• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی

مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی

ما در این مقاله به مبحث مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی میپردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی

دوغاب اپوکسی در بین پیمانکاران و سازندگان کاشی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. ما هر بار با استفاده از این محصول مزایای جدیدی پیدا می کنیم. بر خلاف گروت سیمانی که از پودر سیمانی مخلوط با آب ساخته می شود، گروت اپوکسی از رزین های اپوکسی، هاردنر و پودر پرکننده رنگی ساخته می شود. دوغاب اپوکسی بسیار بادوام و تقریباً کاملاً ضد لک است. دوغاب سیمانی معمولی ضد آب نیست، بنابراین برخلاف دوغاب اپوکسی، زمانی که خیس است می تواند آب را جذب کند و به راحتی لکه دار شود. اگر از پاک کردن توده لکه روی دوغاب های خود خسته شده اید، گروت اپوکسی راه حل شماست.

ترکیب بندی

دوغاب اپوکسی از دو ماده شیمیایی مختلف (رزین اپوکسی و سخت‌ کننده آن) که با یک پرکننده رنگی مخلوط شده‌اند، ساخته می‌شود و آن را ضدآب می‌کند و برای محصولات تمیزکننده سخت‌تر مناسب‌تر است. گروت های اپوکسی نسبت به دوغاب های سیمانی استحکام باند و مقاومت شیمیایی بیشتری دارند. اگرچه گروت اپوکسی مزایای زیادی دارد، اما توجه داشته باشید که کار با دوغاب اپوکسی نسبت به گروت معمولی دشوارتر است. و حتی شبیه پلاستیک است که بعضی از صاحبان خانه آن را دوست ندارند. دوغاب سیمانی معمولی در گوشه های بیرونی که کاشی دور دیوار، حاشیه یا طاقچه دوش می پیچد بسیار آسان است. و گاهی اوقات، دستیابی به همان اثر با دوغاب اپوکسی دشوارتر است زیرا نصب در محل اتصال دوغاب کمی بیشتر طول می کشد.

دوغاب اپوکسی به سرعت گیر می کند، بنابراین نمی خواهید همه دوغاب حمام را با هم مخلوط کنید و سپس آن را به سرعت در جای خود قرار دهید. مه یا بقایای دوغاب اپوکسی روی سطوح کاشی براقی دارد. اطمینان حاصل کنید که نصاب شما کاشی ها یا تیله های شما را قبل و بعد از تزریق به درستی تمیز می کند تا از این امر جلوگیری شود.

زمان لازم برای تمیز کردن کاشی و قیمت بالای آن (اغلب سه تا پنج برابر بیشتر از دوغاب معمولی هزینه دارد) می تواند برخی از نصاب ها را برای کار با دوغاب اپوکسی مردد کند. برخی از گروت های اپوکسی فقط برای کاشی های شیشه ای طراحی شده اند. بسیاری از برندها یک اپوکسی معمولی و یک اپوکسی کاشی شیشه ای خاص نیز دارند. تفاوت در قسمت پرکننده دوغاب است. پر کننده کاشی های شیشه ای ظریف تر هستند، به همین خاطر کاشی های ظریف را خراش نمی دهد.

مراحل کلیدی برای تزریق عبارتند از:

استفاده از دوغاب اپوکسی با استفاده از گروت معمولی کاملاً متفاوت است. تزریق اپوکسی از اختلاط گرفته تا اجرا و تمیز کردن، قوانین خاص خود را دارد. اطمینان حاصل کنید که متخصص حمام شما با این محصول تجربه دارد و قبل از شروع نصب یک تخته نمونه دوغاب بخواهید. دوغاب های قهوه ای، خرمایی و موکا رنگ با دوغاب معمولی دشوار است. بسیاری از مردم به دلیل رنگ یکنواخت به دوغاب اپوکسی جذب می شوند. رنگ دوغاب اپوکسی از پرکننده می آید و در سراسر آن ثابت است. دوغاب معمولی می تواند رنگدانه خود را در مرحله تمیز کردن یا پس از چند ماه از نصب آن حذف کند.

افزودن ذرات رنگین کمانی به مخلوط

می توان با افزودن ذرات رنگین کمانی به مخلوط، دوغاب های اپوکسی را درخشان کرد. از پیمانکار خود بخواهید از قبل یک تابلوی نمونه آماده کند تا ببینید واقعاً چقدر درخشش می خواهید. گزینه ها بی پایان هستند – حتی می توانید رنگ ها را با خرید پرکننده های مختلف و ترکیب آنها تنظیم کنید.

مقایسه دوغاب معمولی بر پایه سیمان با دوغاب اپوکسی

هنگام مقایسه دوغاب معمولی بر پایه سیمان با دوغاب اپوکسی، می توان به مزایای دومی نسبت به اولی پی برد. این به نفع شماست که به سراغ دوغاب اپوکسی بروید زیرا مزایای زیادی نسبت به دوغاب معمولی دارد. مهمترین مزیت دوغاب اپوکسی این است که نگهداری و تمیز کردن آن بسیار آسان تر است. اگرچه نظرات متفاوت است، اما ما طرفدار استفاده از یک اسفنج معمولی با دوغاب اپوکسی نیستیم. اسفنج‌های دوغاب اپوکسی کمی درشت‌تر تمایل دارند دوغاب اپوکسی اضافی را از سطح کاشی بسیار بهتر حذف کنند.

گروت قلیایی

دوغاب اپوکسی را می توان به راحتی با استفاده از هر ماده تمیز کننده گروت قلیایی معمولی که تمام کثیفی و کثیفی موجود در خطوط دوغاب را از بین می برد تمیز کرد. حالا، آیا می توانید این کار را با مواد معمولی انجام دهید؟ آیا می توانید به راحتی تمام آن لکه های قهوه ای را که به اعماق داخل نفوذ می کنند تمیز کنید؟ خوب جواب منفی است.

دوغاب معمولی

دوغاب معمولی ماهیت بسیار متخلخلی دارد و تمام کثیفی، چربی و کثیفی را که در تماس با آن است جذب می کند. از طرف دیگر، دوغاب اپوکسی غیر متخلخل است و هیچ آلاینده یا لکه ای را جذب نمی کند. بنابراین تمیز کردن دوغاب اپوکسی فقط نیاز به از بین بردن موج و متعاقباً از بین بردن کثیفی و کثیفی دارد که در بالای دوغاب اپوکسی جمع می شود. یکی دیگر از مزایای متمایز اپوکسی این است که بر خلاف هر دوغاب معمولی نیازی به آب بندی ندارد. از آنجایی که اپوکسی مانند دوغاب معمولی بر پایه سیمان متخلخل نیست، به هیچ وجه نیازی به آب بندی ندارد. تلاش برای آب بندی دوغاب اپوکسی اتلاف وقت، تلاش و هزینه است زیرا هیچ سیلر را جذب نمی کند. برعکس، درزگیری دوغاب اپوکسی فقط باعث تجمع کثیفی و کثیفی در لایه بالایی درزگیر خشک شده می شود.

استفاده از ترکیبات قوی

همه اپوکسی که بر روی کاشی‌ها رسوب می‌کند، اگر به موقع از بین نرود، استفاده از ترکیبات قوی برای از بین بردن آن ضروری است. گاهی اوقات، کف کش می تواند به دوغاب درست نصب شده در خطوط دوغاب آسیب برساند. گاهی اوقات خلاص شدن از شر بخارات دوغاب اپوکسی آنقدر دشوار می شود که کاشی کاری مجدد سطح به طور کامل ارزشمند است. علیرغم محدودیت های ایجاد شده و افزایش خطر نصب سیلر اپوکسی، همچنان باید آن را برای نصب کاشی های خود در دفعات بعدی در نظر بگیرید! خواص منحصر به فرد و بهتر آن همراه با راحتی تمیز کردن و هزینه های ناچیز نگهداری، دوغاب اپوکسی را به گزینه ای بهتر از دوغاب معمولی تبدیل می کند.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه