• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

ملات ضد اسید

ملات ضد اسید

ما در این مقاله به مبحث ملات ضد اسید می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

ملات ضد اسید

محصولی است که بر پایه ترکیب های معدنی سنگین ساخته شده و در مکان هایی که با مواد شیمیایی و یا قلیایی سر و کار دارد کارایی دارد.

یکی از نمونه های آن در پوشش دهی سطح های بتنی و فلزی و نصب کاشی های ضد اسید دیده میشود و برای آب بندی استخرها هم مناسب ترین گزینه می باشند.

برای کفپوش های مکان هایی که در برابر مواد شیمیایی قرار دارند، مثل: آزمایشگاه ها، کارخانه های شیمیایی و غذایی ،صنایع آب و فاضلاب، استخرها و صنایع پتروشیمی استفاده از این مدل ملات ها واجب و ضروری میباشد.

در چسباندن و نصب و بندکشی کاشی ها هم به علت ویژگی ضد خوردگی و مقاومت بالا کارایی دارند همینطور در مخزن های الکترولیز و اتاق های باتری هم استفاده می شوند.

شرکت شیمی آبادگران بهترین و مقاوم ترین این نوع ملات ها را برای مکان هایی که در خطر معرض حرارت بالا و آلودگی مواد شیمیایی می باشد عرضه میکند.

ملات ضد اسید

این تولیدات دارای گواهی موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران می باشند و مطابق استانداردهای ملی دارای مزیت هایی مثل: مقاومت بالا در برابر اسیدها، مقاومت بالا مکانیکی ، مقاومت بالا در برابر ساییدگی، جذب آب خیلی کم و مقاومت بالا در مقابل یخ زدگی می باشند.

بیشتر بخوانید: چسب میلگرد

کارایی ملات ضد اسید در صنایع گوناگون

ملات نسوز ضد اسیدی

از ترکیبات پودری بر پایه مواد اولیه سرامیک نسوز با بقیه مواد شیمیایی تولید میشود و توانایی مقاومت در مقابل حرارت تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد را دارند.

ملات گوگردی ضد اسیدی

 در سنگ تراشی و ترمیم قطعه های فلزی روی سرامیک کارایی دارد.

ملات اپوکسی ضد اسید

از چهار بخش گوناگون بر پایه رزین اپوکسی تولید می شود این ملات سختی، چسبندگی و پایداری منحصر به فردی دارد.

کاشی کاری ضد اسید

حرارت را تا میزان بالایی تحمل میکند و نسبت به عامل های فیزیکی و شیمیایی مقاوم است و برای اتصال های مصالح های گوناگون در مکان هایی که در معرض مواد شیمیایی قرار دارند کارآمد است.

ضد اسید وینیل استر

در مصرف های صنایع نساجی ،فولادی ،آزمایشگاه ها و برج های گوناگون و… کارایی دارد.

ملات ضد اسید ملات فوران

این مدل از ملات ها از دو قسمت معدنی ساخته شده است و کارایی آن در مکان هایی که در برابر عوامل شیمیایی و یا آب و هوای گرم قرار دارند مناسب می باشد.

ساختار آن ها رزین و کاتالیزگر می‌باشد. از این مدل ملات ها به جهت متصل کردن آجر و کاشی ضد اسید در لاینینگ هایی که بالاترین حد مقاومت شیمیایی احتیاج است بهره می برند، مثل صنایع پتروشیمی صنایع فولاد، مواد شیمیایی، مواد غذایی و دارویی، مخزن ها و راکتورها 

بیشتر بخوانید: ضد یخ

ملات ضد اسید

ملات هایی که در ساختمان های ضد اسید مورد استفاده قرار می گیرند؛ به دو قسمت غیرآلی (معدنی) و آلی (پلیمری) دسته بندی می شود.

از ملات ضد اسید برای نصب و در آخر بندکشی کاشی ها و آجرهای ضد اسید روی سطح های کف و فوندانسیون ها، درون کانال ها و سامپ ها، مخزن ها و پیت ها، برج ها و راکتورها استفاده می شود.

۱. ملات های سیلیکاتی

از ویژگی های منحصر به فرد ملات های سیلیکاتی؛ مقاومت خیلی بالایی آن ها در مقابل اسیدها، حتی اسیدهای اکسید کننده تا غلظت های حداقل می باشد.

آن ها در برابر همه نوع اسیدها به غیر از هیدروفلوئوریک (حلال شیشه)، ترکیب های اکسید کننده و حلال ها مقاومت طولانی مدت دارند ولی در مقابل مواد قلیایی به طور  تقریبی مقاوم بوده همینطور در محیط های خنثی ( در محل هایی که شستشو با آب وجود دارد) کارکرد متوسطی دارند.

ملات های فوران به شکل دو بخشی می باشند. یکی از اجزاء، رزین فوران به عنوان پیوند دهنده بوده و مخلوط دوم به شکل پودر می باشد.

این پودر از فیلرهای کربنی و یا سیلیسی به همراه هاردنر رزین فوران به وجود آمده است. در ملات های فوران از اسیدهای قوی به عنوان هاردنر استفاده می شود.

به همین دلیل نباید از ملات های فوران به طور مستقیم بر روی سطح های کربن و استیل استفاده کرد چون که خود باعث ایجاد خوردگی سطوح می شوند.

ذکر می شود که از یک لایه میانی ممبران بر روی سطح ها و پیش از اجرای ملات، مثل پوشش های رزینی، رابرها و یا پوشش های قیری و یا محصول های شبیه به آن استفاده شود.

ملات های بر پایه رزین فوران از مقاومت شیمیایی خیلی گوناگون ولی بالایی رو به رو هستند. در مقابل مواد قلیایی هم حتی بدون اعمال حرارت، مقاومت خیلی خوبی دارند.

مقاومت حرارتی آن ها در حدود ۲۰۰ درجه سانتی گراد است به شکلی که در مقایسه با بقیه ملات های رزینی، ملات های پایه فوران دارای بیشترین مقاومت حرارتی هستند.

از ملات های فوران برای هدف نصب و بندکشی کاشی و آجرهای سرامیکی و یا کربنی در سطح های کف و دیواره ها و هم درون مخزن ها و راکتورها استفاده می شود.

۲- ملات ها بر پایه رزین پلی استر اشباع نشده و وینیل استر

ملات های بر پایه رزین های پلی استر غیراشباع و وینیل استر معمولا ملات های دو بخشی هستند.

یکی از بخش های رزین مورد نظر به عنوان پیوند دهنده بوده و ترکیب دوم به شکل پودر می باشد. این پودر معمولاً از فیلرهای سیلیسی به همراه هاردنر رزین به وجود آمده است.

بیشتر بخوانید: مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود

۳- ملات های بر پایه رزین اپوکسی

ملات های بر پایه رزین اپوکسی معمولا ملات های دو بخشی می باشند.

یکی از بخش های رزین اپوکسی به عنوان عامل پیوند دهنده، بخش دوم هاردنر که معمولا مایع است. هاردنرهای مورد استفاده برای خشک شدن رزین های اپوکسی غالباً پلی آمین های آلیفاتیک و آروماتیک می باشند.

ترکیب کردن هاردنرها با رزین های اپوکسی باید بر پایه دقیق نسبت مخلوط هایی که سازنده مواد ارائه می دهد، انجام شود.

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد.

برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه