• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

دوده سیلیس (میکروسیلیس)

دوده سیلیس (میکروسیلیس)

 ما در این مقاله به مبحث دوده سیلیس (میکروسیلیس) می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

دوده سیلیس (میکروسیلیس) چیست؟

دود سیلیس (که میکروسیلیس نیز نامیده می شود) ساخته می شود که در هنگام ذوب آهن سیلیکون و سیلیکون صنعتی، پس از اکسید شدن بخار سیلیکون خارج شده از دودکش، دی اکسید سیلیکون آمورف و پودری (Sio2) توسط غبارگیر مخصوص جمع آوری می شود. اندازه متوسط ​​ذرات دوده سیلیس 0.1-0.15 میکرومتر است که یکی از چند صد نقطه اندازه متوسط ​​ذرات سیمان است. مساحت سطح 15-27 متر مربع بر گرم است و فعالیت سطحی بسیار قوی دارد.

پارامترهای فنی خواص فیزیکی و شیمیایی دوده سیلیس:

1. ظاهر پودر میکرو سیلیس:

سفید خاکستری، نسوز 1600 ℃. چگالی ظاهری: 200-250 کیلوگرم بر متر مکعب.

2. ظرافت دوده سیلیس:

ظرافت پودر میکرو سیلیکون بیش از 90٪ ظرافت 0.1 میکرومتر است و اندازه ذرات متوسط ​​0.1 – 0.2 میکرومتر است و سطح ویژه 20-28 متر مربع / گرم است. ظرافت و سطح ویژه حدود 80-100 برابر سیمان و 50-70 برابر خاکستر بادی است.

بیشتر بخوانید: ملات ترمیمی پلیمری بتن

3. مورفولوژی ذرات دوده سیلیس و ساختار رخساره های معدنی:

در هنگام تشکیل میکرو سیلیس، فاز آمورف در اثر کشش سطحی به دلیل اثر کشش سطحی در هنگام تشکیل تغییر فاز تشکیل می‌ شود و سطح صاف‌ تر می‌ شود. برخی از آنها سنگدانه هایی با ذرات کروی متعدد هستند که به هم چسبیده اند. این یک سطح بسیار بالا و خاکستر آتشفشانی بسیار فعال است. با مواد پودر میکرو دوده سیلیکون، کروی های کوچک را می توان روانکاری کرد.

شاخص فیزیکوشیمیایی دوده سیلیس:

مورد SIO2 AL2O3 FE2O3 MGO CAO NA2O PH
ارزش 75-95٪ 0.60 % 0.51 % 0.7٪ 2.69 % 0.9٪ خنثی

کاربرد محصول:

بتن با مقاومت بالا، مواد نسوز بدون شکل، ملات مخلوط خشک (پیش مخلوط)، مواد تزریقی بدون انقباض با استحکام بالا، کف صنعتی مقاوم در برابر سایش، دوغاب سیمان چاه نفت، ملات، ملات پلیمری، ملات عایق حرارتی، بتن غیر قابل نفوذ، بتن خود تراز، بتن , مواد نگهدارنده بتن, متراکم کننده عایق رطوبتی پلیمری بر پایه سیمان, لاستیک; پلاستیک، پلی استر غیر اشباع، رنگ، پوشش و سایر مواد تقویت کننده پلیمری، و محصولات سرامیکی اصلاح شده.

بیشتر بخوانید: کولتار اپوکسی KE920

به دلیل اندازه ذرات ریز و فعالیت بالای پودر میکروسیلیس، میکرو سیلیس واکنش پوزولانی در بتن دارد. استحکام ژل سیلیکا که در اثر هیدراتاسیون پودر میکرو سیلیس ایجاد می شود از کریستال Ca (OH) 2 بیشتر است و با ژل هیدراتاسیون سیمان CSH کار می کند.

دوده سیلیس عمدتاً با فضای خالی دانه ای در بتن پر می شود که باعث بهبود چگالی حجمی، کاهش تخلخل و کاهش مقدار افزودنی سیمان می شود. در نهایت نقش کاهش آب را ایفا می کند.

روش استفاده از دوده سیلیس و نکات:

1. به مواد نسوز اعمال می شود.

طراحی متعامد با توجه به خواص مختلف مواد نسوز انجام می شود و بهترین فرمول از طریق آزمایش مقایسه انتخاب می شود. از دود سیلیس چگال نشده معمولاً در دیرگدازها استفاده می شود.

2. برای طراحی مخلوط بتن با کارایی بالا اعمال می شود:

1) سازگاری: سازگاری پودر میکرو میکرو سیلیکون با عامل کاهنده آب، خاکستر بادی، پودر معدنی، فیبر و غیره خوب است.

بیشتر بخوانید: پوشش امولسیونی

2) اسلامپ: به دلیل اثر بینابینی، ویسکوزیته بتن بالاتر است، بنابراین نیاز طراحی اسلامپ بتن دوده سیلیسی 2 تا 3 سانتی متر بیشتر از بتن معمولی است.

3) مقدار دوده سیلیس اضافه شده (مقدار اضافه): ساخت استحکام بالا و شاتکریت، مقدار میکروسیلیس اضافه شده 12٪ سیمان است. برای مهندسی زیر آب، مقدار آن بیشتر است. هنگامی که از میکروسیلیس به عنوان کمک پمپ استفاده می شود، مقدار اختلاط به 2٪ کاهش می یابد. نسبت اختلاط نهایی با آزمایش نسبت اختلاط تعیین می شود.
دود میکرو سیلیس و سیمان، سنگدانه ها به طور همزمان، دقیقاً مطابق با ساخت و ساز استاندارد، هم زده می شوند و تعمیر و نگهداری باید در همان زمان تقویت شود.

3، تغذیه و مخلوط کردن.

1) معمولاً در صنعت بتن از میکروسیلیس متراکم شده استفاده می شود، بنابراین می توان تغذیه مصنوعی یا تغذیه خودکار را انتخاب کرد.

2) با توجه به ویژگی های فوق العاده منحصر به فرد دوده سیلیس، بنابراین نیاز به ورود فوری پس از تغذیه سنگدانه دارد و دوده سیلیس پودری نباید به بتن مخلوط آماده اضافه شود.

3) زمان اختلاط بتن با میکروسیلیس 30 تا 40 ثانیه بیشتر از بتن معمولی است تا یکنواختی خوبی حاصل شود.

4) حمل و نقل بتن دوده سیلیسی نیاز خاصی ندارد و مانند بتن معمولی است.

بیشتر بخوانید: چسب میلگرد

4، ریختن و پخت بتن با دود سیلیس.

1) ارتعاش بتن میکرو سیلیسی باید فشرده شود و نباید نشتی داشته باشد، فاقد ارتعاش و بدون لرزش باشد. زمان کلی ارتعاش 10 تا 30 ثانیه است.

2) نیاز به تامین مداوم بتن، برای جلوگیری از نودل سرد، زمان رشته فرنگی سرد بیش از 100 دقیقه نیست.

3) جلوگیری از تبخیر زودرس آب در فرآیند نگهداری بتن دوده سیلیسی بسیار مهم است. بنابراین، ریختن به پایان می رسد، لمینیت بلافاصله پوشانده می شود، گونی ها گذاشته می شوند و آب پخت می شود.

مقدار مخلوط کردن دوده سیلیس

به طور کلی 5-10٪ از مقدار مواد سیمانی است.

میکرو سیلیس باید همراه با عامل کاهنده آب استفاده شود. پیشنهاد می شود که خاکستر بادی و سرباره آسیاب برای بهبود ساخت آن اضافه شود.

بیشتر بخوانید: کفپوش پلی یورتان

هنگامی که بتن با میکروسیلیس ساخته می شود، نسبت وزنی ماده سیمانی به طور کلی به شرح زیر است:

بتن با کارایی بالا: 5-10%؛

بتن هیدرولیک: 5-10%;

شاتکریت: 5-10%;

عامل پمپ: 2-3٪;

کف صنعتی مقاوم در برابر سایش: 6-8٪;

ملات پلیمری، ملات عایق حرارتی: 10-15٪

آمورف نسوز ریخته گری: 6-8%.

قبل از استفاده، لطفا دوز معقول و مقرون به صرفه را با توجه به نیاز واقعی انتخاب کنید.​

بیشتر بخوانید: واتر استاپ پی وی سی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند.

اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه