• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

چسب کاشی

چسب کاشی

ما در این مقاله به مبحث چسب کاشی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

چسب کاشی چیست و چه ویژگی ها و کارایی دارد؟

چسب کاشی چیست؟ چسب کاشی یک متریال نسبتا جدید است، که در ثابت کردن مصالح ساختمانی گوناگون و ایجاد اتصالات و استحکام در کاشی کاری و سرامیک کاری مورد استفاده قرار می گیرد. چسب کاشی به دلیل مواد تشکیل دهنده آن مزیت های زیادی نسبت به ملات سنتی کاشی کاری دارد. اجرای چسب کاشی در ساختمان سازی فرآیند ساده ای دارد، به این صورت که ملات آماده را با آب مخلوط میکنند و درزهای خالی میان کاشی، سرامیک، سنگ و موزاییک را پر می کنند.

بیشتر بخوانید: بتن چیست و اجزاء تشکیل دهنده آن

ترکیب های چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی از مخلوط مواد شیمیایی و معدنی مانند؛ سیمان پورتلند غیرآلی، ماسه ریز و مواد چسبدار تهیه می شود. در تهیه چسب کاشی تلاش کردند موادی به کار برود که بیشترین قدرت چسبندگی را داشته باشد، تا حد امکان سبک باشد و همینطور در اجرا و کاشی کاری کمترین انرژی و وقت را بگیرند.

ویژگی چسب کاشی و سرامیک ها

چسب کاشی در متریال و ترکیب ها و همینطور طرز استفاده مزایای زیادی نسبت به مصالح دیگر که در کاشی کاری استفاده می شود، دارد. از مزیت های چسب کاشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 قدرت بالای چسبندگی

چسب کاشی به نسبت ملات­ های دیگری که در کاشی کاری استفاده می شود، قدرت چسبندگی بالاتری دارد. این ویژگی ریشه گرفته از عنصر های موجود در آن می باشد.

 مقاومت و استحکام زیاد

 چسب کاشی آماده شده بعد از خشک شدن مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار دارد و همینطور باعث مستحکم شدن سازه می شود. استحکام زیاد چسب کاشی باعث می شود، سازه مورد نظر در برابر بارهای ساختمان و اتفاق هایی مانند زلزله کمترین صدمه را ببیند.

بیشتر بخوانید: چسب میلگرد

ضد آب بودن

چسب کاشی در برابر آب و رطوبت مقاومت زیادی دارد. در واقع پس از استفاده این نوع ملات در کاشی کاری و خشک شدن آن، ورود آب و رطوبت به سازه مورد نظر تقریبا به صفر می رسد. این ویژگی در کاشی کاری سرویس های بهداشتی و حمام ها بسیار کاربردی است.

روش اجرای ساده چسب کاشی

 هر فردی که مقداری اطلاعات درباره ساخت و ساز بداند، می تواند به آسانی از چسب کاشی استفاده کند. سبک بودن این مدل ملات هم به آسانی در اجرای این مصالح ساختمانی کمک می کند.

صرفه اقتصادی

 چسب کاشی به دلیل قدرت چسبندگی بالایی که دارد، در کاشی کاری اندازه کمتری نسبت به ملات های دیگر استفاده می شود. این موضوع علاوه بر دیگر ویژگی های خاص آن، باعث شده که چسب کاشی مصالح ساختمانی کم هزینه به حساب آید.

چسب کاشی و سرامیک چیست؟

چسب کاشی انواع گوناگونی دارد که نسبت به کاربرد آنها، مورد استفاده قرار می گیرد. همه چسب های کاشی در دو دسته خمیری و پودری دسته بندی می شوند، که ما در ادامه به مطالعه درباره این دو مدل چسب کاشی می پردازیم:

چسب کاشی خمیری

 چسب کاشی خمیری قابلیت بالایی در مقابل نفوذ آب دارد. این ویژگی باعث شده که برای استفاده در محیط هایی که به شکل دائمی در معرض رطوبت هستند، خیلی متناسب باشد. همچنین به شکل کلی، در منطقه های پر باران استفاده از چسب خمیری کاشی، انتخاب درستی حساب می شود.

برای اجرای انواع کاشی ها روی دیوارهای گچی می توان با استفاده از خمیر چسب کاشی به راحتی انجام شود. چون که خمیر چسب کاشی مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارد.   

چسب کاشی پودری

 چسب کاشی پودری قدرت چسباندن کمتری نسبت به چسب خمیری کاشی دارد. استفاده این مدل ملات ساختمانی برای انجام کار کاشی روی دیوارهای گچی پیشنهاد نمی شود.

پودر چسب کاشی بیشترین کارایی را در اجرای کاشی روی سطح های صاف مثل: دیوارهای آجری، کاشی کاری قدیمی و موزاییکی و سنگ و سیمان دارد.

چسب خمیری کاشی و سرامیک اپوکسی

 چسب کاشی اپوکسی که در دسته چسب های خمیری کاشی کاری است، از ملات های پرکاربرد در ساختمان سازی محسوب می شود. این چسب از رزین های اپوکسی و مواد سفت و سخت کننده تهیه می شود. خمیری بودن چسب اپوکسی باعث شده هر کسی از عهده کار کردن با آن بر بیاید و در کمترین وقت و با تعداد کم افراد نیروی کار در ساختمان انجام شود.

چسب خمیری سرامیک با انواع زیر ساخت ها سازگار است. به همین دلیل در اجرای دیوار و کف با هر متریالی مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب خمیری اپوکسی در برابر دما مقاومت بالایی دارد و همینطور مواد شیمیایی نمی توانند در آن نفوذ کنند. این متریال قیمت بالایی نسبت به دیگر چسب های کاشی و سرامیک دارد. اجرای چسب اپوکسی در ساختمان کار هر کسی نیست. فقط نیروی کار با تجربه و ماهر می توانند از چسب خمیری اپوکسی در کار ساختمان استفاده کنند.

چسب های لاتکس و اکریلیک

این مدل چسب کاشی و سرامیک قدرت چسبانندگی زیادی دارد. و به همین دلیل کارایی زیادی در قسمت های گوناگون ساختمان دارد. اجرای سرامیک و انواع کف پوش و همینطور کاشی کاری دیوار؛ یکی از پروسه هایی است که در آن از چسب لاتکس و اکریلیک استفاده می شود.

چسب کاشی ماستیک

این مدل چسب از نخستین چسب های کاشی و سرامیک ارائه شده در بازار می باشد. بعلاوه کارآمدی که چسب سرامیک ماستیک در کاشی کاری و سرامیک کاری دیوار و انواع مختلف کف پوش ها دارد، ظروف شیشه و چینی هم از چسب کاشی ماستیک استفاده می کنند.

کارایی های چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی در وصل کردن قسمت زیادی از مصالح ساختمانی کارایی دارد. کاشی کاری، موزاییک کاری، سرامیک کاری، سنگ کاری و … از مورد هایی است که با استفاده از چسب کاشی انجام میشود. این مصالح ساختمانی به دلیل قابلیت بسیاری که دارد و همینطور عدم نفوذ پذیری آن در برابر رطوبت، در بخش های گوناگون یک ساختمان به کار می آیند. قسمت های گوناگون یک ساختمان که از چسب کاشی و سرامیک در آن استفاده می شود شامل: سرویس های بهداشتی، حمام، استخر، پارکینگ، واحدهای صنعتی و محیط های بیرونی است.

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه