• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

اجزای پوشش پلیمری

اجزای پوشش پلیمری

ما در این مقاله به مبحث اجزای پوشش پلیمری میپردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

اجزای پوشش پلیمری

یکی از پوشش های آب بندی و عایق، استفاده از طیف وسیعی از پوشش های پلیمری است. پلیمرها با خاصیت آب‌ بندی و آب‌ گریز خود می‌توانند پوشش قابل اعتمادی برای انواع موادی باشند که در معرض رطوبت هستند. پوشش های پلیمری برای انواع مختلفی از مواد مصرفی طبقه بندی می شوند. به طور کلی پوشش پلیمری نوعی پوشش رنگی است که از پلیمری تشکیل شده است که چسبندگی و مقاومت بالایی در برابر خوردگی و آسیب دارد.

پوشش پلیمری

مواد پوشش

مواد پوشش دهنده در این استاندارد ترکیباتی هستند که بدون نیاز به حرارت سخت می شوند. این گروه از مصالح به روش های مختلفی از جمله استفاده از برس، غلتک، اسپری، ماله و شانه بر روی سطوح بتنی در یک یا چند لایه اجرا می شود. این مواد را می توان بدون حلال یا با حلال اعمال کرد.

سیستم پوشش

یک سیستم پوشش از یک یا چند پوشش یا لایه تشکیل شده است. لیستی از انواع سیستم های پوشش پلیمری در جدول آورده شده است. برای دستیابی به مقاومت شیمیایی، مکانیکی و حرارتی مورد نیاز می توان از ترکیب سیستم های ذکر شده در جدول استفاده کرد.

مواد نافذ

مواد عایق رطوبتی اغلب بر پایه رزین های اپوکسی با ویسکوزیته کم ساخته می شوند . این مواد به راحتی در سطوح بتنی نفوذ می کنند یا به عبارتی به راحتی توسط سطوح بتنی و سیمانی جذب می شوند. برای ایجاد سطوح بتنی سخت کف در کفپوش های صنعتی ، افزایش مقاومت سایشی بتن و همچنین سطوح بتنی ضد گرد و غبار استفاده می شود.

آغازگرها

برای آب بندی تخلخل سطوح بتنی از پرایمرها استفاده می شود. پرایمرها پایه اصلی پوشش ها هستند که بعدا اعمال خواهند شد. پرایمرها از مواد رزینی با ویسکوزیته کم ساخته می شوند که اغلب حاوی حلال ها یا رقیق کننده های واکنشی هستند. در صورت نیاز می توان آنها را بر اساس رزین هایی غیر از رزین هایی که بعداً به عنوان لایه های میانی و نهایی اعمال می شوند انتخاب کرد. در صورت نیاز، پرایمرها را می توان در یک یا چند لایه اعمال کرد. استفاده از پودر سیلیس روی آستر تازه اعمال شده توصیه می شود و هنوز سفت نشده است تا پیوند مکانیکی بین پرایمر بتن و لایه های بعدی ایجاد شود. در صورت استفاده از سیستم ماله آسفالتی، نیاز به پرایمر یا رزین قیر با مقاومت حرارتی بالا توصیه می شود.

لایه های میانی

از لایه میانی برای تسطیح سطوح بتنی و همچنین پرکردن منافذ بتن استفاده می شود. در عین حال، از لایه های میانی به عنوان لایه ای استفاده می شود که از واکنش لایه های بعدی سیستم پوشش با زیرلایه جلوگیری می کند، مثلاً اگر لایه های بعدی سیستم پوشش بر اساس رزین های فوران یا فنل فرمالدئید باشد. وجود کاتالیزورهای اسیدی برای سخت شدن رزین های فوق باعث خوردگی سطح بتن زیر کار می شود لذا لازم است یک لایه میانی به عنوان لایه میانی اجرا شود. لایه‌های میانی مانند پرایمرها را می‌توان از رزین‌هایی غیر از رزین‌های مورد استفاده در لایه بعدی انتخاب کرد.

روکش ماله

پوشش های ماله ای را می توان در یک یا چند لایه بسته به نوع رزین به کار رفته در آنها اعمال کرد. این نوع پوشش ها می توانند سخت و شکننده یا نرم باشند.

پوشش های خود تراز

این گروه از پوشش ها را می توان در یک یا چند لایه اعمال کرد. پوشش های خود تراز با ریختن مواد بر روی سطوحی که خود را پخش و تراز می کنند ایجاد می شوند. پوشش های فوق بسته به رزین به کار رفته در آنها نیز می توانند سخت یا نرم باشند.

پوشش های تقویت شده با الیاف

پوشش های تقویت شده از یک یا چند لایه الیاف آغشته به رزین های ذکر شده در جدول تشکیل شده است. ضخامت هر لایه به نوع ماده تقویت کننده و وزن آن و ضخامت کل پوشش به تعداد لایه های تقویت کننده استفاده شده بستگی دارد. توصیه می شود رزین مورد استفاده برای اشباع تمام لایه های تقویت کننده یکسان باشد.

پوشش های نهایی

پوشش های نهایی در یک یا چند لایه از همان پایه رزین مورد استفاده در لایه تقویت شده یا یک پایه رزین بادوام تر بر روی لایه تقویت شده با الیاف اعمال می شود. همچنین می توان از الیاف رووینگ کشف نشده در پوشش نهایی اعمال شده بر روی لایه تقویت شده استفاده کرد. این الیاف توسط یک غلتک بر روی آخرین لایه پوشش تقویت شده فشرده شده و سپس به رزین پوشش نهایی آغشته می شوند. اگر پوشش های نهایی مستقیماً روی آستر اعمال شوند، مسئولیت لایه آب بندی را نیز بر عهده خواهند داشت.

لایه های آب بندی

شمع های مبتنی بر آسفالت توسط یک لایه آب بندی غیر قابل نفوذ می شوند. این لایه ها از ورقه های قیری با پوشش فلزی یا پلیمری تشکیل شده اند.

لایه شمش لایه ای کاملا متراکم است که به منظور دستیابی به مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالا بر روی سطوح بتنی اجرا می شود که به دو دسته رزین و آسفالت تقسیم می شوند. در شمش های رزین از یک عامل پیوند رزینی همراه با دانه بندی های مختلف پودر سیلیس استفاده می شود.

پوشش های آب بندی

پوشش‌های آب‌بندی که پوشش‌های نهایی نیز هستند، برای رفع نیازهایی مانند رنگ، صافی، آب‌بندی و هدایت الکتریکی استفاده می‌شوند. پایه رزین مورد استفاده در لایه آب بندی معمولاً همان رزینی است که در لایه های قبلی استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه