت را در بین سه عامل مورد نیاز برای ساخت مهر و موم حرارتی دارد.

سایر عوامل

سه عامل اصلی برای آب بندی حرارتی ، زمان ماندن، دما و فشار و می توانند تغییر قابل توجهی در استحکام آب بندی ایجاد کنند. با این حال، عوامل دیگری مربوط به زمان، دما و فشار نیز وجود دارد که می‌تواند بر روی مهر و موم حرارتی تأثیر بگذارد. برخی از عوامل متداول عبارتند از:

• تغییر در دمای صفحه – “نقاط داغ” یا “نقاط سرد”

• انتقال حرارت غیر یکنواخت به دلیل تماس یا فشار ناهموار ناشی از تاب برداشتن یا ناهمتراز بودن صفحه

• ضخامت یا تغییر مواد

برای ایجاد استحکام مهر و موم یکنواخت در مهر و موم های تمیز و جدا شونده که به اندازه کافی قوی هستند تا در برابر سختی های ناشی از حمل و نقل مقاومت کنند، ایجاد یک فرآیند آب بندی حرارتی قوی با بهینه سازی زمان ماند، دما و فشار برای ترکیبات خاص مواد مهم است.

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه