• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

اهمیت عایق رطوبتی در ساخت و ساز ساختمان

اهمیت عایق رطوبتی در ساخت و ساز ساختمان

ما در این مقاله به مبحث اهمیت عایق رطوبتی در ساخت و ساز ساختمان می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

اهمیت عایق رطوبتی در ساخت و ساز ساختمان

همه ما باید اصطلاح ضد آب بودن را شنیده باشیم، حتی اگر بسیاری از ما مستقیماً با صنعت ساختمان در ارتباط نیستیم. آیا تا به حال متوجه شده اید که عایق رطوبتی دقیقا چیست و ایمن نگه داشتن زیرساخت / ساختمان شما چقدر اهمیت دارد؟

به طور خلاصه، عایق رطوبتی فرآیندی است که برای جلوگیری از ورود آب به سازه ها به منظور محافظت از آرماتور استفاده می شود. در هنگام ساخت ساختمان و نگهداری سازه ها ضروری است، زیرا آب در صورت نفوذ به داخل سازه می تواند صدمات قابل توجهی ایجاد کند. این امر به ویژه در مورد سازه های بتنی و بنایی که ممکن است به دلیل چرخه های یخ-ذوب یا فشار آب ایجاد شده در پشت دیوارها دچار ترک خوردگی شوند، صادق است. نادیده گرفتن یک ترک بی ضرر یا یک قطره آهسته آب ممکن است به طور بالقوه برای ایمنی و کیف پول شما خطرناک باشد.

بیشتر بخوانید: عایق آببندی پلیمری

مواد عایق رطوبتی بر روی سطوحی مانند کف، دیوارها و سقف اعمال می‌شوند تا در برابر رطوبت محافظت کنند و از نفوذ آب به آن اطمینان حاصل کنند. این به جلوگیری از آسیب های ساختاری کمک می کند و همچنین به محافظت از سرنشینان در برابر خطرات بالقوه سلامتی ناشی از تجمع کپک در مناطق مرطوب کمک می کند.

اهمیت عایق رطوبتی - چسب کاشی - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران جوان

به طور خلاصه، ضد آب مناسب تضمین می کند که ساختار شما برای سال های آینده ایمن و ایمن باقی می ماند. و به همین دلیل برای هر کسی که در حال ساخت یا نگهداری یک سازه است، بسیار مهم است که روی یک ماده عایق رطوبتی خوب سرمایه گذاری کند.

بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی کریستالی بتن

مزایای استفاده از ضد آب در ساخت و ساز ساختمان:

افزایش دوام:

یکی از مزایای اصلی عایق رطوبتی این است که به افزایش قابل توجه دوام سازه کمک می کند. عایق رطوبتی به محافظت از فولاد آرماتور زیر در برابر آسیب آب و رطوبت کمک می کند و طول عمر ساختمان شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

جلوگیری از خطرات سلامتی:

محیط های مرطوب و مرطوب ایجاد شده در اثر ورود آب می تواند منجر به رشد میکروارگانیسم های مضر از جمله باکتری ها و قارچ ها شود. اینها می توانند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کنند، به ویژه برای افراد مبتلا به آلرژی یا مشکلات تنفسی.

بهره وری انرژی:

عایق رطوبتی همچنین می تواند با جلوگیری از ورود رطوبت به ساختمان و کاهش بار سیستم های گرمایشی و سرمایشی به کاهش هزینه های انرژی کمک کند.

بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان:

عایق رطوبتی می تواند با کاهش میزان رطوبت به بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان کمک کند، که می تواند خطر مشکلات تنفسی و سایر مشکلات بهداشتی را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی پلیمری

یکپارچگی ساختاری بهبود یافته:

عایق رطوبتی بنتونیتی یک روش عایق رطوبتی طبیعی است که شامل اعمال یک لایه رسی بنتونیتی بر روی سطح است. بنتونیت یک خاک رس طبیعی است که هنگام قرار گرفتن در معرض آب متورم می شود و یک مانع ضد آب ایجاد می کند. گزینه های محدودی برای تعمیرات یا تعویض آینده دارد.

افزایش ارزش ملک:

ساختمانی که ضد آب باشد احتمالاً ارزش فروش مجدد بیشتری دارد زیرا به عنوان یک سرمایه گذاری بادوام تر و مطمئن تلقی می شود.

در کجا استفاده می شود؟

سقف

خدمات عایق رطوبتی سقف از ساختار خانه شما در برابر آسیب آب محافظت می کند. نشت و رطوبت می تواند باعث پوسیدگی و پوسیدگی چوب شود و همچنین منجر به مشکلات دیگری در داخل خانه شما شود، مانند رشد کپک و کپک. این موجودات قارچی برای زندگی ناسالم هستند، می توانند منجر به آسم و سایر بیماری های تنفسی شوند و همچنین می توانند بر کیفیت هوایی که تنفس می کنید تأثیر بگذارند. خدمات عایق رطوبتی پشت بام می تواند از این مسائل جلوگیری کند و در نتیجه محیط زندگی سالم تری برای شما و خانواده تان ایجاد کند.

بسته به نیاز و بودجه صاحبان خانه، چندین سرویس عایق رطوبتی مختلف وجود دارد. رایج ترین راه حل یک غشای مایع است که می تواند روی سطح سقف شما اعمال شود. این راه حل بسیار مقرون به صرفه است و یک مانع ضد آب کامل برای سقف شما ایجاد می کند. برای ساخت و سازهای جدید بسیار مناسب است، اما می توان از آن برای تعمیر سقف های موجود نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی استخر و رنگ آمیزی با روکش اپوکسی

اهمیت عایق رطوبتی - چسب کاشی - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران جوان

زیر زمین

بسیاری از صاحبان خانه ها متخصصان ضد آب را برای رفع مشکلات زیرزمین استخدام می کنند. بسته به اینکه آب از کجا می آید، راه حل ممکن است به سادگی یک سیستم زهکشی باشد یا می تواند شامل اقدامات پیشگیرانه دیگری مانند درجه بندی فونداسیون و زهکشی فرانسوی، اصلاح خاک یا عایق رطوبتی زیرزمین داخلی باشد. هزینه این راه حل ها می تواند کسری از قیمت ترمیم آسیب های ناشی از آب و رطوبت و یا حتی تعویض کفپوش و دیوار خشک باشد.

یکی از متداول ترین روش ها برای عایق کاری زیرزمین، نصب مانع بخار است. سد بخار یک ورق پلاستیکی است که یک حرفه ای روی دیوارها و کف زیرزمین شما نصب می کند. این مانع از خروج رطوبت از بتن، کاهش رشد کپک، کپک و سایر مسائل مربوط به تراکم می شود.

بیشتر بخوانید: مواد نانو آب بندی

نتیجه:

در نتیجه، عایق رطوبتی برای هر پروژه ساخت و ساز ساختمان و تعمیر و نگهداری ضروری است. این نه تنها از آسیب احتمالی آب محافظت می کند، بلکه از ایجاد کپک و باکتری نیز جلوگیری می کند، که می تواند منجر به مشکلات دیگری شود.

فیل شیلد لاستیک مایع منحصر به فردترین، ساده ترین و بادوام ترین سیستم ضد آب، کنترل خوردگی و حفاظت شیمیایی هند است یک فناوری پیشرفت از کانادا. این یک راه حل ترکیبی چند منظوره، چند سطحی، چند ناحیه ای و چند کاربردی است که مزیت غیر قابل مقایسه ای را نسبت به سایر محصولات موجود ارائه می دهد. تا 950% قابل کشش است و دارای پایداری و انعطاف پذیری در برابر اشعه ماوراء بنفش است که می تواند با فشردگی و انبساط ساختاری بدون شکننده شدن خم شود. این آن را به یک ترکیب محافظ واقعاً نابغه تبدیل می کند. به راحتی می توان آن را روی هر سطحی بدون پرایمر اجرا کرد و نیازی به مخلوط کردن نیست.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه