• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

۳ نوع چسب کاشی که باید بدانید

۳ نوع چسب کاشی که باید بدانید

در این مقاله به مبحث چگونه کاشت میلگرد را به خوبی انجام دهیم می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

3 نوع چسب کاشی که باید بدانید

با تعداد زیادی چسب در دسترس برای پروژه بهبود خانه شما، انتخاب چسب مناسب برای پروژه شما می تواند دشوار به نظر برسد. فاکتورهای زیادی برای انتخاب چسب کاشی یا چسب مناسب برای کار شما وجود دارد، ما منابع متعددی را جستجو کرده ایم تا فهرستی ساده از چسب کاشی بر اساس مواد را برای شما به ارمغان بیاوریم تا پروژه کاشی شما موفقیت آمیز باشد.

اگر کاشی شما به درستی نصب شود و با استفاده از چسب مناسب یا چسب کاشی برای سطح خاص، کار کاشی شما بهتر به نظر می رسد و دوام بیشتری خواهد داشت. دو نوع اصلی چسب یا چسب کاشی، خمیرهای آماده و چسب یا چسب کاشی پودری هستند، اما در این دو نوع اصلی چسب یا چسب کاشی، چندین نوع فرعی دیگر برای پروژه‌های خاص یا زمانی که عوامل خاصی وجود دارند، وجود دارد.

برای پروژه‌های کوچک‌ تر، به‌ویژه آن‌هایی که از کاشی‌های کوچک‌تر استفاده می‌کنند، خمیرهای آماده کافی است، اما هنگام استفاده از کاشی‌های با اندازه‌های بزرگتر (آنهایی با ابعاد ۱۲ اینچ در ۱۲ اینچ و بزرگتر)، باید از چسب کاشی پودری استفاده شود. عوامل زیادی در تصمیم گیری در مورد بهترین چسب کاشی یا چسب برای پروژه شما نقش دارند، ما در مورد انواع مختلف چسب یا چسب کاشی صحبت خواهیم کرد، فقط به خواندن ادامه دهید.

1. ملات Thinset

ملات نازک پرکاربردترین چسب برای چسباندن کاشی به سیمان، تخته سیمانی یا تخته پشتی است. تینست که از ماسه، سیمان و گاهی اوقات یک عامل نگهدارنده آب مانند لاتکس یا پلیمر ساخته شده است، کاشی سنگی را به سطح می چسباند و در برابر رطوبت، مقاوم در برابر قالب و حرارت مقاوم است. ملات تین ست به شکل استاندارد و از پیش مخلوط شده، اصلاح نشده یا اصلاح شده موجود است و بسته به نوع خاصی از ملات رقیق که استفاده می کنید، زمان خشک شدن بین 24 تا 72 ساعت دارد.

ملات نازک استاندارد

ملات استاندارد نازک پودری است که برای روشن شدن حتما با آب مخلوط بشود. ملات نازک استاندارد که در مجموعه ای از رنگ ها موجود است، پیوندی قوی تر از گزینه مخلوط آماده ایجاد می کند. در حالی که مخلوط کردن با آب کمی زمان و کار می برد، ملات نازک استاندارد می تواند هر نوع کاشی را بچسباند: چینی، سرامیک یا سنگ طبیعی. ملات استاندارد نازک همیشه باید برای هر کاشی بزرگتر از 11 اینچ در 11 اینچ هنگام کاشی کاری هر نوع کف، برای پروژه های کاشی دیواری بزرگتر یا برای کارهای طرح دار پیچیده استفاده شود.

از قبل مخلوط شده است

برای جایگزینی آسان برای ملات نازک استاندارد، یک شکل از پیش مخلوط ملات نازک نیز در رنگ های مختلف موجود است. ملات نازک از پیش مخلوط شده آماده کار است و برای کارهای کوچک مانند پاشیدن پشت و کاشی های کوچک اطراف شومینه مفید است. کاشی های کوچکتر ممکن است با استفاده از ملات نازک از پیش مخلوط شده استفاده شود، اما ملات نازک استاندارد باید برای کاشی های بزرگتر و کارهای پیچیده تر استفاده شود.

اصلاح شده

ملات نازک اصلاح شده دارای عوامل لاتکس یا پلیمری است که اساساً نوعی لاستیک است که به مخلوط اضافه می شود تا هیدراتاسیون مخلوط سیمان یا ملات شما برای مدت طولانی تری حفظ شود تا با استفاده از رقیق نازک تر، پیوند قوی تری ایجاد شود. پیوندهای سیمانی هر چه مدت طولانی تری در معرض رطوبت یا هیدراتاسیون قرار گیرند، قوی تر می شوند، که باعث می شود کریستال هایی که در داخل سیمان تشکیل می شوند، طولانی تر شوند و پیوندهای قوی تری ایجاد کنند.

اصلاح نشده

ملات نازک اصلاح نشده یک مخلوط قدیمی از ماسه، سیمان و آب است، هر چه نسبت سیمان به ماسه سیمان بیشتر باشد، چسبندگی بهتری دارد. گاهی اوقات عوامل نگهدارنده آب مانند پلیمر یا لاتکس به ملات نازک اصلاح نشده اضافه می شود تا هیدراتاسیون سیمان برای اتصال بهینه افزایش یابد.

ملات کاشی شیشه ای

برای کاشی شیشه ای به دلیل سطح شفاف و غیر متخلخل، ملات یا رقیق مخصوصی مورد نیاز است. ملات کاشی شیشه ای که با چسب پلیمری ساخته شده است برای کاشی ورق موزیاک و سایر کاربردهای کاشی شیشه ای یا سنگ سبک عالی است. ملات کاشی شیشه ای که برای کاشی های معرق شیشه، مرمر و سنگ ساخته شده است، در سایه هایی قرار می گیرد که با دوغابی که برای پروژه خود استفاده می کنید مطابقت داشته باشد. برای محکم نگه داشتن کاشی های شیشه ای روی دیوار و جلوگیری از لغزش یا افتادگی کاشی، باید از فرمول غیر افتادگی استفاده کرد.

2. ماستیک کاشی

ماستیک کاشی که از کوپلیمرهای اکریلیک و کربنات کلسیم تشکیل شده است، یک چسب کاشی جایگزین است که زمان خشک شدن سریع‌تری در حدود 24 ساعت دارد. ماستیک کاشی که اخیراً بیشتر به عنوان چسب کاشی و سرامیک از آن یاد می‌شود، برای مناطقی با رطوبت بالا مناسب نیست، اما می‌تواند پروژه‌های عمودی را به دلیل قوام چسبنده‌اش آسان‌تر کند و در موقعیت‌هایی که کاشی شما ممکن است بلغزد، چسبندگی ایجاد می‌کند. ماستیک کاشی برای چسباندن کاشی چینی، شیشه یا کاشی سرامیک بهتر است استفاده شود اما بر خلاف ملات نازک به دلیل قوام آبکی آن نباید برای پر کردن شکاف ها استفاده شود و بهتر است برای کاشی های 8 اینچی و کوچکتر استفاده شود.

3. ملات اپوکسی

ملات اپوکسی متشکل از دو یا سه جزء مجزا است که باید بلافاصله قبل از استفاده توسط کاربر مخلوط شود، ملات اپوکسی یکی دیگر از گزینه های چسب کاشی ضد آب است که تنها در عرض چند ساعت سفت می شود. گران تر از چسب های دیگر، ملات اپوکسی تقریباً به هر چیزی از جمله چینی، سرامیک، شیشه، سنگ و حتی فلز می چسبد. ملات اپوکسی نیاز به دمای مشخصی دارد، حدود 60 تا 90 درجه تا به درستی گیر کند که در حدود 45 دقیقه شروع می شود و زمان زیادی برای کار با این چسب به شما نمی دهد. دوام ملات اپوکسی قابل تطبیق نیست و در برابر حرکت و فشرده سازی با ترافیک مقاومت می کند. 

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه