• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

گروت اپوکسی

گروت اپوکسی

ما در این مقاله به مبحث نحوه استفاده از گروت اپوکسی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

گروت اپوکسی چیست؟

گروت اپوکسی از ترکیب رزین اپوکسیش و سنگدانه است. مواد بدست آمده مقاومت خوبی در برابر خرابی و خسارت حاصل از تخریبات شیمیایی، گرما، رطوبت، لرزیدن، بارهای دینامیکی پشت سر هم و دیگر اتفاقات محیطی و تاثر گذار از خود نشان می دهند. این خصوصیت ها آن ها را برای استفاده زیر صفحه ستون ماشین ها و بقیه تجهیزات صنعتی سنگین مناسب است، ماندگاری و طول عمر آن برای اینکه بتواند اتصالات مناسب  بین صفحه ستون و پی بتنی درست کند را ضمانت می کند.

انواع گوناگون گروت اپوکسی

 اغلب آن ها قدرت مهاری، مقاومت شیمیایی و خواص خود ترازیشان بیشتر از گروت های سیمانی است. برعکس گروت سیمانی گروت اپوکسی نفوذ ناپذیر است، در نهایت در برابر نفوذ آب، زنگ زدی، کپک زدن مقاومت می کند. می توان آن را جوری فرمول بندی کرد که در شرایط قرار گرفتن در برابر مواد شیمیایی قوی بدون عایق مقاومت کند، برای کارایی صنعتی و تجاری مناسب است.

بیشتر بخوانید: گروت های اپوکسی و سیمانی

گروت اپوکسی به شکل تجاری در مدل های فرمولاسیون وجود دارد که هر یک دارای عملکرد یا خاصیت فیزیکی مخصوصی هستند.

چند نمونه پر تکرار از سیستم های ملات بر پایه اپوکسی:

گروت اساس رزین اپوکسی سه جزئی

گروت اساس رزین اپوکسی دو جزئی

گروت بر اساس رزین اپوکسی برای کارایی های مقاوم در مقابل مواد شیمیایی

گروت اپوکسی به چه صورتی کار می کند؟

گروت اپوکسی زیر صفحه ستون تجهیزات سنگین می تواند بارها را به صورت کامل به فونداسیون بتنی انتقال دهد، ارتعاش ها را ایزوله کند و نصب ایمن را ضمانت کند. برا رسیدن به این مزیت ها ترکیب باید به خوبی کار کند.

روش ساخت نوعی از گروت اپوکسی:

آماده سازی سطح

سطح صفحه ستون در استفاده از ساینده فلزی سند بلاست شده. اگر که تا 24 ساعت بعد از انجام لایه آستر اول گروت ریزی انجام  نشود، از پرایمر ضد آب باید استفاده کرد. همینطور، پیچ مهارها باید با یک لایه ضخیم از موم خمیری یا گریس پوشیده بشوند.

ترکیب کردن

گروت اپوکسی باید پیش از استفاده مخلوط شود. این عمل امکان دارد طبق نوع گروت متغیر باشد.مثلا:

گروت دو جزئی از رزین و سخت کننده درست شده است. اول رزین را ترکیب کرده و بعد هاردنر را اضافه کنید. در آخر مخلوط را با هم ترکیب کنید تا رنگ آن یکدست شود. این کار معمولاً 3-4 دقیقه طول می کشد.

گروت سه جزئی از رزین، سخت کننده و سنگدانه شکل گرفته شده است. اول هاردنر و رزین را با هم ترکیب کنید تا رنگ یکدستی بدست آید. بعد این ترکیب را در مخلوط کن هاون ریخته و با سنگدانه ترکیب می شود. در آخر این ترکیب را با هم مخلوط کنید تا همه مواد خیس شوند. اکثرا هم 3-4 دقیقه طول می کشد.

بیشتر بخوانید: گروت پایه سیمان درشت دانه

کاربرد:

بعد از حاضر شدن مخلوط اماده گروت ریزی است. فرستادن گروت از یک طرف به سمت دیگر پایه باعث جلوگیری از تشکیل حباب هوا می شود که می تواند در کارکرد گروت اثر گذار باشد.

مزیت های استفاده از گروت اپوکسی

مقاومت بالا

یکی از تفاوت ها میان گروت سیمانی و گروت اپوکسی قیمت کمتر آن است، برای تجهیزهایی که در کارکرد ساده و تأثیر گذار حداقل یا استاتیکی دارند، بهترین گزینه است. در برابر، گروت اپوکسی را می توان به صورت خاص برای طیف بزرگی از محیط های سخت، مثلا محیط هایی با دماهای زیاد، ارتعاشات، عامل های آب و هوایی، و فعل و انفعالات شیمیایی استفاده کرد.

زیاد شدن مقاومت

گروت‌های اپوکسی خیلی سریع‌تر از گروت‌های سیمانی کار می کنند و مقاومت فشاری تشکیل میدهند. آن ها در چند ساعت به عمل می آیند و خصوصیت هایی شبیه گروت سیمانی یک ماهه، کاملا به عمل آمده دارند. در آخر ، راه اندازی تجهیزات گروت ریزی را می توان در یک روز انجام داد، که خرابی ماشین آلات را از بین میبرد.

نمونه کارایی های معمولی:

مهار ماشین آلات سنگین: گروت اپوکسی مناسب انتقال بار میان پایه و صفحه ستون را ضمانت می کند و سطوح کار ایمن و مهار را در طول عمر کار تجهیزات فراهم می کند. گروت سیمان سنتی معمولا برای بارهای استاتیکی استفاده می شود چون تحت شرایط ترک خوردن هستند که می تواند آسیب هایی مانند: حفره ها، نشتی ها و صفحه ستون هایی که همسطح نیستند را نشان دهد. ماشین‌های گروتینگ با مخلوط اپوکسی، ضربه ارتعاشی را مهار می‌کنند، گرمای بیش از اندازه را از بین میبرند و در مقابل حمله های شیمیایی، قلیایی‌ها، روغن‌ها، اسیدها و حلال‌ها مقابله می‌کنند. بعلاوه، گروت اپوکسی دارای انقباضات طبیعی کمتری است که امکان حفظ تراز دقیق را ایجاد میکند.

بیشتر بخوانید: سیمانی در مقابل رزین اپوکسی در مقابل پلی استر

تعمیر آسیب پی ها:

فرسایش ناشی از ماشین آلات سنگین مثل ماشین تراش، آسیاب و جرثقیل می تواند اثر طولانی مدتی بر پی های بتنی که آن ها را حمایت می کنند داشته باشد. گروت ‌های اپوکسی روان پذیر را می‌توان برای تعمیرات و پر کردن ترک‌ها و فضاهای خالی در ماشین‌هایی که روی پی قرار دارند، استفاده کرد. یک پی ثابت برای گروت ریزی تجهیزات سنگین تایم خرابی را کمتر میکند ، کارایی را زیاد میکند و ROI را حفظ می کند.

تنظیم صفحه ستون:

صفحه ستون قطعه ای است که مستقیم روی پی بتنی نصب می شود و به صفحه های پایه ماشین آلات یا بقیه تجهیزات سنگین پیچ می شود. میان این لایه‌های صفحه، گروت اپوکسی به عنوان عامل منقل کردن بار عمل می‌کند که صفحه های یکی شده را تحت هر شرایطی به درستی یکسان و پایدار نگه می‌دارد. با استفاده از روش های متناسب گروت ریزی، گروت اپوکسی به راحتی انجام می شود و در برابر با گروت های سیمانی سنتی، طول عمر بالای کارایی را به همراه دارد.

علت انتخاب گروت اپوکسی

 • مقاوم در برابر شرایط محیطی شدید، مثل دماهای خیلی بالا و خیلی پایین
 • مقاوم در برابر خستگی
 • مقاومت های شیمیایی
 • عدم خوردگی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه