• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مرطوب کردن برای کنترل گرد و غبار بتن بهتر است

مرطوب کردن برای کنترل گرد و غبار بتن بهتر است

ما در این مقاله به مبحث مرطوب کردن برای کنترل گرد و غبار بتن بهتر است می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

مرطوب کردن برای کنترل گرد و غبار بتن بهتر است

با توجه به محتوای سیلیس در بتن و ملات، سیلیکوزیس یک بلای ماندگار در ساخت و ساز بتن و بنایی است. اثرات مخرب قرار گرفتن مداوم در معرض سیلیس موجود در هوا حتی برای یونانیان و رومیان باستان نیز آشنا بود. هنگام استنشاق، ذرات ساینده ریز به ریه‌های فرد آسیب می‌رسانند و به مرور زمان ظرفیت تنفس را کاهش می‌دهند و به طور مزمن نفس نفس می‌کشند. سیلیکوزیس تنها خطر نیست: مطالعات قرار گرفتن در معرض سیلیس کریستالی موجود در هوا را با COPD، سل و سرطان ریه مرتبط می‌دانند.

جای تعجب نیست که شرکت شیمی آبادگران استانداردهایی را برای محافظت از کارگران در برابر قرار گرفتن در معرض سیلیس پیشنهاد کرده است، از جمله جدولی از کنترل های مهندسی پیشنهادی برای کاهش گرد و غبار موجود در هوا. مطالعه فعلی ما در مورد قرار گرفتن در معرض سیلیس در طول برش بتن بر یکی از این کنترل ها متمرکز است.

گرد و غبار و صدا

این تحقیق بخشی از یک بررسی چند ساله کنترل ها برای خطرات گرد و غبار و صدا در سایت های ساخت و ساز است. در حالی که حوادث مرگبار چشمگیر اخبار را به خود اختصاص می دهد، تعداد بسیار بیشتری از کارگران ساختمانی به دلیل استنشاق مزمن گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض صدا از کم شنوایی یا بیماری تنفسی رنج می برند.

استفاده از اره‌ های بتن قابل حمل گازسوز برای برش لوله‌ های بتن

مطالعه حاضر بر استفاده از اره‌ های بتن قابل حمل گازسوز برای برش لوله‌ های بتن مسلح متمرکز بود و محتوای گرد و غبار سیلیس تولید شده در هوا را هر بار اندازه‌گیری می‌کرد. هدف ما این بود که بفهمیم: آیا برش بتن مرطوب، یک کنترل مهندسی مطلوب، واقعاً سطوح قابل تنفس گرد و غبار سیلیس را در محیط کارگر به شدت کاهش می دهد؟

از آنجایی که می‌خواستیم نتایج مشابه شرایط مختلفی باشد که در یک سایت ساختمانی دیده می‌شود، کار خود را در یک محیط آزمایشگاهی استریل انجام ندادیم، بلکه در مرکز آموزش کارگران نیوانگلند تلاش کردیم. ما برخی از آزمایش ها را در یک انبار نیمه بسته و برخی دیگر را در فضای باز انجام دادیم. کارآموزان جدید اره ها را برای یک سری آزمایش کار کردند، در حالی که کارآموزان باتجربه این کار را در بقیه انجام دادند.

در پایان ما 31 اپراتور مختلف را در یک سری آزمایش در یک دوره چند ماهه به کار گرفتیم. آزمایش ها با استفاده از اره بتن گازدار با تیغه قطر 14 اینچ و اتصال آب انجام شد. ویژگی آب را می توان با اتصال یک شلنگ یا یک قوطی اسپری تحت فشار قابل حمل فعال کرد ما نتایج را با استفاده از هر جایگزین اندازه گیری کردیم. از اپراتورها خواسته شد تا برش هایی را برای کل طول 8 دقیقه لوله بتنی انجام دهند (جهت معمولی برای برش نیست، اما برای روش نمونه گیری ثابت لازم است).

نتایج: مرطوب بهتر است

نتایج آنچه را که عقل سلیم به ما گفته است تأیید کرد: اگر می خواهید هنگام برش بتن گرد و غبار را از هوا دور نگه دارید، مرطوب تر بهتر است. میانگین هندسی غلظت گرد و غبار قابل تنفس تولید شده توسط آزمایش های برش خشک 14.396 میلی گرم بر متر مکعب بود که بیش از 10 برابر بیشتر از غلظت های ایجاد شده در هنگام استفاده از کنترل های مبتنی بر آب است. (متوسط ​​آزمایش با استفاده از اتصال شیلنگ آب کمی کمتر از 1.1 میلی گرم در متر مکعب تولید شد؛ آزمایشات کنترل اسپری به طور متوسط ​​1.2 میلی گرم گرد و غبار سیلیس در هر متر مکعب را وارد هوای محیط کردند.)

کنترل هر گونه تفاوت بین اپراتورها یا اره‌ های منفرد

برای کنترل هر گونه تفاوت بین اپراتورها یا اره‌ های منفرد، نتایج را به 79 جفت تطبیق دادیم. هر جفت غلظت گرد و غبار تولید شده توسط کارگر مشابهی را که با همان اره کار می کرد، یک بار خشک کردن و بار دیگر با استفاده از روش مرطوب مقایسه کردند. نتایج قطعی و قابل توجه بود. استفاده از آب غلظت گرد و غبار قابل تنفس را تا 85 درصد کاهش داد. رقابت بین این دو روش، به عبارت دیگر، اصلاً رقابتی نبود. هر کسی که در حال برش بتن است و نگران سلامت تنفسی است باید توجه داشته باشد و از آب استفاده کند.

در واقع، با هشدار متوجه می‌شویم که اگرچه تمرین برش بتن که انجام دادیم کوتاه بود، اما در عرض چند دقیقه، زمان کافی بود تا سطح سیلیس کریستالی موجود در هوا را به بالاتر از حد مجاز قرار گرفتن در معرض شرکت شیمی آبادگران در ده مورد خشک برسانیم . آزمایشات برش  و حتی یکی از موارد مرطوب!

برش خشک با اره های بتن گازسوز تحت هیچ شرایطی نباید مجاز باشد

برش خشک با اره های بتن گازسوز تحت هیچ شرایطی نباید مجاز باشد، مگر اینکه شرکت آماده انجام نمونه برداری از هوای شخصی باشد تا اطمینان حاصل شود که سطوح نوردهی از حد مجاز تجاوز نمی کند. هنگامی که سطوح قرار گرفتن در معرض مشخص است، انتخاب ماسک تنفسی مناسب می‌تواند راهی موثر برای کاهش مواجهه‌های شخصی باشد، اگرچه گرد و غبار همچنان می‌تواند محل کار را پر کند و سایر کارگران و محله را در معرض دید قرار دهد. استفاده منظم از کنترل‌های آب بر روی اره‌های بتن گازسوز یک راه روشن و مؤثر برای کاهش سطح گرد و غبار قابل تنفس است: برای اپراتورها، سایر کارگران پروژه و جامعه.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه