• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ریزساختار و ساختار منفذی درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری و سیمانی

ریزساختار و ساختار منفذی درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری و سیمانی

 ما در این مقاله به مبحث ریزساختار و ساختار منفذی درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری و سیمانی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

ریزساختار و ساختار منفذی درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری و سیمانی

کامپوزیت پلیمر و سیمان نوع جدیدی از درزگیر درزگیر بر اساس مفهوم “کامپوزیت آلی  معدنی” است. کامپوزیت پلیمر سیمان می تواند مزایایی هم از مواد معدنی و هم از مواد آلی داشته باشد، مانند دوام بالا، استحکام بالا. و تغییر شکل عالی.

تشکیل کامپوزیت های پلیمری سیمان عمدتاً شامل فرآیند هیدراتاسیون و سخت شدن بخش سیمان، فرآیند آبگیری و تشکیل فیلم بخش پلیمری و همچنین واکنش بین هیدرات سیمان و کسر پلیمری است. بر این اساس، بارزترین ویژگی این گونه مواد در سطح میکروسکوپی، ساختار هیبریدی سه بعدی است که از در هم تنیدگی هیدرات سیمان و ساختار لایه پلیمری تشکیل شده است.

موضوعات تحقیق در مورد ریزساختار و تغییرات فاز کامپوزیت های پلیمری سیمان شامل خواص ریزساختاری، توزیع ساختار منفذی، تغییرات ترکیب مواد، واکنش های مختلف فیزیکوشیمیایی، و همبستگی بین ریزساختار و خواص ماکروسکوپی مواد، که در آن تاثیرگذار است. عوامل دخیل عبارتند از نوع ماده، پارامتر نسبت، سن پخت، روش پیش تیمار و غیره. فرآیند تکامل ریزساختار سیمان اصلاح شده با امولسیون استایرن-اکریلیک را در دوره های اولیه مختلف مورد مطالعه قرار دادند. با استفاده از SEM، DTA و MIP، Ollitrault-Fichet و اثرات امولسیون پلی آکریلات را بر ریزساختار، ترکیب مواد و ساختار منافذ بررسی کردند. ملات سیمان با توجه به مطالعه ای بر روی خواص مکانیکی ملات های مختلف اصلاح شده با پلیمر توسط Beeldens ، چگالی، تخلخل و محل ساختار فیلم با هم مرتبط بودند. با نوع مواد پلیمری مورد استفاده و همچنین حداقل دمای تشکیل فیلم. 

ریزساختار و ساختار منفذی - فوق روان کننده - چسب کاشی - چسب کاشت میلگرد - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

جزئیات تجربی

مواد

بسته به ویژگی و عملکرد، مواد اولیه مورد استفاده در تهیه درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری-سیمانی را می توان به سه بخش عمده تقسیم کرد: مواد پایه، مواد پرکننده و مواد افزودنی. از جمله مواد پایه شامل امولسیون های پلیمری و سیمان های مختلف می باشد. در مورد انتخاب امولسیون ها، امولسیون کوپلیمر استایرن اکریلیک استر Acronal S400F (یعنی امولسیون استایرن-اکریلیک) (BASF، آلمان) و امولسیون کوپلیمر وینیل استات-اتیلن Celvolit 1350 (یعنی امولسیون VAE) به عنوان امولسیون VAE استفاده می شود. مواد اولیه امولسیون های پلیمری در مورد سیمان، “یائوبای” سیمان پرتلند معمولی گرید 42.5 (P∙O 42.5)، سیمان سفید عیار 32.5 (P∙W 32.5) و سیمان سولفوآلومینات با سخت شدن سریع 42.5 (R∙SAC 42.5) (Yaobai Cement Co., Ltd., چین) استفاده می شود. مواد پرکننده انواع پودرهای معدنی معدنی از جمله پودر تالک، پودر کوارتز و پودر میکا هستند. افزودنی ها عمدتاً افزودنی های کاربردی مختلف هستند که به بهبود تشکیل فیلم پلیمری، هیدراتاسیون سیمان، پراکندگی پودر و غیره کمک می کنند. 

بیشتر بخوانید: بهترین نوع پودر بندکشی

آماده سازی نمونه

نمونه های آزمایشی در مجموع در شش مرحله تهیه می شوند، یعنی توزین مواد، پراکندگی افزودنی، پراکندگی پودر، کف زدایی با هم زدن با سرعت پایین، ریختن و پخت. جزئیات خاص به شرح زیر است:

(1) مواد خام اجزای مختلف با توجه به نسبت مخلوط نشان داده شده.

(2) پخش کننده، عامل ادغام کننده و نیمی از کف زدا در امولسیون گنجانده شده و سپس به مدت 150 ثانیه با استفاده از یک همزن برقی با سرعت بالا با سرعت چرخش 300 دور در دقیقه هم زده می شود (اندازه گیری و تنظیم سرعت چرخش انجام می شود. توسط سرعت سنج فوتوالکتریک).

(3) پس از اختلاط خشک و هم زدن یکنواخت، تمام مواد پودری در امولسیون (در حالت هم زدن) گنجانده می‌شوند و سپس به مدت 10 دقیقه با سرعت 700 دور در دقیقه به هم زده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که تجمع پودر مشاهده نمی‌شود.

(4) سپس نیمه باقیمانده کف‌زدا اضافه می‌شود، که در ابتدا با سرعت 120 دور در دقیقه به مدت 3 دقیقه به هم زده می‌شود و سپس با همزن دستی با میله همزن به مدت 10 دقیقه، به منظور اطمینان از عدم وجود حباب‌های هوا در مخلوط.

(5) با استفاده از یک انژکتور چسب، مخلوط به خوبی مخلوط شده به یک حفره شامل پایه ملات سیمان، پد ضد چسب و لایه زیرین ضد چسب تزریق می شود در محیط داخلی قرار می‌گیرند و از پد ضدچسبندگی و پایه ضدچسب جدا می‌شوند. فیلم بعد از پخت برای 4 بعدی. سپس، عمل آوری برای 24 روز دیگر ادامه می یابد. که در آن مواد پایه و ابعاد پد تنظیم شده است.

ریزساختار و ساختار منفذی - فوق روان کننده - چسب کاشی - چسب کاشت میلگرد - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

روش های آزمون

میکروسکوپ الکترونی روبشی EM-30 برای مشاهده ریزساختار استفاده می شود. قبل از آزمایش، بخش‌های نمونه تازه برش‌خورده با استفاده از یک پوشش ETD 800 به مدت 90 ثانیه با طلا پاشیده می‌شوند، به منظور بهبود رسانایی سطوح نمونه. پس از آن، نمونه ها با بزرگنمایی های مختلف مشاهده می شوند.

ساختارهای حفره‌ای با تخلخل‌سنج جیوه‌سنج خودکار PoreMaster33 تعیین می‌شوند. قبل از آزمایش، توده‌های نمونه بر روی یک ترازوی الکترونیکی دقیق (دقت 0.1 میلی‌گرم) وزن می‌شوند. سپس نمونه‌ها به‌طور جداگانه در ایستگاه‌های فشار پایین و بالا برای آنالیز MIP قرار می‌گیرند، جایی که محدوده فشار 20 تا 30000 psi تنظیم می‌شود. و زاویه تماس جیوه 140 درجه است.

تجزیه و تحلیل خواص ریزساختار

ریزمورفولوژی ذرات پودر معدنی مختلف درگیر در بزرگنمایی های مختلف و همچنین ریزساختارها ارائه شده است. از هیدرات های سیمانی P∙O 42.5. ریزساختارهای معمولی نمونه های درزگیر مشترک در گروه های مختلف با بزرگنمایی های مختلف  نشان داده شده است. همانطور که مشخص است، اجزای معدنی مختلف در فیلم پلیمری درزگیرهای کامپوزیتی پلیمری و سیمان آماده شده تعبیه شده و پراکنده شده اند، که به عنوان یک فاز پایه پیوسته عمل می کند. علاوه بر این، ساختار شبکه یکپارچه در سایت‌های محلی با اجزای معدنی نسبتاً غنی‌شده قابل مشاهده است که از در هم تنیدگی فیلم پلیمری با پرکننده‌های معدنی و هیدرات‌های سیمان تشکیل می‌شود. ویژگی‌های ریزساختاری زیر بیشتر قابل مشاهده است: منافذ فراوان با اندازه‌های مختلف به‌طور تصادفی در داخل درزگیرهای اتصال توزیع می‌شوند که عمدتاً انقباض خشک هستند. منافذی که در پی تبخیر آب ایجاد می شوند. در همین حال، حباب‌های هوای وارد شده در حین پراکندگی و هم زدن توسط محصولات مختلف واکنش گاز نیز می‌تواند منجر به تولید مقادیر مشخصی از منافذ شود. پودرهای معدنی نمی‌توانند به یک حالت پراکندگی کاملاً یکنواخت در داخل درزگیرهای اتصال برسند، که یک “تراکم” را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه