• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس

 در این مقاله به مبحث ژل میکروسیلیس می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و… میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

ژل میکروسیلیس چیست؟ بررسی کارایی های ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس یکی از مواد های کاربردی در تولیدات بتن، ملات و سایر محصولات پیش ساخته‌ی بتنی مثل سنگ مصنوعی، موزاییک پلیمری، نیوجرسی، استوپر، کفپوش، دیوار پیش ساخته می‌باشد. این ژل‌ها برای بیشتر شدن هرچه بیشتر دوام و مقاومت این محصول ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه اضافه شونده های پیشرفته ای در صنعت ساختمان، تولید شده‌اند که می‌توانند  عمر بتن را زیاد کرده و شرایط مصرف از آن‌ها را بهتر کنند.

ژل میکروسیلیس از موادهای مهمی است که درانجام تمام کارهای عمرانی برای ساخت و سازها بدون اثرات تغییرات محیطی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مواد به عنوان ماده‌ی سیمانی در بتن مورد استفاده قرار میگیرد و نفوذ پذیری آن را کم میکند . این اضافه شونده، در مخلوط شدن با بتن، خلل و و فرج بتن را میپوشاند و به عنوان جایگزین خوبی برای خیلی از انواع مختلف افزودنی های بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: کاربرد فوق روان کننده بتن

جز های تشکیل دهنده‌ی ژل میکروسیلیس

فرمول ژل میکروسیلیس از ۷ بخش اصلی شکل گرفته شده که در ادامه به چک کردن آن‌ها خواهیم پرداخت.

میکروسیلیس

مهم ترین جز تشکیل دهنده‌ی این ژل، حضور 40 تا 50 درصدی میکروسیلیس در این محصول است.

این ماده با اسم های سیلیکا فیوم و دوده سیلیسی هم شناخته می‌شود. دوده سیلیسی، محصول جانبی کارخانه‌ های فرو آلیاژ یا گرد و غبار خارج شده از دودکش کارخانه‌ های فرو آلیاژ است که نوعی ضایعات شمار میرود و به عنوان پوزولان، خاصیت زیادی مثل زیاد شدن مقاومت، بالا رفتن دوام، آب بندی را در بتن به وجود می آورد.

روان کننده و فوق روان کننده بتن ها

حضور روان کننده بتن و فوق روان کننده‌ها در ژل های میکروسیلیس، باعث پخش شدن بهتر دوده سیلیسی داخل بتن شده و خاصیت بتن تازه و سفت شده را بهتر میکند. از خاصیت هایی که متریال به بتن می‌دهند می‌توان به بیشتر شدن کاربرد، بیشتر شدن مقاومت، کم شدن نسبت آب به سیمان و اشاره کرد.

مواد پلیمری آب بند کننده بتن ها

این مواد یکی از جز های شکل دهنده‌ی ژل میکروسیلیس می‌باشد که انواع مختلفی دارد و به خاصیت آب بندی دوده سیلیسی کمک می‌کند.

الیاف

الیاف‌ها از سایر مواد شکل دهنده‌ی ژل میکروسیلیس هستند که به صورت دائمی در فرمولاسیون ژل میکروسیلیس استفاده میشوند و وجود آن در ژل ضروری می‌باشد.

الیاف‌ها می‌توانند ترک‌ های مویی را در بتن از بین ببرند. در واقع الیاف پلی پروپیلن و فولادی که در ساختار ژل به کار می‌روند، جز ثابت در فرمول ساخت ژل نیستند. به همین علت وقتی که در ساختار این ژل حاضر باشند به این محصول، ژل الیافی میگویند.

بیشتر بخوانید: ملات ضد اسید چیست؟

آنتی باکتریال

این مواد از سایر جز های ژل میکروسیلیس محسوب میشوند که برای پیشگیری از فاسد شدن و گندیدن، به آن اضافه می‌شود و به شکلی نقش نگهدارنده را اجرا می‌کند.

آب

همانگونه که آب در ساخت بتن یکی از اصل های مهم آن به حساب می آید، در ساختار ژل میکروسیلیس هم یکی از بخش های اصلی حساب شده و خیلی مورد اهمیت است.

افزودنی‌های ویژه

در واقع به جهت دست یافتن به هدف های ویژه، امکان دارد که از اضافه شونده های دیگری هم به فرمولاسیون این مواد اضافه شود. حجم این افزودنی‌ ها، شیوه ترکیب آن‌ها و همینطور حجم مصرف آن‌ها به فرمولاسیون شرکت تولید کننده بسته است.

انواع ژل های میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس بر پایه گیرش به سه دسته ژل دیرگیر، ژل زودگیر و ژل نرمال دسته بندی می‌شوند. ولی به صورت کلی دسته بندی آن‌ها به شکل زیر است:

سیلیکا ژل الیافی

میکرو ژل الیافی

پاور ژل الیافی

نانو ژل الیافی

بیشتر بخوانید: مواد ترمیم کننده بتن چیست؟

مزیت و عیب های استفاده از ژل میکروسیلیس

مزیت ها

به کار گرفتن این محصول در بتن از مزیت های زیادی مواجه است که از نمونه‌ های آن می‌توان به مورد های زیر اشاره کرد:

 • کم شدن ترک خوردگی در بتن (مخصوصا در دال‌های بتنی)
 • بهتر شدن همه آیتم‌های دوامی بتن
 • ایجاد جلوه بهتر بتن در زمان خارج شدن از قالب
 • پیشگیری از قالب انداختگی و جداشدگی بتن
 • بیشتر شدن قوام هرچه تمام بتن
 • تاخیر تایم گیرش بتن (مناسب برای فصل های گرم)
 • کم شدن نسبت آب به سیمان و بهتر شدن خاصیت مقاومتی بتن
 • بالا رفتن چسبندگی بتن

عیب ها 

یکی از علت های تولید ژل میکروسیلیس، از بین بردن مشکل های حاصل شده از به کار گرفتن پودر میکروسیلیس است. ولی این ژل به همراه مزیت هایی که دارد، عیب هایی را به دنبال دارد که در ادامه به آن‌ ها میپردازیم:

 • این محصول ها با بیشتر کردن زمان گیرش در فصول سرد، باعث ایجاد مشکل هایی مثل نداشتن توانایی باز کردن زود قالب می‌شود. همچنین در این زمان می‌توانید از ضد یخ بتن استفاده کنید که از این مشکل پیشگیری می‌کند.
 • به علت ریزدانه بودن ژل میکروسیلیس، باعث کم شدن رطوبت موضعی در بتن می‌شود و این کار ترک‌ های منقبض شدنی موضعی در بتن ایجاد می‌کند. (این مشکل با عمل آوری درست برطرف خواهد شد)
 • میکروسیلیس باعث ضعف کارایی بتن شده که روان کننده در ژل میکروسیلیس، می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

خاصیت ها و اثر ژل میکروسیلیس

خاصیت های این محصول ها با توجه به مواد افزوده شده اضافه ای که امکان دارد در فرمولاسیون آن استفاده شود، خیلی زیاد خواهد بود. در ادامه به بعضی از خاصیت های زیاد آن در بتن تازه، سفت شده و سنگ مصنوعی اشاره خواهیم کرد.

خاصیت های ژل میروسیلیس در بتن تازه

 1. کم شدن احتمال به وجود آمدن جدا شدگی و آب انداختگی در بتن: مقاومت پودر میکروسیلیس و کم شدن نسبت آب به سیمان به علت حضور روان کننده در آن، باعث پیشگیری از جدا شدن و آب از سنگدانه بتن می‌شود.
 2. بیشتر شدن کاربرد بتن
 3. کم شدن دمای بتن: استفاده از پوزولان‌ها به جای قسمتی از سیمان، موجب کاهش عامل تولید حرارت (سیمان) شده و از افزایش دمای بتن جلوگیری میکند.
 4. بالا رفتن مدت زمان حفظ اسلامپ بتن
 5. افت ترک‌های حرارتی در بتن

بیشتر بخوانید: بتن گوگردی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه