• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

خرابی کفپوش اپوکسی

خرابی کفپوش اپوکسی

ما در این مقاله به مبحث خرابی کفپوش اپوکسی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

چه چیزی می تواند باعث خرابی کفپوش اپوکسی شود

روکش های اپوکسی محصولاتی زیبا و منحصر به فرد هستند که قابلیت ایجاد کفپوش رزینی بدون درز در سطوح و فضاهای بزرگ را دارند. علاوه بر خواص مطلوبی که دارند، بارها دیده شده است که خرابی کفپوش اپوکسی بر اثر عوامل مختلفی پس از اجرا دیده می شود.

و هنگامی که کار انجام می شود، سطح مشکل دارد و زیبایی خود را که در کاتالوگ ها و نمونه های اولیه دیده می شود ندارند.

آماده سازی ضعیف سطح کار اولین علت خرابی کفپوش اپوکسی است

مهمترین عامل خرابی کفپوش اپوکسی که بر آن تاکید می شود، آماده سازی ضعیف سطح و زیرسازی نامناسب برای اجرای لایه اپوکسی بر روی آن است. همیشه قبل از اجرای کفپوش اپوکسی از آماده بودن سطح کار برای اجرا اطمینان حاصل کنید. ضعف و ضعف بتن باید به طور کامل ترمیم و اصلاح شود. 

به عبارت دیگر سطح کار باید تمیز و سالم باشد و این شامل موارد می شود:

 1. تمیز کردن سطح
 2. خشک کردن سطح
 3. گرد و غبار و هرگونه آلودگی را از سطح پاک کنید
 4. شوت بلاست (در صورت نیاز).

رطوبت مهمترین علت خرابی کفپوش اپوکسی است

مهمترین ایراد رطوبت این است که محصولات کفپوش اپوکسی (مبتنی بر حلال) به خوبی به زیرلایه نمی چسبند. 

بنابراین برای اجرای کفپوش اپوکسی باید به موارد زیر توجه کرد:

 • سطح شما باید کاملا خشک باشد و رطوبت روی کار دیده نشود.
 • نباید از لوله ها یا قطرات آب در اطراف سطح کار شما نشتی وجود داشته باشد.
 • به دلیل تنفس سطحی نباید رطوبتی روی سطح بتن وجود داشته باشد.

زیرلایه ضعیف شایع ترین علت خرابی کفپوش اپوکسی است

این زمانی اتفاق می افتد که کفپوش اپوکسی بسیار قوی تر از بستر باشد.

به عنوان مثال زمانی که بستر سیمان یا بتن بی کیفیت باشد در واقع کفپوش اپوکسی خراب نمی شود و خرابی کار به دلیل از بین رفتن و خراب شدن سیمان و بتن زیر است که باعث آسیب به کف نیز می شود. کف اپوکسی و اتفاقی که می افتد این است که اپوکسی از لایه سیمانی زیرین جدا نمی شود بلکه لایه های سیمانی از یکدیگر جدا شده و آسیب می بیند.

از پرایمر استفاده نکنید (یا پرایمر اشتباه را انتخاب کنید)

اطمینان حاصل کنید که همیشه پرایمر مناسب برای سطح کار خود را انتخاب کنید. پرایمر می تواند به عنوان یک لایه عمل کند و با ایجاد یک لایه و همچنین نفوذ به منافذ بسیار کوچک در سطح، سطح را ببندد. 

مهمترین وظیفه پرایمر

مهم ترین وظیفه پرایمر این است که باید یک لایه میانی بین بتن زیرین و سطح اپوکسی باشد و چسبندگی عالی به بتن و سطح سیمانی زیرین ایجاد کند.

در برخی موارد این فرضیه وجود دارد که کفپوش اپوکسی صنعتی و سنگین به خوبی به سطح زیرین می چسبد و نیازی به لایه آستر ندارد که اشتباه است و همانطور که گفته شد باید از آستر سطحی مناسب استفاده کنید.

سطح ناسازگار

قبل از اجرای کفپوش اپوکسی، مواد سطح تخت را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا سطح تخت از نظر چسبندگی و استحکام کششی با کفپوش اپوکسی سازگار است یا خیر؟

به عنوان مثال، هرگز کفپوش اپوکسی را روی سطح چوبی نکشید. زیرا چوب بسیار انعطاف پذیرتر از اپوکسی است، بنابراین اپوکسی شما به راحتی ترک می خورد.

همان طور که در تفاوت بین پوشش های اپوکسی و پلی اورتان ذکر شد، اپوکسی انعطاف پذیری بسیار کمی دارد و نمیتواند ترک ها و شکاف های کف چوبی و ترک ها را دنبال کند.

کف های لاستیکی مانند PVC و کف های انعطاف پذیر عموماً برای اپوکسی مناسب نیستند. سطوحی مانند بتن که انعطاف پذیری بسیار کمی دارند (مشابه اپوکسی) بستر مناسبی برای این نوع کفپوش ها هستند.

آلودگی سطحی

این یک مشکل رایج است و برای طبقات قدیمی قدیمی رخ می دهد. به عنوان مثال کارخانه های مواد غذایی و آشامیدنی، مغازه های خدمات خودرو، کارگاه ها که قصد دارند پس از سال ها کفپوش اپوکسی را روی سطوح قدیمی که آلوده هستند (مانند روغن، مواد شیمیایی، گریس، آلاینده ها و …) اجرا کنند. 

در این مورد، تمیز کردن کامل کف و حذف آلودگی ها بسیار مهم است. در غیر این صورت از کفپوش اپوکسی اعمال شده انتظار چسبندگی خوبی نداشته باشید!

اختلاط اشتباه دو جزء رزین و هاردنر

در برخی موارد دیده شده است که کفپوش اپوکسی به درستی پردازش نشده و پس از گذشت چند روز از اتمام، کفپوش اپوکسی همچنان نرم یا چسبنده است. در اغلب موارد دو جزء رزین اپوکسی و هاردنر در ظروف جداگانه قرار گرفته و به محل کار منتقل می شوند.

اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که درب دو ظرف را باز کرده و به طور یکنواخت مخلوط کنید که کاملا اشتباه است. بسیار مهم است که این دو جزء طبق دستورالعمل های مشخص شده توسط سازنده (که در بسیاری از موارد روی ظروف درج می شود) و به نسبت های مشخص شده مخلوط شوند.

اختلاط نیز باید به درستی و ترجیحاً توسط همزن برقی انجام شود. همچنین زمان اختلاط توسط همزن برقی مهم است که باید رعایت شود تا به درستی مخلوط شود تا مخلوط شما کاملا یکنواخت و یکدست به نظر برسد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه