• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

اثر روان کننده بر بتن

اثر روان کننده بر بتن

در این مقاله به مبحث اثر روان کننده بر بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

اثر روان کننده بر بتن

با توجه به اثرات گسترده این افزودنی در استفاده از بتن، ظهور روان کننده های بتن تا حد زیادی به عنوان سومین انقلاب در تکنولوژی بتن اعلام شد. مصرف آب با افزودن روان کننده بتن کاهش می یابد. علاوه بر این، روان کننده بافت و چقرمگی بتن را افزایش می دهد و به دلیل وجود آن، به بخش مهمی از مصرف سیمان تبدیل شده است. در این بررسی، در مورد ایده و مزایای روان کننده های بتن صحبت می کنیم.

تعریف روان کننده بتن

روان کننده ها موادی هستند که به عنوان افزودنی در بتن قرار می گیرند تا سیالیت یا کارایی خمیر سیمان را بهبود بخشند. همچنین می توان از آنها برای بهتر شدن خصوصیات های عملکرد قوام بتن جدید یا اولیه مصرف کرد. از آنجا که آنها بتن را با کارایی یکسان در نسبت آب به سیمان کمتر تولید می کنند، روان کننده ها به عنوان کاهنده آب نیز شناخته می شوند. در نتیجه، روان کننده ها به تولید مخلوط بتن با محتوای آب ثابت و دوام عالی کمک می کنند.

هنگامی که روان کننده ها با بتن استفاده می شوند، مزایای زیادی دارند و می توانند مصرف آب را تا حد زیادی کاهش دهند. علاوه بر این، آنها محتوای هوای سیمان را کاهش می دهند که باعث تقویت و محافظت بهتر ساختار می شود. توجه به این نکته ضروری است که سوپر روانکارها در مقایسه با روانکارهای استاندارد می توانند مصرف آب را تا 30 درصد یا بیشتر کاهش دهند، که فقط می توانند تا 15 درصد استفاده از آب را کم می کند.

روان کننده های بتن استفاده های متفاوتی دارند که اصلی ترین آنها ساخت سازه های بتنی است. روان کننده بتن نیز به راحتی برای خرید آنلاین در چندین مکان در دسترس است، به خصوص اگر در مقادیر زیاد خریداری کنید. اینکه برای چه کاری از روان کننده استفاده می کنید، میزان استفاده شما را تعیین می کند.

اثر روان کننده بر بتن

از آنجایی که روان کننده ها شامل مولکول های پلیمری هستند، قابلیت پلاستیک سازی دارند. این مولکول ها وقتی با بتن ترکیب می شوند یک گروه یونی تشکیل می دهند زیرا روی سطوح دانه های سیمان جذب می شوند. در نتیجه ذرات سیمان به تدریج بار منفی پیدا می کنند. دافعه متقابل ناشی از ذرات سیمان با بار منفی است. فروپاشی پیوند بین ذرات تشکیل دهنده سیمان و آب در نتیجه این دافعه باعث تولید هوای محبوس می شود.

این ذرات سیمان توسط غلافی از مولکول های آب احاطه شده اند که علاوه بر دافعه تولیدی، از تماس دانه های سیمان با یکدیگر جلوگیری می کند. موانع فضایی نامی است که به این رخداد داده شده است. این نتیجه به خمیر بتن بیشترین روانی و روانی را می دهد.

طبقه بندی روان کننده های بتن

طبقه بندی روان کننده ها بر اساس اصل کار تعیین می شود:

روان کننده های هیدروفیل

افزایش ترشوندگی یکی از ویژگی های روان کننده های آبدوست است که عمدتاً برای بهبود خصوصیات پلاستیکی (خمیری) و روان پذیری بتن استفاده می شود.

روان کننده های آب گریز (آب گریز).

این روان کننده ها هوای زیادی به مخلوط بتن اضافه می کنند و آن را اشباع می کنند. در نتیجه بهبود خصوصیات پلاستیکی بتن و کاهش خاصیت ارتجاعی رطوبت در محلول امکان پذیر است.

مزایای روان کننده بتن

مزایای اصلی استفاده از روان کننده ها به شرح زیر است:

 • بدون افزودن آب بیشتر، عملکرد بتن را افزایش می دهد.
 • بدون افزودن سیمان بیشتر مقاومت بتن را افزایش می دهد.
 • علاوه بر این، 25٪ به خواص مقاوم فونداسیون بتنی تکمیل شده اضافه می کند.
 • روان کننده ها تراکم بتن را بدون نیاز به لرزش آسان تر می کنند.
 • جریان پذیری افزایش یافته و چسبندگی قوی به سطح ارائه می دهد.
 • روان کننده ها را می توان با بتن با چگالی بالا استفاده کرد.
 • روان کننده ها رطوبت بتن را کم می کند.
 • آنها از یخ زدن بتن جلوگیری می کنند و از شکستن آن جلوگیری می کنند.
 • روان کننده ها بر سرعت گیرش مخلوط های بتن تأثیر دارند (در چنین شرایطی علاوه بر روان کننده ها، شتاب دهنده ها نیز اضافه می کنیم).

تاثیر روان کننده بر کارایی بتن

ممکن است متوجه شده باشید که استفاده از بتن معمولی بدون روان کننده منجر به سفت و غیرقابل اجرا شدن بتن می شود. در نتیجه، قرار دادن بتن چالش برانگیز می شود زیرا بتن به آرامی بین میلگردها جریان نمی یابد. در این مثال، مدیران ارشد پروژه استفاده از روان کننده برای سیال تر کردن بتن را ترجیح می دهند.

علاوه بر بهبود یکنواختی، استفاده از روان کننده با سیمان به شما امکان می دهد بتن را در اشکال و الگوهای مختلف قرار دهید. به لطف این ویژگی حیاتی، می توانید نسبت آب به سیمان را تغییر دهید. به همین دلیل، بسیاری از شرکت های ساختمانی از روان کننده ها برای انعطاف پذیری بیشتر بتن استفاده می کنند.

تاثیر روان کننده ها در بهبود فرآیند ساخت و ساز

روان کننده برای جابجایی لوازم ساختمانی و محلول بتن شما در فواصل طولانی بدون نگرانی در مورد خشک شدن مخلوط عالی است زیرا زمان گیرش بتن را طولانی تر می کند. علاوه بر این، روان کننده بتن را در برابر خوردگی مقاوم نگه می دارد و طول عمر سازه هایی مانند ساختمان ها و بزرگراه ها را افزایش می دهد.

استفاده از روان کننده در بتن ریزی

هنگام ایجاد فونداسیون برای یک پروژه ساختمانی، ترجیحاً علاوه بر بتن مورد نظر خود از روان کننده بتن نیز استفاده کنید. تراکم پذیری و تخلخل بتن را می توان با استفاده از روان کننده بتن مانند لیگنوسولفونات سدیم بهبود بخشید. استحکام و نفوذ ناپذیری پایه های بتنی شما توسط آن تقویت می شود. علاوه بر بتن، انواع روان کننده ها را می توان با ماسه، شن و مخلوط های مختلف مواد استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه