در این مقاله به مبحث ملات رزین مصنوعی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و… میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

ملات رزین مصنوعی

اگر تا کنون اسم رزین سنگ مصنوعی را شنیده باشید، احتمالا با تعریفات آن آشنایی داشته اید و می دانید چه کارایی دارد.

معمولا در جواب به این سوال که رزین سنگ مصنوعی چیست، گفته می شود که این محصولِ کاربردی و بر پایه پلی کربوکسیلات اتر تولید می شود، در تولید محصولات مختلف، مانند تولید انواع سنگ های مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع می توان ذکر کرد که رزین سنگ های مصنوعی کارآمدی شبیه به روان کننده های بتن دارند.

به این ترتیب که با اضافه شدن به ترکیب ملات تولید سنگ مصنوعی، به علاوه آنکه ظاهر آن را زیباتر می کنند، به صورت ویژه در بیشتر شدن مقاومت آن هم تاثیر گذار هستند. البته خاصیت رزین سنگ به همین مورد ها محدود نمی شود و مزیت های دیگری هم دارد. اگر علاقه دارید که در مورد این محصول پر کاربرد بیشتر بدانید، حتما تا آخر این مطالب همراه باشید.

بیشتر بخوانید: ملات پلیمری

منظور از رزین سنگ مصنوعی چیست؟

در اول این مطالب توضیحاتی کلی درباره رزین سنگ دادیم.

ولی اگر بخواهیم کمی بیشتر به چیستی این محصول کاربردی اشاره کنیم، باید ذکر کنیم که رزین سنگ مصنوعی به نوعی ابر روان کننده بتن بر پایه ماده پلی کربوکسیلات اتر است که استفاده از آن باعث می‌ شود نسبت آب به سیمان در سنگ های مصنوعی کم شود. این روند خود هم سبب می شود که سنگ مصنوعی قالب ها را بهتر پر کند و اندازه مقاومت و دوام بتن به صورت محسوسی بیشتر شود.

این رزین سنگ ها شکلی مایع دارند. مایعی شفاف که بر پایه آب و اکلریلیک تولید شده و توسط مواد نانو تولید می‌ شوند. رزین سنگ همیشه حالت مایع خود را حفظ  نمی کند و پس از اینکه روی سطح زیری خود قرار بگیرد، سخت و براق و تماما خشک می شود.

بیشتر بخوانید: ملات ضد اسید فورانی چیست؟

در ادامه از کارایی های این محصولات بیشتر ذکر میکنیم، ولی بد نیست به شکل کامل تر بدانید که همین خواص رزین سنگ سبب شده تا برای عایق کاری نمای ساختمان به صورت ویژه مورد استفاده قرار بگیرد.

به چه چیزی روند رزین سنگ گفته می شود؟

رزین سنگ یک محصول ویژه است که در کار های گوناگون به کار برده می شود. در همین جهت، به کاری که برای پر کردن درز‌ها، بیشتر شدن کیفیت سنگ، بالا بردن طول عمر و مقاومت آنها و همینطور بهتر شدن شفافیتشان انجام میگیرد ، رزین سنگ می‌ گویند. در نهایت در کار رزین سنگ،‌ چاله‌ ها، سوراخ ها و درزهای سنگ‌ ها کاملا پر می شوند و مقاومت آنها بهتر میشود. رزین سنگ به همین دلیل سبب ضد آب شدن و حفاظت ازانواع سنگ ها، آجر و سطح های سیمانی دیگر می‌ شوند.

بیشتر بخوانید: ملات ضد اسید سیلیکات

رزین سنگ مصنوعی چه کارایی هایی دارد؟

کارایی رزین سنگ مصنوعی خیلی متنوع است، ولی مهمترین موارد مورد استفاده از این ماده در موارد زیر دسته بندی میشود:

 • تولید سنگ های مصنوعی و آنتیک با پایه سیمانی
 • تولیدات سمنت پلاست
 • تولید بتن با کیفیت بالا و مقاومت خیلی زیاد
 • تولیدات موزاییک و سرامیک با ضخامت پایین و مقاومت زیاد
 • تولید کفپوش های دیگر با مقاومت زیاد 
 • استفاده برای تولیدات تراورس و سگمنت های بتنی
 • بهبود مقاومت انواع سنگ های مصنوعی و سنگ لایم استون

بیشتر بخوانید: چسب کاشی خمیری چیست؟

رزین سنگ مصنوعی چه مزیت هایی دارد؟

مهمترین مزیت رزین سنگ به شرح زیر است:

 • کاهش تایم بتن ریزی
 • راحتی در اجرا
 • روان کننده ترکیبات اولیه سیمان
 • به وجود آوردن محصولی با کیفیت
 • ایجاد مقاومت زیاد در انواع سنگ های مصنوعی و بتن و موزاییک ها
 • افت قابل توجه استفاده آب برای تولید بتن
 • کم کردن هزینه ساختمان سازی (سنگ مصنوعی از سایر محصولات سیمانی و بتنی آماده، خیلی  ارزان‌ تر است)
 • بالا بردن روانی بتن
 • کم کردن هوای اضافی بتن
 • کم کردن نفوذ پذیری بتن
 • کاهش تایم ویبراسیون برای ایجاد تراکم در قالب
 • جلوگیری از جدا شدگی و آب انداختگی ترکیب سیمانی
 • سازگار با انواع سیمان های مصرف شده در بتن
 • بیشتر شدن زیبایی کفپوش و دیوارپوش
 • افزایش مقاومت سطح در مقابل چربی و باکتری ها

بیشتر بخوانید: ضد یخ

 

شیوه مصرف رزین سنگ مصنوعی چطور است؟

پس از جواب دادن به این سوال که رزین سنگ مصنوعی چیست، باید سراغ شیوه مصرف آن برویم.

باید توجه داشت که شیوه های استفاده از رزین سنگ خیلی متنوع است و نسبت به آب و هوای منطقه می توان از روش بخصوصی استفاده کرد. ولی ما در ادامه شایع ترین شیوه در مصرف رزین سنگ مصنوعی که خیلی راحت است را به شما آموزش می دهیم.

نیاز است رزین سنگ را با کمی آب ترکیب کرده و بعد آن ترکیب را به مخلوط سیمانی بیفزایید . اینکه باید چه میزان آب مصرف شود، به اندازه سیمانتان بستگی دارد.

ولی گفته می شود که تا اندازه ای از آب استفاده کنید که مخلوط رزین چسبندگی خود را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید: ملات ضد اسید

 

اندازه مصرف رزین سنگ مصنوعی باید چقدر باشد؟

اندازه درست استفاده رزین سنگ به شرایط آب و هوایی منطقه و فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد. به علاوه دمای محیط، نوع و اندازه سنگدانه ها، نسبت آب به سیمان، اندازه عیار سیمان و مورد هایی از این قبیل در اندازه استفاده رزین اثر گذار است.

البته به صورت معمول اندازه عادی استفاده رزین سنگ مصنوعی، از ۰/۴ الی ۰/۸ درصد وزن سیمان استفاده شده است (بعضی منبع ها به عددی میان ۰.۳ تا ۰.۹ وزن سیمان مصرفی هم اشاره کرده اند).

آیا می توان سنگ مصنوعی را شست ؟

سنگ های مصنوعی به شکل کلی قابلیت شستن ندارند. ولی یک راه کار خیلی عالی برای ضد آب کردن آنها وجود دارد و آن رزین سنگ مصنوعی است.

یک لایه رزین سنگ مصنوعی و یا براق کننده سنگ آنتیک روی هر نوع سنگ مصنوعی سبب می شود سنگ را بتوان با آب و دستمال نم دار تمیز کرد.

در واقع رزین سنگ به علاوه اینکه کار را زیباتر می کند، در ضد آب کردن سنگ و قابل شستن کردن آن هم اثر گذار  است. در همین جهت اگر به خدمات سنگسابی هم دارید.

بیشتر بخوانید: مواد ترمیم کننده بتن چیست؟

 

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی