• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن

  ما در این مقاله به مبحث ابر روان کننده بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

ابر روان کننده بتن چیست؟ آشنایی با کارایی ها و انواع آن

کارایی و بهره از بتن در ساخت و ساز، موجب شده است تا هر روز به فکر برتر کردن و باکیفیت نمودن این کالا باشیم.

تولید بتن، فوم بتن و کالاهای دیگر بتن احتیاج به ماده های اولیه ای دارد تا کارایی آن را مفید تر و راحتتر کند.

برای ساخت بتن در صنعت بتن و فوم بتن از کالاهای دیگری مثل ماده های کفزا، ابر روان کننده بتن و غیره بهره گیری می شود تا کالاهای نهایی کاربردی تر شود.

در ایجاد بتن و فوم بتن از افزودنی‌های مختلفی برای بیشتر شدن مقاومت بتن یا کم شدن آب مصرفی بهره گرفته می‌شود که در میان آن‌ها ابر روان کننده بتن از دسته برترین و کاربردی ترین گزینه‌ها است.

این گونه روان کننده‌ها در مواردی بهره گیری می‌شود که نمی‌توان از روان کننده‌های عادی استفاده نمود. در ادامه همراه آبادگران باشید تا با ابر روان کننده بتن واهمیت آن در صنعت بتن بیشتر آشنا شویم.

بیشتر بخوانید: چسب میلگرد

روان کننده بتن چه چیزی میباشد؟

روان کننده‌ها یکی از انواع اضافه شدنی های بتن هستند که به آن‌ها ماده های کاهنده آب هم گفت می‌شود.

این اضافه شدنی های شیمیایی بتن در حقیقت با کم شدن آب به بیشتر کردن عدد اسلامپ بتن کمک می‌کنند. در نهایت بتن روان‌تر شده و می‌تواند به سادگی نقص و فرج فضای بتن ریزی را پر نماید.

مزیت این ماده های روان کننده که انواع مختلفی دارند این است که در زمان افت درصد قابل توجهی از آب مصرفی، خاصیت بتن را کاهش نمی‌دهند و حتی موجب بیشتر شدن مقاومت فشاری، پر نمودن قالب‌های نازک و بالارفتن قابلیت پمپاژ بتن می‌شوند.

به این نوبت کارایی های زیادی دارند و به عنوان مثال در هنگام نماسازی که قالب‌ها محیط کمی دارند، این افزودنی‌ها کارایی خارق العاده ای پیدا می‌کنند.

شما می‌توانید برای ساخت نما و تعمیرات نمای ساختمان‌های بلند از کلایمر و یک دستگاه فوم بتن کوچک بهره گیری کنید.

بیشتر بخوانید: کفپوش پلی یورتان

انواع روان کننده های بتن

روان کننده‌ها بر حسب ماده پایه سازنده آن‌ها به گروه های گوناگونی دسته بندی می‌شوند که ابر روان کننده بتن هم یکی از آن‌ها میباشد.

روان کننده‌های عادی از گونه لیگنوسولفانات ها هستند که تا 12 درصد در کم شدن آب بتن دست دارند. گونه دیگری از روان کننده بتن از نوع آلدئید نفتالین سولفوناته است که در گروه فوق روان کننده‌ها قرار می‌گیرد و می‌توان بهره آب را میان 12 تا 22 درصد کم کند.

ابر روان کننده بتن که عموما از گونه پلی کربوکسیلات ها است، گونه دیگری از فوق روان کننده‌هاست که اثر بیشتری نسبت به دیگر نوع ها دارد و می‌تواند به افت 12 تا 35 درصدی بهره آب سبب شود.

از نوع های روان کننده برای کارایی های بسیاری در صنعت بتن بهره گیری می‌شود. به طور مثال می‌توان از روان کننده‌های متنوع حتی برای خط تولید بلوک سبک هم کمک گرفت.

ابر روان کننده بتن چه چیزی است؟

ابر روان کننده بتن، موادی پلیمری بر پایه کروبوکسیلات ها و به خصوص کربوکسیلات اتر است که موجب بیشتر شدن روانی و کاربرد در بتن می‌شود.

ابر روان کننده‌ها نوین ترین نسل از روان کننده‌های بتن به شمار می‌آیند. مکانیزم کارکردی ابر روان کننده به این شکل است که ذره های سیمان را از طریق ممانعت محیطی و دافعه الکتروستاتیکی پر میگردند.

از این راه حتی کلوخه‌های بزرگی از ذره های سیمان را هم می‌توان با این روان کننده‌ها باز کرد. در نهایت آب به تله افتاده در کلوخه‌ها رها  شده و واکنش‌های هیدراتاسیون به طور بهتری اجرا خواهد شد.

به این نوبت بتنی روان‌تر با بهره آب کمتر و البته مقاومت بالاتر به دست خواهد آمد. ابر روان کننده را می‌توان بر اساس احتیاج و در تکنیک های گوناگون ساخت بتن با نوع های دستگاه‌ها از جمله دستگاه فوم بتن نیسانی کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید: دوده سیلیس (میکروسیلیس)

کارایی های ابر روان کننده بتن، افزایش اسلامپ و دوام با افت آب مصرفی

کارایی های اصلی ابر روان کننده‌ی بتن تولید بتن‌های پر با دوام است. کارایی های دیگر این افزودنی بهره در بتن‌های خودتراکم یا خودمتراکم شونده می‌باشد، نمی‌توان از روان کننده‌های عادی بر اساس لیگنو و یا نفتالین برای ایجاد بتن‌های خودتراکم بهره گیری کرد و برای تولید این گونه بتن حتماً بایستی از ابر روان کننده‌ی پایه‌ی پلی کربوکسیلات بهره گیری کرد.

با بهره از ابر روان کننده بتن و کمک دستگاه‌هایی مثل دستگاه فوم بتن سه فاز می‌توان بتی روان‌تر، با دوام تر و از نظر کاربرد خیلی بهتر از دیگر روان کننده‌ها تولید کرد.

به صورت اختصاری کاهنده آب WR و حفظ کننده اسلامپ (روانی بتن) WR نام دارند. از SR ها در فصل های گرم سال مثل تابستان و در مسافت‌های زیاد بهره گیری می‌شود.

در برابر آن از WR ها برای بتن‌هایی که نسبت آب به سیمان در آن‌ها کم است مثل بتن‌های پیش ساخته بهره گرفته می‌شود.

به وسیله کلایمر مکانیکی می‌توان بتن‌های از قبل ساخته را در مقدار های مختلف به نقاط گوناگون فضای محیطی ساختمان‌های بلند انتقال داد.

مزایای بهره از ابر روان کننده در برابر فوق روان کننده‌ها

یکی از پرسش های پرتکرار، فرق بین ابر روان کننده و فوق روان کننده‌ها است. از جایی که کارکرد هردو این روان کننده‌ها شباهت بسیاری به هم دارد موجب می‌شود خیلی از اشخاص نتوانند تفاوت آن‌ها را مشخص کنند.

ولی در حقیقت، ابر روان کننده مزایای بسیاری نسبت به فوق روان کننده‌ها دارد. از مزیت های ابر روان کننده نسبت به فوق روان کننده‌ها این است که فوق روان کننده‌ها فقط حاوی دافعه الکتروستاتیکی هستند ولی ابر روان کننده ضمن دافعه الکتروستاتتیکی توان ممانعت محیطی را دارا است که به روان شدن بهتر بتن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: واتر استاپ پی وی سی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند.

اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه