• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود؟

مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود؟

ما در این مقاله به مبحث مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود؟

مخلوط های دیگری بر پایه سیمان هستند که اغلب با بتن و دوغاب اشتباه گرفته می شوند. اگرچه اصطلاحات معمولاً با هم عوض می شوند، مواد واقعی هرگز نباید جایگزین یکدیگر شوند. به عنوان مثال، دوغاب گاهی اوقات ملات نامیده می شود، اما آنها در واقع محصولات متفاوتی هستند. بنابراین اگر کاری نیاز به ملات دارد، از ملات استفاده کنید نه دوغاب.

سیمان از سنگ آهک، خاک رس، سیلیس و پوسته ساخته می شود. معمولاً به آن سیمان پرتلند می گویند زیرا اولین بار در سواحل انگلستان در جزیره ای به نام پورتلند ساخته شد. این می تواند به تنهایی به عنوان یک عامل اتصال یا برای پوشش دادن دیوارهای بنایی استفاده شود. اما هنگامی که با سنگدانه هایی مانند شن یا ماسه مخلوط می شود بسیار قوی تر می شود.

بیشتر بخوانید: بتن چیست و اجزاء تشکیل دهنده آن

اندازه گیری مقاومت گروت و بتن - چسب کاشی - ترمیم کننده بتن - چسب کاشت میلگرد - گروت اپوکسی - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

سیمان ماده فعال در تمام مخلوط های سیمانی مانند دوغاب و بتن است. سیمان وقتی با آب مخلوط می شود به صورت خمیری در می آید که بعداً سفت می شود و محکم و بادوام می شود. افزودن مواد اضافی به سیمان آن را به مواد دیگری تبدیل می کند. برای مثال افزودن سنگ و ماسه درشت به سیمان آن را بتن می کند. به همین دلیل است که اصطلاحات محصولات مبتنی بر سیمان اغلب اشتباه می شوند.

مقاومت گروت و بتن چگونه اندازه گیری می شود؟

مقاومت بتن، دوغاب و سایر محصولات مبتنی بر سیمان به چند روش اندازه گیری می شود. اینها شامل مقاومت فشاری، کششی و خمشی است. هر نوع اندازه گیری می کند که چگونه یک ماده تحت اشکال مختلف فشار مقاومت می کند.

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب کفپوش بتنی

مقاومت فشاری

مقاومت فشاری توانایی تحمل فشاری است که اندازه ماده را کاهش می دهد. به عبارت دیگر، چه مقدار وزن می توانید روی چیزی قبل از شکستن آن قرار دهید. این یک ویژگی مقاومتی بسیار مهم برای چیزهایی مانند بتن است، زیرا سازه هایی در بالای آن ساخته می شوند. مهندسان باید بدانند که فونداسیون بتنی قبل از ترک خوردن دقیقاً چه مقدار وزن را می تواند تحمل کند. اگر آنها این اندازه گیری را اشتباه انجام دهند، فونداسیون ممکن است تحت باری که در بالای آن قرار می گیرد از بین برود.

مقاومت فشاری بر حسب پوند بر اینچ مربع یا psi اندازه گیری می شود. وقتی به کیسه بتن 3500 نگاه می کنید، 3500 به PSI آن اشاره دارد. به خاطر داشته باشید که مقادیر psi در 28 روز پخت کامل محاسبه می‌شود، نه در اولین سخت شدن.

مقادیر PSI در آزمایشگاه توسط دستگاه تست فشرده سازی تعیین می شود. یک استوانه یا بلوک از یک ماده، به عنوان مثال بتن، تا زمانی که شکسته شود، زیر بار سنگین قرار می گیرد. مقدار باری که می تواند قبل از شکستن حمل کند توسط دستگاه محاسبه می شود تا psi آن مشخص شود. مخلوط استاندارد بتن مقاومت فشاری بالاتری نسبت به دوغاب دارد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای آب بندی کف بتنی

استحکام کششی

استحکام کششی توانایی مقاومت در برابر ترک یا شکستن تحت نیروهای کششی یا کششی است. محصولات بنایی مانند دوغاب و بتن به دلیل صلب بودن، استحکام کششی زیادی ندارند.

برای رفع این مشکل، میلگرد و سایر اشکال آرماتور را می توان به بتن اضافه کرد تا مقاومت کششی آن را افزایش دهد. تیرهای بتنی اینگونه ساخته می شوند. بدون میلگرد، تیرهای بتنی تحت وزن خود می ترکند.

از نظر دوغاب، ماسه و سایر مواد افزودنی را می توان اضافه کرد تا استحکام کششی آن را کمی افزایش دهد. اما دوغاب معمولاً در برنامه‌هایی که به استحکام کششی زیادی نیاز دارند استفاده نمی‌شود، بنابراین معمولاً مشکلی نیست.

استحکام خمشی

استحکام خمشی توانایی مقاومت در برابر خمش تحت فشار است. این بسیار شبیه به استحکام کششی است. اکثر محصولات بنایی مانند بتن و دوغاب مقاومت خمشی زیادی ندارند زیرا بسیار سفت و سخت هستند. با این حال، افزودنی ها را می توان در مخلوط گنجاند تا کمی مقاومت خمشی را افزایش دهد. به عنوان مثال، چند محصول را با مواد افزودنی تولید می کند که با انعطاف پذیری بیشتر، مقاومت آن را در برابر ترک افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: ترمیم کننده بتن الیافی چیست؟

میلگرد و سایر اشکال آرماتور را می توان به بتن اضافه کرد تا کمبود انعطاف پذیری را جبران کند. هیچ ماده افزودنی یا تقویت کننده ای باعث خم شدن محصولات بنایی نمی شود، اما حالت جامد طبیعی آنها را می توان با طراحی هوشمند تنظیم کرد.

عوامل موثر بر مقاومت دوغاب و بتن

اگر با دوغاب یا بتن کار می‌کنید، استحکام آن تحت تأثیر عوامل رایجی قرار می‌گیرد که می‌توانید با طراحی هوشمند یا آماده‌سازی محصول بر آن تأثیر بگذارید.

به عنوان مثال، اضافه کردن بیش از حد آب یک راه عالی برای ضعیف کردن بتن یا دوغاب است. همیشه سطح آب را به دقت اندازه گیری کنید. پخش شدن محصول آبکی آسان تر است، اما ضعیف و مستعد ترک است.

بیشتر بخوانید: واتراستاپ های بتنی

زمان اختلاط بر استحکام محصول تأثیر می گذارد. آب می تواند با نشستن محصول تبخیر شود، بنابراین قبل از استفاده بتن و دوغاب خود را مخلوط کنید. اجازه ندهید بنشیند و خشک شود.

با درمان مناسب می توان قدرت را به دست آورد. این به ویژه در مورد بتن صادق است. مرطوب نگه داشتن بتن و دوغاب برای مدت زمان طولانی تر، استحکام آن را افزایش می دهد. این در اولین نصب محصول بسیار مهم است و چرا بسیاری از سنگ تراشان بتن تازه را با پلاستیک می پوشانند. به خصوص اگر هوا گرم و آفتابی باشد. اجازه ندهید دوغاب یا بتن خیلی سریع خشک شود.

به طور کلی محصولات بر پایه سیمان به مرور زمان تقویت می شوند. این می تواند سال ها پس از پایان 28 روز اول درمان اتفاق بیفتد.

آرماتور یک عامل بسیار بزرگ برای بتن است زیرا اغلب به صورت سازه ای استفاده می شود. اگر بتن شکست بخورد می تواند یک فاجعه بزرگ باشد. برای افزایش مقاومت بتن می توان از افزودنی ها، مش سیم و میلگرد استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه قبل از استفاده از سیلر از شر لکه های بتن خلاص شویم؟

گروت اگر به اندازه کافی قوی نباشد می تواند ترک بخورد. این به اندازه خراب شدن یک پل بتنی مشکل بزرگی نیست، اما هنوز هم می تواند واقعا بد باشد. ترک در دوغاب حمام شما می تواند منجر به آسیب آب و کپک شود. همچنین میتواند منجر به ترک در آجر یا سنگ کاری شود. پس استحکام دوغاب را نیز جدی بگیرید. به خصوص در مناطق مرطوب یا جایی که دوغاب به عنوان یک عامل اتصال استفاده می شود.​

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه