• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

اپوکسی چیست و خواص مواد اپوکسی چیست؟

اپوکسی چیست و خواص مواد اپوکسی چیست؟

 ما در این مقاله به مبحث اپوکسی چیست و خواص مواد اپوکسی چیست می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

اپوکسی چیست؟ خواص مواد اپوکسی چیست؟

همه ما در مورد پوشش های اپوکسی که در بسیاری از مناطق استفاده می شود شنیده ایم. بنابراین اپوکسی چیست؟ اپوکسی؛ این محصول بسیار ترجیح داده شده است زیرا بادوام، ماندگار است و با چسبیدن کامل به سطح مورد استفاده، پوششی زنده و روشن ایجاد می کند.

برای توضیح بیشتر، این یک ماده ترموست است که در نتیجه اتصال عرضی اپوکسی، رزین اپوکسی و یک عامل پخت تشکیل می شود. مواد ترموست قابلیت استحکام مکانیکی، چسبندگی بالا، مقاومت شیمیایی و مقاومت در برابر حرارت هستند.

اپوکسی برای چه مواردی استفاده می شود؟ کفپوش اپوکسی چیست؟ آیا اپوکسی ضد آب است؟ ما امروز در مطالب خود به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی

اپوکسی برای چه مواردی استفاده می شود؟

پس از پاسخ به سوال اپوکسی چیست، می‌توانیم بر روی مناطقی تمرکز کنیم که اپوکسی به دلیل خواصی که دارد استفاده می‌شود. اپوکسی که ماده ای است که پس از خشک شدن ساختار بسیار سختی دارد و روی سطوح مختلف مانند پلاستیک، فلز، شیشه، چوب کاملا می چسبد، به دلیل خواص مکانیکی، شیمیایی، آب و خوردگی بالا برای استفاده در بخش های مختلف مناسب است. ، و مقاومت حرارتی.

اپوکسی چیست - گروت اپوکسی - چسب کاشی - ملات ضد اسید - فوق روان کننده - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

رزین‌ های اپوکسی که به‌ طور گسترده در فناوری‌ های فضا و هوایی و زمینه‌ های دریایی استفاده می‌شوند، نیز یک ماده ترجیحی در بخش ساخت‌ و ساز هستند. بسیاری از کاربران در حال بررسی کاربردهای اپوکسی برای خانه، محل کار یا کاربردهای صنعتی در مقیاس بزرگتر هستند.

بنابراین، اپوکسی برای چه استفاده می شود؟ اپوکسی کاربردهای گسترده ای دارد. مواد اپوکسی را می توان در بسیاری از مکان ها از میز آشپزخانه در خانه ما تا حمام، پوشش های کف توالت، از پوشش های پارکت در اتاق نشیمن تا رنگ های کف و دیوار مانند بیمارستان ها و مدارس استفاده کرد.

پوشش کف اپوکسی چیست؟

مواد اپوکسی علاوه بر استفاده به عنوان رنگ، مواد پوشش سطحی، تعمیر در سازه های بتن مسلح و چسب برای تقویت فولاد به عنوان مواد پوشش کف استفاده می شود.

اپوکسی به خاطر کارکرد چسبندگی بالا، ساختار طولانی مدت و مقاومت در مقابل اثرات مکانیکی و شیمیایی، می تواند در پوشش کف انبارها، کف کارخانه ها، آشیانه های هواپیما، پارکینگ ها، بیمارستان ها، مدارس و ادارات هم استفاده شود.

بیشتر بخوانید: گروت اپوکسی چرا بهتر از گروت سیمانی است؟

مقاومت مکانیکی بالای اپوکسی؛ این طیف رنگی علاوه بر ویژگی‌های با کارایی بالا مانند مقاومت شیمیایی، عمر طولانی، مقاومت در برابر خراش، به دلیل ظاهر روشن و پر جنب و جوشی که بر روی سطح اعمال می‌شود، برای طیف وسیعی از کاربران جذاب است.

کفپوش های اپوکسی با خاصیت و کارایی بالا باید با نحوه کار خوب تکمیل شوند تا بعد از عمل آوری خاصیت محصول نهایی را داشته باشند. پوشش اپوکسی افزون بر کیفیت مواد به کار حرفه ای احتیاج دارد. بنابراین، چگونه می توان کفپوش اپوکسی را انجام داد؟ بیایید در تاپیک بعدی به این سوال پاسخ دهیم.

نحوه اعمال پوشش کف اپوکسی

اکنون پاسخ سوال اپوکسی چیست را می دانید. برای اینکه اپوکسی خواص با کارایی بالای خود را برای مدت طولانی بدون افت کیفیت به کاربر ارائه دهد، استفاده از آن نیز باید به صورت حرفه ای انجام شود. عملکرد ضعیف باعث می شود این ماده با کیفیت بالا خاصیت خود را از دست بدهد.

اپوکسی چیست - گروت اپوکسی - چسب کاشی - ملات ضد اسید - فوق روان کننده - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

کلا برای جواب دادن به این سوال که چگونه کفپوش اپوکسی را اجرا کنیم یا کفپوش اپوکسی را اعمال کنیم، اول باید بگوییم که سطح حتما به خوبی آماده شود. پس از به دست آوردن یک سطح تمیز و جامد، اولین لایه پرایمر اعمال می شود. محصول مطابق با عملکرد مورد نظر در لایه نهایی انتخاب می شود.

مواد کف اپوکسی باید با تجهیزات مناسب پس از انتخاب متریال مناسب با توجه به پاسخ به سوالاتی مانند اینکه کاربر در کجا از پوشش اپوکسی استفاده می کند، سطح در معرض آب قرار می گیرد، چه در داخل خانه یا خارج از منزل استفاده شود، اعمال شود. و اینکه آیا نیاز به عایق بندی آب است یا خیر. یک ماده اپوکسی با کیفیت و نحوه کار خوب برای بهترین راه حل مورد احتیاج است.

بیشتر بخوانید: 5 نکته برای اعمال پوشش های اپوکسی در هوای سرد

آیا اپوکسی ضد آب است؟

عایق رطوبتی برای ساخت و ساز ضروری است. عایق رطوبتی ساختمان ها سیستمی است که با یک محصول نمی توان به آن دست یافت، اما بسیاری از محصولات مختلف در کنار هم قرار می گیرند و با یکدیگر هماهنگ می شوند.

اگر یک محصول موجود در این سیستم سالم نباشد، نتواند وظیفه خود را انجام دهد یا با سیستم یکپارچه نباشد، کل سیستم عایق رطوبتی قطع شده و ساختمان شروع به آسیب می کند. بنابراین، می‌توان به سؤال آیا اپوکسی ضدآب پاسخ داد: برای اینکه عایق رطوبتی صحیحی داشته باشیم، مواد اپوکسی باید به‌صورت یکپارچه کار کنند. سایر مواد ضد آب.

به عنوان مثال، اگر قرار است از یک ماده اپوکسی در پوشش کف استفاده شود، عایق رطوبتی کف باید با یک سیستم ضد آب متفاوت مانند قیر، سیمان یا موارد مشابه قبل از پوشش تکمیل شود. یا در مونتاژ فلزی ساختمان ها از ماده لنگر شیمیایی مبتنی بر اپوکسی استفاده می شوند. قبل از استفاده از این مواد بر پایه اپوکسی، قطعات فلزی باید روی سطوح پایه سیمانی که با مواد ضد آب خوب تکمیل شده اند، ثابت شوند. از آنجایی که اپوکسی چسبندگی قوی ایجاد می کند، به ویژه برای چسباندن نوارهای دیلاتاسیون در سازه ها به سطح ترجیح داده می شود. باز هم، برای به دست آوردن یک عایق رطوبتی اپوکسی بادوام و ماندگار، سطح باید به درستی آماده شود. قبل از این کاربرد، شکستگی‌ها، ترک‌ها و ناهمواری‌های سطح با خمیر تعمیر و ترمیم مبتنی بر اپوکسی ترمیم می‌شوند.

بیشتر بخوانید: خرابی کفپوش اپوکسی

همانطور که مشاهده می شود، اپوکسی به دلیل ویژگی های کارایی بالا، کاربردهای گسترده ای در بخش ساخت و ساز دارد. علاوه بر محصولات با کارایی بالا که برای ارائه عایق رطوبتی صحیح استفاده می شود، یک برنامه حرفه ای نیز مورد نیاز است.​

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه