• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

زینک ریچ اپوکسی

زینک ریچ اپوکسی

در این مقاله به مبحث زینک ریچ اپوکسی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و… میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

زینک ریچ اپوکسی چیست؟

یک پرایمر اپوکسی بی نیاز شده با روی دو قسمتی است که حفاظت کننده فرسودگی بستر و سطح فولادی نیز در شرایط نگه داری و همینطور در مرحله ساخت و ساز نوین است.

تحت عنوان یک پرایمر ضد فرسودگی با کارکرد بالا، زینک ریچ اپوکسی یا آستر آپوکسی بی نیاز شده با روی ™EZP بیشترین محافظت را تحت عنوان بخشی از سیستم پوشاننده برای محیط های فروسده مشمول ساختار های دریایی، دستگاه های پتروشیمی، پل ها و نیروگاه ها در سطح های فولادی و همینطور پوشش ضد فرسودگی آرماتورها و میلگردها دارد.

زینک ریچ اپوکسی چه چیزی است و به علت به این نام شناخته می‌شود؟

زینک ریچ چه چیزی چیست؟ زینک ریچ اپوکسی، گونه ای آستر محافظ برای سطح های فولادی حساب می‌شود.

اجرای رنگ زینک ریچ اپوکسی به روی سطح های فولادی، پوششی محافظ در مقابل زنگ زدگی و همینطور فرسایش به وجود می آورد.

کالای ضد فرسودگی و ضد زنگ اپوکسی زینک ریچ، یک گونه پرایمر زینک ریچ اپوکسی دو بخشی است.

رنگ زینک ریچ اپوکسی دو بخشی سخت‌ کننده‌های پلی آمید دارا می‌باشد.

ضمن این، پرایمر زینک ریچ اپوکسی، با فلز روی بی نیاز شده است.

به خاطر این ترکیب ها، این مواد به پرایمر زینک ریچ اپوکسی پلی آمید هم شناخته شده است.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی نخست تحت عنوان کالاهای حفاظت کاتدی، از خود گذشته کار می‌کنند.

زیرا روی نسبت به فولاد آندی است، این ذره ها هستند که اول فرسوده می‌شوند و این نوع از لایه آهنی زیر پرایمر در مقابل فرسایش محافظت می‌کنند.

کالای این پروسه فرسودگی در پایان یک اکسید روی پودری خواهد بود که از پوشش روی می‌ماند و خود را برای اکسیداسیون بسیاری در دسترس قرار می‌دهد و فرآیند محافظت ادامه پیدا میکند.

بنابراین پرایمرهای بر پایه روی، حفاظت کاتدی از خود گذشته ای را برای زیرلایه فولادی به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید: پودر بند کشی سفید

کارکرد زینک ریچ اپوکسی در ساختار چگونه است؟

بلعکس رنگ‌ های عادی یا اپوکسی‌ها که با ایجاد لایه ای غیرقابل نفوذ میان فلز و هوا‌، در مقابل فرسایش مقاومت می‌کنند، پرایمر زینک ریچ اپوکسی حفاظت در مقابل فرسایش را توسط روند الکترولیت تهیه می‌کنند.

ولی سازوکار پرایمر اپوکسی زینک ریچ در مقابل فرسایش چطور است: سازوکار پرایمر زینک ریچ اپوکسی به این شکل است که گرد فلز روی در زینک ریچ اپوکسی پلی آمید، باعث می‌شود تا در هنگام قرار گیری فولاد در دسترس فضا های خورنده، روی خود را نثار میکند و به جای سطح فولادی فرسوده میشود در نهایت کالای پروسه فرسودگی اکسید روی پودری ایجاد خواهد شد که از پوشش روی باقی می‌ماند و خود تحت عنوان پوشش حفاظت کننده فولاد کار میکند؛ به این صورت عمر مفید سطح های فولادی به دفعات بالا می‌رود.

زیرا پرایمر می بایست عیب های سطح زیرلایه را پر کند و مخفی نماید، می بایست با خصوصیت های سطح تطابق داشته باشد.

در شرایطی که بعد ها قسمت هایی از لایه بالایی، پوشیده شود یا صدمه ببیند، رویی که در پرایمر وجود دارد، برای مدت کمی به پروسه محافظت در مقابل فرسودگی ادامه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: کولتار اپوکسی

کارایی های اپوکسی زینک ریچ

رنگ آستری زینک ریچ اپوکسی برای مکان های صنعتی، ساحلی، دریایی و آب شیرین مساعد است.

معمولا برای سکوهای فراساحلی، پل ها، پالایشگاه ها، مخزن های فولادی و پتروشیمی ها و نیروگاه ها، ریلی و بقیه کارایی ها (کارخانه های خمیر و کاغذ) کاربرد دارد.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی همینطور برای حفاظت از لوله‌ های فولادی و قطعه های سازه ای که در دسترس مکان های خورنده هستند به صورت گسترده کاربرده می شود.

این پرایمرها بیشتر برای مکان هایی به شدت فرسوده دریایی مثل پل‌ها، پالایشگاه‌های نفت و ماشین‌ آلات معدنی با نسخه های پیشرفته طراحی می‌شوند.

همینطور این‌ پرایمر‌‎ها برای تعمیر پوشش‌های سیلیکات روی لطمه دیده و سطح های آهنی گالوانیزه می توانند کاربرد داشته باشند.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی در مکان های مرطوب و با رطوبت بسیار برای بخش های گسترده‌ای از ماده به خاطر توانایی چسبندگی قوی، قدرت مکانیکی خوب و دوام شیمیایی استفاده می‌شوند.

ضخامت پرایمر اپوکسی به اندازه مقاومت مورد احتیاج برای پیشگیری از فرسودگی بستگی دارد.

هر چقدر لایه پرایمر اپوکسی ضخیم تر باشد، حفاظت بهتری خواهد بود.

یکی از عامل های کلیدی در رشد و پیشرفت این عرصه، گستردگی بازار نفت و گاز است.

طبق همین، بالا رفتن تهیه آستر اپوکسی زینک ریچ و استفاده آن تحت عنوان پوشش حفاظت کننده هم مورد انتظار است تا درخواست ایجاد شده در صنعت مخزن های فولادی را تهیه کند.

بیشتر بخوانید: روغن قالب پایه آب

به چه دلیلی نگهداری سطح ها در مقابل رطوبت و خوردگی از اهمیت بسیاری روبرو است؟

در صورتی که شرکت‌ها بتوانند روی پوشش‌های باکیفیت بسیاری سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند مابین 25 تا 30 درصد از مبلغ های فرسودگی سالانه را صرفه‌جویی کرده و کم کنند.

بدون پوشش های متناسب فرسودگی می تواند تاثیرات مخربی به روی شیرها، موتورها، بست ها، پمپ ها، کلیدها، تسمه ها و بقیه تجهیزات مکانیکی از این دسته ها داشته باشد.

طریقه استفاده پرایمر اپوکسی زینک ریچ

سطح هایی که قرار است پرایم شوند باید پاکیزه شده و سند بلاست شوند.

عیب های سطح باید با دقت نوشته و درست شوند.

پرایمر باید مطابق دستورالعمل برگه اطلاعات فنی پوشش، در دو سطح ترکیب شود و محتویات یکدستی بدست آید.

این پرایمر را می‌توان با قلم مو، اسپری بدون هوا یا اسپری هوا استفاده کرد.

برای اسپری بدون هوا، فشار سیال در نوک اسپری طبق ویژگی های سازنده پوشش باید رعایت شود.

درباره استفاده از قلم مو، ضخامت ذکر شده باید رعایت شود (رقم های معمولی در هر لایه 50 تا 75 میکرون هستند). ضخامت غشاء منتخب شده می بایست با ویژگی های فنی سطح تطابق داشته باشد.

نکاتی پیرامون زینک ریچ اپوکسی

خوب است بدانید که آستری زینک ریچ اپوکسی، در شکل خشک 90 درصد فلز روی دارد.

از آستر اپوکسی پلی آمید بی نیاز از روی، می‌توان هم در موقعیت ساخت و هم در موقعیت های نگه‌داری از سازه‌ها استفاده کرد.

رنگ‌ اپوکسی زینک ریچ یا بی نیاز از روی، اکثرا در سازه‌هایی که در دسترس فرسودگی و زنگ زدگی قرار دارند مانند ساختار های دریایی، دستگاه های پتروشیمی، پل‌ها، نیروگاه‌ها و… استفاده دارد.

بیشتر بخوانید: حباب ساز بتن

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی

 ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد.

شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه