• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

گروت اپوکسی چیست و چرا بهتر از گروت سیمانی است؟

گروت اپوکسی چیست و چرا بهتر از گروت سیمانی است؟

در این مقاله به مبحث گروت اپوکسی چیست و چرا بهتر از گروت سیمانی است می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

گروت پرکننده ای است که از ورود کثیفی و زباله در بین یا زیر کاشی های شما جلوگیری می کند. این به کفپوش کاشی شما استحکام می بخشد و از نامرتب شدن آن جلوگیری می کند. هنگام استفاده از دوغاب، کاشی‌ها باید مخلوط را روی کف شما پخش کنند، منتظر بمانند تا به سرعت خود را ببندند و سپس آن را پاک کنند. 

با این حال، اگر به فکر تهیه کاشی های موزاییکی برای کف خود هستید، ممکن است دوغاب معمولی امکان پذیر نباشد. خوشبختانه، گزینه دیگری برای دوغاب وجود دارد که زمان تمیز کردن را کاهش می دهد و کاشی های موزاییک شما را برای ماه ها کاملاً نو به نظر می رساند. اگر تا کنون موارد فوق را نشنیده اید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید بدانید:  

چه چیزی باعث بهتر شدن گروت اپوکسی می شود: گروت اپوکسی در مقابل گروت سیمانی

دوغابی که اغلب در اکثر خانه ها استفاده می شود از مخلوطی بر پایه سیمان ساخته می شود. این بهترین ماده برای تزریق نیست زیرا ضد آب نیست و آب و لکه ها را به خود جذب می کند. شستشوی منظم یا نگهداری آن برای حفظ ظاهری طولانی مدت ضروری است. 

از طرفی گروت اپوکسی به دلیل اجزای تشکیل دهنده آن ضد آب است. از رزین اپوکسی ترکیب شده با پودر پرکننده ساخته شده است. علاوه بر ضد آب بودن، در برابر لکه نیز مقاوم است و آن را به ماده دوغاب مناسبی برای کفپوش ها یا پاشش های شما تبدیل می کند.

دوغاب اپوکسی همچنین در برابر مواد شیمیایی خشن مقاوم است و به اندازه‌ای بادوام است که ترک نخورد، چروک نشود یا تغییر رنگ ندهد. در نهایت، این یک ماده غیر متخلخل است که پس از آن نیازی به آب بندی ندارد. 

معایب استفاده از گروت اپوکسی

گرچه گروت اپوکسی مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد. 

 • اعمال آن در مقایسه با دوغاب سیمان سنتی آسان نیست. در مقایسه با دوغاب سیمانی، گروت اپوکسی به زمان بیشتری برای اجرا نیاز دارد. علاوه بر این، به سرعت تنظیم می شود، بنابراین داشتن یک برنامه قبل از اعمال آن ضروری است. یک مبتدی ممکن است در گذاشتن دوغاب اپوکسی مشکل داشته باشد، اما یک کاشی کار متخصص می تواند این نگرانی را برطرف کند.
 • دوغاب اپوکسی می تواند سطوح متخلخل را تغییر رنگ دهد. موادی مانند سنگ طبیعی در صورت استفاده با دوغاب اپوکسی ممکن است تغییر رنگ دهند. آب بندی کف خود قبل از استفاده از دوغاب می تواند به شما در جلوگیری از این اتفاق کمک کند.
 • ظاهری پلاستیکی یا درخشندگی براق می دهد. پس از اعمال اپوکسی، بقایای آن بر روی کاشی های شما براق می ماند. برای از بین بردن آن، باید پس از استفاده از دوغاب آن را کاملاً تمیز کنید. اگر اجازه دهید درخشش باقی بماند، می تواند عیوب کاشی کاری شما را برجسته کند. 
 • گرانتر از دوغاب سیمان معمولی است. در مقایسه با دوغاب سیمانی، سه تا پنج برابر بیشتر برای دوغاب اپوکسی هزینه می کنید. زمان کار را اضافه کنید، که همانطور که گفته شد بیشتر طول می کشد و متوجه خواهید شد که استفاده از دوغاب اپوکسی آنقدرها هم ارزان نیست. کیفیت و دوام شما پس از آن امیدواریم این هزینه اضافی را جبران کند. 

نکاتی در مورد استفاده از گروت اپوکسی

برای اینکه هزینه اضافی را بیشتر کنید، هنگام استفاده از دوغاب اپوکسی برای خانه خود به این نکات توجه کنید.

 • دقت کنید که رنگ دوغاب با رنگ کاشی مطابقت داشته باشد. به این ترتیب، می توانید هرگونه نقص کاشی کاری را کمتر به چشم بیاورید. 
 • کاشی کار با تجربه ای را استخدام کنید که می داند چگونه از دوغاب اپوکسی استفاده کند زیرا از دوغاب سیمان سنتی متفاوت است. 

نسبت ماسه و سیمان در دوغاب سیمان

دوغاب سیمان از دوغاب اپوکسی قوی تر است زیرا نسبت ماسه به سیمان بیشتر است. این بدان معنی است که دوغاب پایه سیمانی نسبت به پایه اپوکسی کمتر مستعد انبساط و انقباض خواهد بود.

مشکل این روش این است که استحکام پروژه تمام شده شما به نوع شن و ماسه ای که در دسترس دارید بستگی دارد.

اگر فروشگاه لوازم ساختمانی محلی شما فقط شن و ماسه شماره 15 را ذخیره می‌کند، پس هر چیزی که با آن بسازید بسیار ضعیف‌تر از شن‌های 30 یا 40 است.

روش های کاربردی

دوغاب اپوکسی و سیمان را می توان با استفاده از ماله یا شناور اعمال کرد. اگر از اپوکسی استفاده می کنید، می توان آن را با کیسه دوغاب نیز اعمال کرد.

اگر در نصب کاشی تازه کار هستید، توصیه می کنیم از سیمان استفاده کنید زیرا برای مبتدیان بخشش بیشتری دارد.

همچنین سریع‌تر از اپوکسی خشک می‌شود که اگر در مهلت مقرر کار می‌کنید یا کارهای دیگری که نیاز به استفاده از حمام (یا آشپزخانه) دارید، مهم است.

تفاوت بین این دوغاب ها به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام یک برای کار شما بهترین است.

دوغاب اپوکسی دوام بیشتری نسبت به سیمان دارد. دوغاب اپوکسی یک ماده پلیمری است، در حالی که سیمان مخلوطی از مواد شیمیایی است که برای ایجاد یک توده جامد سخت و خشک می شود.

از آنجایی که دوغاب اپوکسی بسیار قوی و بادوام است ، برای استفاده در مناطق پرترافیک که می‌خواهید کاشی کاری شما سال‌ها دوام بیاورد، بهتر است.

سیمان آنقدر قوی نیست و اگر نظر خود را در مورد رنگ یا الگوی کاشی کاری خود تغییر دهید بعداً برداشتن آن دشوار است.

دوغاب های سیمانی مقاوم در برابر لکه و ارزان هستند. حتی برخی از برندها دارای لکه اسیدی هستند که به محافظت در برابر تغییر رنگ در طول زمان کمک می کند.

نقطه ضعف این استحکام این است که سیمان تخلخل بالاتری نسبت به اپوکسی دارد، به این معنی که آب را راحت‌تر جذب می‌کند و اگر در محیط‌های مرطوب مانند حمام یا آشپزخانه با شیرهای آب نشت‌دار در نزدیکی آن‌ها محافظت نشود، می‌تواند به سرعت خشک شود.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه