• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

انواع شاتکریت

انواع شاتکریت

ما در این مقاله به مبحث انواع شاتکریت می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

انواع شاتکریت

شاتکریت بتن یا ملات با کارایی بالا است که از طریق شیلنگ لوله عبور می کند و با کمک فشار با سرعت بیشتری بر روی سطح پشتی پخش می شود. نیروی این فعالیت پاششی است که باعث تراکم بتن یا ملات می شود و سپس در آن نقطه لایه های بتن را به ضخامت لازم می سازد. شاتکریت در نهایت بهترین روش برای ساخت سطوح منحنی است.

در حال حاضر با استفاده از فناوری شاتکریت توسعه آسترها و گنبدهای تونل بسیار ساده تر است. این یک روش عمومی شناخته شده و مورد استفاده برای گیرش موادی است که ماهیت سیمانی برای طیف وسیعی از کاربردها دارد. از سال 1900، سالی که توسط تاکسیدرمیست آمریکایی کارل آکلی ساخته شد، شاهد ارتقاءهای متعددی بوده است، چه در دنده و چه در روشهای خاص مورد نیاز برای استفاده پنوماتیکی ملات یا بتن.

امروزه با توجه به تناسب قابل انطباق، بادوام، استحکام بالا، ظرفیت چسبندگی زیاد، به ماده ای ضروری تبدیل شده است و در فضاهای پر دردسر به طور موثری روی سطحی با سرعت بالا ریخته می شود و برای کارکرد مفید است. کاربردهای آن از بیمه شیب و سطح، تا بازسازی سازه های موجود را شامل می شود.

شاتکریت

شاتکریت معمولاً به دلایلی برای محافظت از سطحی که در صورت درمان نشدن، متلاشی می شود یا به دلیل شکستگی و تغییر شکل نامناسب است، روی یک سطح گاز زده اعمال می شود. در منطقه معدن، علاقه به شاتکریت برای کمک های زیرزمینی در سال های اخیر تقاضای بالایی داشته است. کار همزمان چندین سرفصل، شرایط پرشدن غافلگیرکننده و مشکل در دسترسی، بخشی از مسائلی هستند که برای استخراج زیرزمینی غیرقابل انکار هستند و به کاربردهای جدید و خلاقانه فناوری شاتکریت نیاز دارند.

در بیشتر موارد دو نوع فناوری شاتکریت هستند، مثل:

 1. شاتکریت مخلوط خشک (DMS)
 2. شاتکریت مخلوط مرطوب (WMS)

شاتکریت درای میکس

در این نوع فرآیند شاتکریت، مخلوط سیمان و ماسه مرطوب از طریق لوله شلنگ انتقال به یک تغذیه مکانیکی یا سلاح گرم منحصر به فرد به نام سخت افزار انتقال منتقل می شود. این مخلوط توسط چرخ تغذیه یا تاجر وارد شیلنگ انتقال می شود. این ماده توسط مجتمع سوراخ شده با هوای بسته بندی شده منتقل می شود که در آن آب تحت کشش قرار می گیرد و با اتصالات مختلف مخلوط می شود. خمپاره با سرعت زیاد از دهانه به سمت سطح پرواز کرد تا شاتکریت شود. در این فرآیند، هر گونه تغییر در مقدار آب می تواند بدون کشش زیاد توسط نازلمن انجام شود.

در صورتی که محتوای آب بیشتر باشد، بتن به طور کلی در هنگام پرواز به سطح عمودی می ریزد. اندازه آب باید تغییر کند که اتلاف مواد در حال برگشت به حداقل باشد. نسبت آب به سیمان باید در محدوده 0.33 تا 0.50 باشد. چند گونه سخت افزار برای شاتکریت با این روند قابل دسترسی است. سخت افزاری که یک موجودی ثابت از ملات را تضمین می کند می تواند مواد را به فاصله 45 تا 100 متر به صورت عمودی و 300 تا 500 متر به صورت افقی منتقل کند.

شاتکریت مخلوط مرطوب

در این نوع فرآیند شاتکریت، هر یک از اتصالات مانند ماسه، سیمان، آب و سنگدانه‌های درشت کوچکتر قبل از ورود به محفظه سخت‌افزار با هم مخلوط می‌شوند. بتن مخلوط آماده شده در 7 محیط به یک دهانه اندازه گیری می شود، هوای اضافی در دهانه تزریق می شود تا سرعت را افزایش داده و روی نمونه اجرا کار کند. تجهیزات مجهز به بتن ریزی با سرعت 3.0 تا 9.0 متر مکعب در ساعت قابل دسترسی است.

شگفتی سقوط یک قطعه ملات یا بتن روی سطحی که باید با آن برخورد کرد، به دلیل سرعت زیاد جریان، به عقب برگشتی نامیده می شود و به نسبت آب به سیمان و چگونگی و وضعیت آن بستگی دارد. سطح درمان شده محدوده پیش‌بینی‌شده برگشت به عقب 5.0 تا 15 درصد برای دال‌های افقی، 15 درصد تا 30 درصد برای سطوح عمودی و شیب‌دار و 20.0 تا نیم برای درمان گوشه‌ها و سطوح بالای سر است. فرآیند اختلاط خشک در صورت استفاده از بتن سبک ترجیح داده می شود .

نسبت آب به سیمان کمتر استفاده شده، استحکام بالاتر، خشک شدن و انقباض خزشی کمتر و دوام بالاتر را به همراه دارد. اگرچه در فرآیند مرطوب، دوام بالاتر می تواند بدون کشش زیاد با استفاده از متخصصان حباب هوا انجام شود. هنگامی که نسبت آب به سیمان می تواند به طور دقیق در فرآیند مرطوب کنترل شود، فرآیند مرطوب اکثر مشکلات را ایجاد نمی کند. در نقطه ای که حد بزرگتر قابل دسترسی در فرآیند اختلاط مرطوب سرعت های بالاتری از گیرش بتن را به همراه دارد.

کاربردهای شاتکریت

شاتکریت انواع شاتکریت مزایای شاتکریت مواد شاتکریت کاربرد شاتکریت
 1. در ساخت و سازهای مختلف مانند سطوح باریک افقی یا عمودی، به ویژه بخش های تا شده یا منحنی، مخزن، کانال و پوشش تونل به طور گسترده ای استفاده می شود.
 2. علاوه بر این در سازه های نگهدارنده آب، استخرهای شنا و مخازن پیش تنیده استفاده می شود.
 3. این به طور موثر در تنظیم شیب های سنگ و اطمینان کوتاه از سطوح سنگی تازه کشف شده استفاده شده است.
 4. این ابزاری است برای اطمینان در برابر خوردگی طولانی مدت پیلینگ، مخازن نفت، تقویت زغال سنگ، قاب های فولادی ساختمان و سازه های مختلف ساختمانی، درست مانند پوشش فولاد سازه ای برای عایق کاری.
 5. اینها برای کاربردهای در دمای بالا، مانند پوشش مقاوم دودکش ها، کوره ها، کوره ها و غیره تولید می شوند.

مواد شاتکریت

سیمان، ماسه، آب و سنگدانه ها مواد ضروری هستند که در شاتکریت در کنار مواد افزودنی و نرم کننده های مختلف برای بهبود عملکرد آن استفاده می شوند. نسبت آب به سیمان بالا باعث گیرش کند می شود و کیفیت نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد، در حالی که میزان رطوبت در ماسه یا سنگدانه ها به طور دقیق اندازه گیری می شود. نسبت آب به سیمان ایده آل حدود 0.45 است. ترکیب ماسه یا سنگدانه به بهره آب، شتاب دهنده ها، کارایی، انقباض، برگشت به عقب و دوام بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه