• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

کولتار اپوکسی KE920

کولتار اپوکسی KE920

 این مقاله به مبحث کولتار اپوکسی KE920 می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و… میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.​​

کولتار اپوکسی KE920

با توجه به این که سازه‌ ها هم مثل تعدادی از ابزار متفاوت نیازمند ساختار پوششی هستند، کولتار اپوکسی می‌ تواند نقشی مهم در صنایع متفاوت ایفا سازد. سازه‌ های مختلفی که جهت قرارگیری در شرایط محیط نامساعد تولید می‌شوند، در معرض واکنش‌های محیطی قرار خواهند گرفت و باعث آسیب شده اند. به همین دلیل نیاز است در ساختار بیرونی آن‌ها، از یک لایه محافظ به کار برده شود تا سطوح مقاومت سازه ارتقا پیدا نماید.

کولتار اپوکسی

در بین نمونه های ساختارهای پوششی، کولتار اپوکسی در قالب یک رنگ بر پایه رزین اپوکسی و شامل قطران زغال سنگ می شود. این محصولات با هدف استفاده در صنایع متفاوت پالایشگاهی، دریایی و موردهایی از این قبیل تولید خواهد شد. رنگ کولتار اپوکسی شامل خصوصیات و ویژگی‌هایی هستند که آن را جهت لایه سازی متناسب ساخته که می‌تواند به شکل کامل، نقش عایق شیمیایی را جهت سازه‌های متفاوت بازی نماید.

همینطور لازم است بیان کنیم که به دلیل میزان محافظتی که توسط رنگ کولتار اپوکسی به وجود می اید، کاربردهای متفاوت و وسیعی جهت آن قابل توصیف است. به نحوی که بیشتر سازه‌های مرتبط به صنایع متفاوت، نیاز به پوشش کولتار اپوکسی خواهند داشت تا مقاومت بیشتری در برابر عوامل محیطی دارید.

ویژگی‌های کولتار اپوکسی

کولتار اپوکسی ماده شیمیایی‌ ای است که به علت خاصیت چسبندگی‌ ای که دارد، می‌تواند بر روی سطوح متفاوت و سخت قرار بگیرد. به همین دلیل از پوشش کولتار اپوکسی در صنایع متفاوت جهت سازه‌ های فلزی، بتنی و موارد از این طریق استفاده خواهد شد.

از با اهمیت ترین ویژگی هایی که می‌توانیم در ازتباط با پوشش کولتار اپوکسی مطرح کنیم، استحکام زیاد آن در مقابل شرایط محیطی ناپایدار است. این شرایط ناپایدار محیطی شامل رطوبت، واکنش‌ های شیمیایی با ذرات هوا و مواد شیمیایی متفاوت است. به همین دلیل جهت افزایش استحکام یک سازه در مقابل این دسته از شرایط، از پوشش کولتار اپوکسی استفاده خواهد شد.

این دسته بندی از رنگ‌ها، در مقابل گازهای خورنده هم استحکام زیادی دارند و می‌توانند از سازه‌ های در ارتباط با این گازها محافظت نمایند. به همین علت در صنعت پتروشیمی از پوشش کولتار اپوکسی برای استحکام لوله‌های عبور گازهای شیمیایی، استفاده شود.

استحکام مکانیکی زیاد، ویژگی مهم دیگری می باشد که می‌توان در ارتباط با رنگ کولتار اپوکسی مطرح کرد. منظور از استجکام مکانیکی، در ارتباط با رفتارهای کلی ماده و خصوصیاتی مانند مقاومت و استحکام آن است. 

کاربردهای کولتار اپوکسی در صنعت

سازه‌های متفاوتی وجود دارند که نیاز به استحکام در مقابل عوامل محیطی هستند تا بتوانند وظیفه خود را به درستی انجام بدهند.

 • استفاده از کولتار اپوکسی برای لوله‌ها

یکی از کاربردهای پوشش کولتار در رابطه با عایق سازی لوله‌های مدفون در خاک می باشد. در خاک امکان دارد رطوبت زیادی وجود داشته باشد که با گذشت زمان باعث خوردگی لول ه‌ها شود. به همین علت لوله‌ هایی که داخل خاک قرار دارند، حتما باید به وسیله کولتار اپوکسی پوشیده باشند تا این لایه مقاومتی از تخریب و تجزیه آن‌ها جلوگیری نماید.

 • کاربرد کولتار اپوکسی در تجهیزات و سازه‌های دریایی

استفاده دیگری که مناسب با ویژگی‌ های پوشش کولتار می باشد، در ارتباط  با استفاده از آن در سازه‌ها و تجهیزات دریایی می باشد. در حقیقت با توجه به این که این نمونه از موارد همواره در مجاورت آب قرار می گیرند، باید نسبت به آن عایق باشند تا به آب واکنش نشان ندهند. در حقیقت واکنش سازه‌های متفاوت دریایی با آب، باعث خوردگی آن‌ها خواهد شد و مقاومت آن‌ها را کاهش خواهد داد.

از جمله سازه‌ هایی که با اهداف ضدآب شدن، توسط کولتار اپوکسی پوشانده می‌شوند، می‌توانیم به لنگر، زنجیر و مخازن هایی تعادل کشتی‌ها اشاره نمود که مدت زیادی را در آب می گذرانند. مخصوصا که آب دریا معمولا شور است، می‌تواند آسیب زیادتری به هم وارد کند که با استفاده از پوشش کولتار اپوکسی، سازه‌ های دریایی در معرض آب شور، عایق سازی خواهند شد.

 • استفاده از کولتار اپوکسی در مخزن های نگهداری مواد شیمیایی

مواد شیمیایی هم از جمله سایر عوامل خوردگی و تخریب  می باشند که مقاومت سازه‌های متفاوت را تهدید می‌کنند. به همین علت جهت افزایش استحکام مخزن نگهداری این نمونه از مواد، از پوشش کولتار اپوکسی استفاده خواهد شد. با این کار ترکیبات شیمیایی درون مخزن، نمی‌توانند آسیبی به دیواره‌ های درونی آن وارد کنند و وارد واکنش‌ های شیمیایی می شوند.

 • استفاده تصفیه فاضلاب و پساب صنعتی

در تولیدات مخزن ها مرتبط با فاضلاب متفاوت شهری و صنعتی، از پوشش کولتار استفاده خواهد شد تا مخازن باعث واکنش و تخریب نمی شود. این رنگ می‌ تواند مستحکم این دسته از مخزن ها را تا حدود زیادی افزایش بدهد و از تخریب آن جلوگیری نماید.

علاوه بر مواردی که گفته شد، می‌توانیم کاربردهای متفاوت دیگری هم مطرح نماییم که بیشتر برای کارخانه‌ های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل اینکه مواد شیمیایی و فاضلاب‌ ها از تولیدات نمونه های محصولات، می‌توانند آثار خورندگی از خود باقی بگذارند که باید از طریق عایق، از لوله‌ ها و مخزن های متفاوت، محافظت شود.

خرید و قیمت فوق روان کننده ،ژل میکرو سیلیس، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی

 ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد.

شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه