• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

بهترین سیلیکات برای بتن چیست؟

بهترین سیلیکات برای بتن چیست؟

در این مقاله به مبحث بهترین سیلیکات برای بتن چیست می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

سیلیکات سدیم بهتر است یا سیلیکات لیتیوم؟ شیشه آب یا سیلیکات پتاسیم؟

قبل از هر چیز خوب است بدانید که سیلیکات ها می توانند هم به صورت مایع و هم به صورت جامد (پودر یا گرانول) باشند. 

مواردی که معمولاً در بخش ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

سیلیکات سدیم

که معمولاً واتر گلس نیز نامیده می شود، به طور گسترده در تکنیک شاتکریت استفاده می شود که به آن اسپریتز بتون نیز می گویند. 

می توانید از آن برای تولید افزودنی شتاب دهنده برای بتن یا عمدتاً به شکل پودر یک افزودنی “بلورسازی” استفاده کنید. در حالت خالص، استفاده مستقیم روی سطوح بتنی مناسب نیست.

زیرا تمایل به کربناته شدن دارد: یعنی واکنش روی سطح با CO2 برای تشکیل یک ترکیب سفید.

همچنین واکنش آن در این موارد به آب برگشت پذیر است یعنی در صورت خیس شدن طولانی مدت به حالت ژل برمیگردد.

گاهی اوقات بازگشت به حالت ژل می تواند در سطوح افقی در صورت بروز ریزترک هایی که بعداً ظاهر می شوند مفید باشد. با این حال، در ضد آب کردن سطوح عمودی زیرزمینی یک نقطه ضعف بدون شک است.

سیلیکات سدیم اصلاح شده

اغلب شیشه آب با افزودن سایر ترکیبات شیمیایی اصلاح می شود تا نفوذ آن در بتن تقویت شود یا از کربناته شدن جلوگیری شود (یعنی این واقعیت که روی سطح “سفید” می شود). 

بنابراین، سیلیکات اصلاح‌شده می‌تواند به عنوان یک سخت‌کننده یا تصفیه‌کننده در کف‌های بتنی، به‌عنوان یک محافظ ضد اسید برای مخازن بیوگاز و به طور کلی دنیای کشاورزی، به‌عنوان یک عامل ضد آب کامل برای مخازن آب آشامیدنی، آب سیاه، زیرزمینی، استفاده شود. لوله های بتنی، عرشه پل و غیره.

در صورت اصلاح مناسب، ضد تبخیر عالی است خواص (عمل آوری بتن). “فرمول های” اختصاصی مختلفی برای اصلاح سیلیکات وجود دارد. انتخاب نسخه مناسب برای اثربخشی و دوام درمان در طول زمان ضروری است.

سیلیکات پتاسیم

به ویژه در منطقه اروپایی به عنوان پایه رنگ استفاده می شود. این مزیت را دارد که در معرض کربناته نمی باشد و در نتیجه عموماً در حضور رنگدانه ها رفتار بهتری دارد. 

با پورتلندیت گچ کانی می شود و ترکیبات ضد آب و ضد آب تشکیل می دهد. ماندگاری بالای آن به عنوان رنگ، آن را در رنگ آمیزی دیوارهای خارجی ممتاز می کند.

سیلیکات لیتیوم

لیتیوم اتمی کوچکتر از سدیم و پتاسیم است. بنابراین بهتر می تواند به ماتریس سیمانی بتن نفوذ کند. به دلیل اندازه کوچک، کارایی کمتری در اشباع منافذ بتن و در نتیجه آب بندی موثر زیرلایه دارد. 

این فقط در کف های بتنی صنعتی استفاده می شود. اما به طور کلی در غلظت هایی که برای مطابقت با عملکرد سایر سیلیکات ها کافی نیست. لیتیوم یک فلز بسیار پرطرفدار است و هزینه آن در بازار مواد اولیه بسیار بالاتر از سدیم و پتاسیم است. (تا 20-30 برابر بیشتر).

سیلیکات ها چه می کنند؟

شناخته‌شده‌ترین خواص سیلیکات‌ها در بخش ساختمان، عایق‌سازی، مقاومت در برابر حملات شیمیایی، تحکیم/سخت شدن و مقاوم‌سازی مواد در برابر آتش است.

هنگامی که روی بستر بتن یا گچ اعمال می‌شود. سیلیکات‌ها با اتصال با سایر سیلیکات‌ها یا فلزات قلیایی موجود، کانی‌سازی می‌شوند و ساختاری ریز کریستالی و تعرق ایجاد می‌کنند.

سیلیکات ها جزء لاینفک بستری می شوند که روی آن اعمال می شوند: به همین دلیل آنها با سایر عملیات های سطحی یا رنگ هایی که در عوض یک لایه روی بتن یا گچ تشکیل می دهند، متفاوت هستند. 

سیلیکات ها قلیایی هستند و به لطف این خاصیت، رشد باکتری ها را مهار می کنند و کربناته شدن مواد سیمانی را کاهش می دهند (نباید با کربناته شدن خود سیلیکات اشتباه شود، که در بالا مشاهده شد). آنها دارای خواص ضد خوردگی عالی هستند.

کدام سیلیکات را انتخاب کنیم؟

اگر روی سطح بتنی اعمال می‌کنیم، بیایید با گفتن اینکه علامت CE طبق استاندارد UNI EN 1504-2 اجباری است شروع کنیم. این استاندارد اروپایی «محصولات و سیستم‌های حفاظت و تعمیر سازه‌های بتنی – سیستم‌های حفاظت سطحی برای بتن» برای کف‌ها نیز اعمال می‌شود و در مورد حداقل عملکرد مورد نیاز محصول تا حدودی محدودکننده است.

نسخه سیلیکات سدیم اصلاح شده بدون شک در بین سیلیکات ها ارجحیت دارد: با حجم منافذ موجود در بتن سازگارتر است و بهترین حالت اشباع شدن و پیوند با ماتریس سیمان را دارد.

فرض کنید ما از یک طبقه محافظت می کنیم و یک جلوه براق می خواهیم. در این صورت باید یک سیلیکات سدیم با نفوذ کم یا یک سیلیکات لیتیوم مخلوط با رزین اکریلیک انتخاب کنیم تا سیلیکات روی سطح باقی بماند. سپس می توانیم از طریق پردازش مکانیکی (بافر کم سرعت) به نتیجه دلخواه برسیم. باید در نظر داشته باشیم که با گذشت زمان استفاده مداوم از برخی از معابر یا خطوط کف می‌تواند برخی از قسمت‌ها را براق‌تر (یا کمتر درخشان‌تر) کند و در نتیجه تلاش زیبایی‌شناختی را ناکام بگذارد.

از طرف دیگر، اگر بخواهیم تمرکز روی  حفاظت و دوام عملیات ، به ویژه روی بتن فضای باز، تغییر یابد، باید یک سیلیکات سدیم اصلاح شده با نفوذ بالا در بستر انتخاب شود که به سطح دیگری نیاز ندارد. درمان های حفاظتی

در مورد تصفیه بتن با سیلیکات لیتیوم باید در نظر داشت که بسیاری از محصولات لیتیوم سیلیکات با انواع دیگر محصولات ارگانیک (مثلا رزین ها) مخلوط می شوند تا مقدار لیتیوم مصرفی کاهش یابد.

همه نمی دانند که …

ما می‌توانیم سیلیکات‌ها را به دلیل نسبت مولی متفاوت تشخیص دهیم، که باعث می‌شود محدوده به طور گسترده‌ای متغیر و همه‌کاره باشد. برای مثال دو سیلیکات سدیم بسته به نسبت مولی می توانند کاربردها و خواص متفاوتی داشته باشند.

در زمینه ترمیم محافظه کارانه، اتیل سیلیکات نیز به طور گسترده ای برای تثبیت سنگ استفاده می شود. این یک ترکیب آلی است، بر خلاف سیلیکات های ارائه شده که کاملا معدنی و در نتیجه غیر آلی هستند و به راحتی قابل اشتعال هستند. اتیل سیلیکات در ساخت و سازهای سنتی به دلیل خلق و خوی خود و این واقعیت که کاربرد آن نیاز به تجربه و تخصص دارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه