• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مزایا و معایب کفپوش بتنی

مزایا و معایب کفپوش بتنی

 ما در این مقاله به مبحث مزایا و معایب کفپوش بتنی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

مزایا و معایب کفپوش بتنی

بتن سال‌هاست که به‌ عنوان مصالح کف‌ پوش استفاده می‌ شود، اما بیشتر مردم آن را فقط برای محیط‌ های صنعتی مناسب می‌ دانند. سنگ‌ فرش‌ ها یا بلوک‌ های خاکستری کسل‌ کننده معمولاً در فضا های بیرونی یا در کف پارکینگ‌ ها و گاراژهای ساختمان‌ های تجاری و مراکز خرید دیده می‌ شوند. 

این دال‌ های بتنی ساده برای سال‌ ها به عنوان مواد کفپوش زیرزمین‌ ها، گاراژها، پاسیو ها و بخش‌ های خدماتی خدمت کرده‌ اند. اما بتن در حال حاضر همچنین یک ماده قابل دوام در فضای داخلی خانه است، جایی که می‌توان آن را صیقل داد، حکاکی کرد یا رنگ‌ آمیزی کرد تا به‌عنوان سطوح تکمیل کفپوش عمل کند.

اگر عادت داشته باشید بتن را فقط برای سطوح کاربردی مناسب بدانید، مزایای فراوان بتن به عنوان یک ماده کفپوش تزئینی ممکن است تعجب آور باشد. بتن ممکن است بهترین سبک برای هر خانه نباشد، اما برای کسانی که به دنبال آن هستند، بتن می‌تواند عجیب‌ ترین و رنگارنگ‌ ترین کف‌ هایی را که تا به حال دیده‌ اید بسازد. و مانند سایر مصالح کفپوش، تکنیک‌ های نصب و تزئین کف‌ های بتنی در طول سال‌ ها تکامل یافته است و آن را به یک ماده همه کاره تبدیل کرده است که تقریباً با هر طرح یا بودجه‌ ای سازگار است.

مزایا و معایب کفپوش بتنی - چسب کاشی - ملات ضد اسید - گروت اپوکسی - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران

مزایای کف بتنی

کف های بتنی بادوام هستند

دلیلی وجود دارد که بتن در محیط های صنعتی و موسسات تجاری با ترافیک بالا استفاده می شود. این ماده بسیار انعطاف پذیر است و تقریباً می تواند هر چیزی را تحمل کند، خواه مبلمان سنگین، دمای بالا، یا خطر خراشیدگی روی سطح آن از پاشنه های نوک تیز یا پنجه حیوانات خانگی. استفاده از کف‌های بتنی صیقلی در داخل خانه، آرامش خاطر را تضمین می‌کند، زیرا بر خلاف سایر مصالح مانند کف‌ های وینیل، سرامیک یا چوبی که بیشتر مستعد خراش، ترک و پارگی هستند، با نگهداری بسیار کم تا سال‌ ها دوام خواهند داشت. هر چند سال یک بار عوض می شود.

کف های بتنی کم تعمیر و نگهداری هستند

همان ویژگی‌ هایی که کف‌ های بتنی را بسیار بادوام می‌ کند، مراقبت از آنها را نیز آسان می‌ کند. کف‌ های بتنی که به‌ درستی آب‌ بندی شده‌ اند، کثیفی، شن، لکه‌ ها، ریختن و ضربه‌ های سخت را از بین می‌ برند. کمی جارو کردن و تمیز کردن مرطوب تنها چیزی است که برای جدید نگه داشتن آنها لازم است.

کف های بتنی گزینه های طراحی زیبایی دارند

تکنیک‌ های مدرن برای تکمیل بتن، کف‌ های بتنی را از حالت هوم به لوکس تبدیل کرده است. رنگ هایی که در هنگام مخلوط شدن بتن مرطوب اضافه می شوند، بتن را در طیف وسیعی از رنگ های خاکی تولید می کنند. درمان های سطحی مانند لکه های اسیدی، لکه های بتن، و رنگ های ساخته شده برای کف های بتنی، بتن ساده را به پوشش های زیبا و منحصر به فرد تبدیل می کند. همچنین، بتن را می توان با شابلون های لاستیکی مهر زد تا به آن بافت ببخشد. در ترکیب با رنگ‌ ها یا عوامل رنگ‌ آمیزی مناسب، بتن تمام شده را می‌ توان به تقلید از کاشی و سرامیک، سنگ طبیعی، آجر، حتی خاک ساخت!

کف بتنی و گرم

برای ساخت و ساز جدید یا برای بتن ریخته شده روی دال موجود، می توانید گرمای تابشی را اضافه کنید کابل های برق یا لوله های آب گرم تعبیه شده در بتن برای ایجاد کف های گرم و راحت.

بیشتر بخوانید:  گزینه های کفپوش صنعتی

معایب کف بتنی

کف های بتنی سخت هستند

نمی توان انکار کرد که بتن در زیر پا سخت است، کیفیتی که برخی آن را ناراحت کننده می دانند. همچنین نا بخشودنی است یک لیوان ریخته قطعا زنده نمی ماند و اگر بچه های کوچک یا افراد مسن در خانه وجود داشته باشند، ممکن است نگران کننده باشد. فرش های سطحی می توانند به کاهش نگرانی ها کمک کنند.

مزایا و معایب کفپوش بتنی - چسب کاشی - ملات ضد اسید - گروت اپوکسی - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران

کف های بتنی می توانند رطوبت را جمع کنند

در زیرزمین های با درجه پایین تر، رطوبتی که از زیر دال به بالا منتقل می شود ممکن است بتن را به طور غیرقابل قبولی مرطوب کند و به هر گونه عملیات سطحی مانند رنگ آسیب برساند. آب بندی مناسب بتن کمک می کند، همانطور که در کاهش هر گونه مشکل خارجی مانند ناودان های نشتی و زهکشی ضعیف خاک کمک می کند.

کف بتنی ممکن است ترک بخورد

چه بخواهید چه نخواهید، حتی بتن ماهرانه نصب شده نیز ممکن است در طول زمان دچار ترک شود. این به این دلیل است که وسعت بزرگ یک دال باید تغییرات دما، رطوبت و نشست را تحمل کند. خمیر سیمان رنگی و مواد چسباننده به پنهان کردن ترک ها کمک می کند.

کف های بتنی مشکوک به محیط زیست هستند

در حالی که بتن خود یک ماده بی اثر و زیست تخریب پذیر است، فرآیند ساخت سیمان به انرژی زیادی نیاز دارد و دی اکسید کربن تولید می کند. در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی مانند فولاد، چوب و شیشه، بتن بیشترین انرژی را دارد.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه