• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید انجام شود؟

عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید انجام شود؟

ما در این مقاله به مبحث عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید انجام شود می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید انجام شود

رطوبت داخل خانه به دلایل زیادی می تواند مخرب باشد، از جمله خطرات سلامتی ناشی از مسائلی مانند کپک . آب همچنین می تواند به یکپارچگی ساختاری خانه آسیب برساند که می تواند ساکنان را در معرض خطر فیزیکی جدی قرار دهد.عایق رطوبتی روشی است که می توانید با افزودن یک لایه پیشگیرانه احتمال نفوذ آب به داخل خانه خود را کاهش دهید. عایق رطوبتی معمولاً در زیرزمین انجام می شود اگرچه می توانید خانه خود را از پشت بام تا فونداسیون ضد آب کنید. 

بهترین زمان برای ضد آب بودن خانه در زمان ساخت و ساز است. از بسیاری از مسائلی که بعداً بر آن تأثیر می گذارد جلوگیری می کند. بگذارید دقیقاً ببینیم که عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید آن را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: عایق های آب بندی بتن

عایق رطوبتی چیست؟ 

عایق رطوبتی شامل پوشش دادن جنبه های متفاوت خانه شما با یک غشای ضد آب برای جلوگیری از ورود پیدا کردن آب به ساختار است. عایق رطوبتی باعث کاهش رطوبت و رطوبت در داخل ساختمان می شود و از هر گونه آسیبی که ممکن است به خانه وارد شود جلوگیری می کند. 

عایق رطوبتی - ملات ضد اسید - چسب کاشت میلگرد - فوق روان کننده - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

عایق رطوبتی را نباید با عایق رطوبتی اشتباه گرفت، اگرچه بسیاری از مردم معمولاً از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند. عایق رطوبتی از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری می کند، در حالی که عایق رطوبتی تنها مانعی در برابر بخار ناشی از تغییرات دما برای شما ایجاد می کند. 

اگر می خواهید به طور جامع از خانه خود در برابر آسیب هایی که آب می تواند به آن وارد کند محافظت کنید، باید تفاوت بین این دو را به درستی درک کنید. 

مزایای عایق رطوبتی

عایق رطوبتی مزایای زیادی برای صاحبان خانه دارد، اما برخی هنوز در انجام آن ناکام هستند. از آنجا که به محافظت از خانه شما در برابر اثرات رطوبت بیش از حد مربوط می شود، عایق رطوبتی راه حلی است. 

یکی از مزایای عایق رطوبتی این است که گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد، به این معنی که راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. شما می توانید سیستم های ضد آب را در داخل یا خارج از منزل نصب کنید. اگر نمی خواهید پیمانکار استخدام کنید، گزینه های ضد آب نیز وجود دارد که خودتان آن را انجام دهید. 

یکی دیگر از مزایای عایق رطوبتی این است که پس از انجام آن، به خصوص در مرحله ساخت، دیگر نیازی به انجام آن نیست. با این حال، اگر متوجه سطح رطوبت و رطوبت در ملک شدید، ممکن است مجبور شوید غشای ضد آب را تعمیر کنید.

مهم ترین مزایای عایق رطوبتی این است که ارزش خانه شما را زیاد می کند. ضد آب از رشد کپک در خانه شما جلوگیری می کند که یکی از بزرگترین آسیب ها به ارزش ملک است. ضد آب از ورود رطوبت به خانه شما جلوگیری می کند. از این جهت قطعه های چوبی و فلزی یکپارچگی و ارزش خود را حفظ می کنند و قیمت خانه شما را زیاد می کند.

بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی کریستالی بتن

انواع عایق رطوبتی

برای درک کامل مفهوم عایق رطوبتی، باید انواع روش های ضد آب را درک کنید. 

سه نوع اصلی عایق رطوبتی وجود دارد که عبارتند از: 

1. عایق رطوبتی داخلی

روش های عایق رطوبتی داخلی ساده ترین و مقرون به صرفه ترین برای اجرا هستند. آنها شامل آب بندی هر گونه ورودی آب و رطوبت احتمالی در ملک شما، از جمله درها، پنجره ها، کف، و ترک های دیوار هستند. 

بنابراین، اگر از یک متخصص ضد آب محلی دعوت کنید، احتمالاً عایق رطوبتی داخلی را انجام می دهند. اگر با یک شرکت ضد آب زیرزمین در بالتیمور تماس بگیرید ، آنها عایق رطوبتی داخلی را در زیرزمین شما انجام می دهند. از آنجایی که آب به احتمال زیاد از طریق شکاف های دیوارها، شکاف ها و پنجره ها وارد زیرزمین شما می شود، ساده ترین کار ضد آب بودن خواهد بود. 

عایق رطوبتی - ملات ضد اسید - چسب کاشت میلگرد - فوق روان کننده - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

عایق رطوبتی داخلی شامل استفاده از درزگیرهای مخصوص برای پر کردن شکاف هایی است که رطوبت از طریق آنها به طور موثر وارد می شود. درزگیرها معمولاً بسیار مؤثر هستند و شامل ضمانت نامه های طولانی برای اثبات کارایی آنها می شود. 

عایق رطوبتی داخلی همچنین می تواند شامل استفاده از پوشش روی دیوارها و کف زیرزمین برای ایجاد یک مانع موثر باشد. عایق رطوبتی داخلی کمک خواهد کرد، اما مشکلات شدیدتر معمولاً در نمای بیرونی خانه است. 

2. عایق رطوبتی بیرونی

ریشه مشکل اکثر زیرزمین های مرطوب معمولاً در بیرون یافت می شود. بنابراین، عایق رطوبتی بیرونی موثرترین راه برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به زیرزمین است. 

عایق رطوبتی بیرونی نسبت به عایق رطوبتی داخلی کار بسیار پیچیده و گسترده تری دارد. مخصوصاً اگر از زیرزمین خود برای اهداف خاصی استفاده می کنید و فقط لباسشویی نمی کنید. بنابراین، باید از انجام عایق رطوبتی بیرونی توسط خودتان خودداری کنید و در عوض با یک متخصص مجرب تماس بگیرید. 

برای ضد آب کردن نمای بیرونی خانه خود ، باید خاک اطراف پایه ملک را حفاری کنید، که کاری فوق العاده پر زحمت است. به ابزار و ماشین آلات سنگین و تخصصی نیاز دارد. سپس یک درزگیر ضد آب ساخته شده از پایه پلیمری را به نمای بیرونی ساختمان اعمال می کنید. اگر عایق رطوبتی بیرونی در طول فرآیند ساخت و ساز انجام شود، باید یک عمر باقی بماند.

عایق رطوبتی بیرونی نیز بر سیستم‌ های زهکشی تأثیر می‌گذارد و در صورت نصب نادرست منجر به تجمع آب در نزدیکی فونداسیون و به زیرزمین مرطوب می‌شود. 

3. سیستم های زهکشی

مسائل زهکشی یکی از مهمترین مسائلی است که باعث ایجاد رطوبت در زیرزمین می شود. اگر می خواهید یک زیرزمین خشک داشته باشید ، باید مطمئن شوید که ملک شما زهکشی خوبی دارد. 

بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی استخر و رنگ آمیزی با روکش اپوکسی

بنابراین، یک فرآیند مهم ضد آب شامل هدایت آب، خواه آب باران یا آب زیرزمینی، به دور از زهکشی خانه شما خواهد بود. هر خانه و زمین آن متفاوت است، بنابراین شما ملک خود را ارزیابی خواهید کرد تا بهترین سیستم زهکشی را برای آن پیدا کنید. 

زهکشی ملک شما باید از فونداسیون خانه دور شود. علاوه بر این، ناودان ها و سایر سیستم های زهکشی نیز باید برای تخلیه آب از خانه طراحی شوند. 

سیستم های زهکشی داخلی نیز بخشی ضروری از عایق رطوبتی هستند و باید به خشک نگه داشتن خانه کمک کنند. در برخی موارد، ممکن است مجبور شوید یک پمپ برای تخلیه آب از خانه خود نصب کنید.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه