• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

واتر استاپ بنتونیتی چیست؟

واتر استاپ بنتونیتی چیست؟

 ما در این مقاله به مبحث واتر استاپ بنتونیتی می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

واتر استاپ بنتونیتی چیست؟

واتر استاپ بنتونیتی یکی از شیوه های مهم جلوگیری از نفوذ آب برای کاربردهای مختلف در امور ساخت و ساز است که در این مقاله بررسی خواهد شد. در ابتدا به مفهوم و کاربردهای واتر استاپ بنتونیتی پرداخته و سپس به روش های نصب واتر استاپ بنتونیتی و تفاوت های آن با روش های دیگر انواع واتر استاپ پرداخته خواهد شد. همچنین در ادامه مقاله به بررسی مدت عمر واتر استاپ بنتونیتی، هزینه های نصب واتر استاپ بنتونیتی و نگهداری آن و همچنین بررسی تأثیر آن بر روی محیط زیست پرداخته خواهد شد.

مفهوم و کاربرد واتر استاپ بنتونیتی:

واتر استاپ بنتونیتی به عنوان یک روش جلوگیری از نفوذ آب به کار می رود و بسیاری از مشاغل مرتبط با ساختمان و سازه هایی که به آب نیاز دارند، از جمله ایجاد سد، حفاری، کاوش معدن، ساختمان و سازه های فضای باز، تونل ها و… از این روش بهره می برند.

واتر استاپ بنتونیتی یک پودر با قابلیت جذب آب بالا است که هنگامی که به آب خورده یا به صورت مستقیم در مقابل آب قرار می گیرد، به ماده ای با قابلیت جذب و جمع آوری آب تبدیل می شود. از آنجایی که برای جذب آب به هیچ گونه فشار خاصی نیاز ندارد، بنتونیت می تواند در هر عمقی استفاده شود و بدون هیچ نوع نصبی قابل استفاده است.

مزایای واتر استاپ بنتونیتی در مقایسه با روش های دیگر واتر استاپ:

هنگامی که به جای واتر استاپ بنتونیتی، روش های دیگری برای جلوگیری از نفوذ آب به کار گرفته می شود، بنا به نوع کاربرد، کارآیی آن ها در برابر نفوذ آب ممکن است کمتر یا بیشتر باشد. به عنوان مثال، استفاده از ممبران های آب انداز به شدت به قیمت لایه برداری از سطح خارجی کانال ها و سازه های خاکی است. در حالیکه واتر استاپ بنتونیتی به راحتی می تواند بر روی سطح خارجی سازه های خاکی ساختمانی نصب شود. همچنین، کاربرد واتر استاپ بنتونیتی به راحتی توسط کاربران مختلف، حتی افراد غیرمتخصص، قابل انجام است.

نصب واتر استاپ بنتونیتی:

نصب واتر استاپ بنتونیتی یک فرآیند ساده است. در این روش، پودر بنتونیتی بر روی سطح سازه یا داخل کانال های آبی در سازه قرار می گیرد. با مستقیم شدن آب به سطح بنتونیتی، پودر به سرعت به یک ماده با قابلیت جذب آب می تواند تبدیل شود. اگرچه که به شدت توصیه می شود خشک شدن بنتونیت را تا حد امکان منتظر بمانید که به شکل متخلخل پوشش بر روی سطح قرار گیرد.

تفاوت های واتر استاپ بنتونیتی با روش های دیگر واتر استاپ:

یکی از اصلی ترین تفاوت های واتر استاپ بنتونیتی با روش های دیگر واتر استاپ، مستقل بودن از مقدار فشار آب و دیگر عوامل محیطی است. خواص جذب آب بنتونیت بستری با سه خرده فنی دارد: حفظ عمق نفوذ، جذب آب به شکل دایره ای و ثابت کردن آب. بنابراین، مقدار فشار آب بر سطح اصلی ماده تأثیر چندانی ندارد.

همچنین، روش های دیگر جهت کاهش نفوذ آب اعمال فشار آب بیشتری از آن استفاده می کنند. این فشارها ممکن است باعث آسیب به سازه و یا ساختار منجر شود. به عنوان مثال، یک سد با این روش آب دارد که همیشه فشار آب خیلی بالاتری از آنچه که بنتونیت از آب نگه داشته باشد، داراست.

مدت عمر واتر استاپ بنتونیتی:

مدت عمر واتر استاپ بنتونیتی بستگی به محیط و کاربرد دارد. اگر از واتر استاپ بنتونیتی به عنوان روش جلوگیری از نفوذ آب در باغ، زیر پاییز، باغبانی و یا حتی برای استفاده در محیط های متراکم تر، استفاده کنید، ممکن است مفید باشد تا چندین سال. در مقابل، اگر از واتر استاپ بنتونیتی در محیطی که سرعت جریان آب بالاست استفاده کنید، ممکن است در بخش هایی با ضریب خوردگی بالا نیز کاهش مانعی داشته باشد.

هزینه های نصب واتر استاپ بنتونیتی و نگهداری آن:

نصب واتر استاپ بنتونیتی به شدت متغیر است و می تواند بسته به نوع عملیات نصب، انواع زیر ساخت ها و موارد دیگر، قابلیت تعیین هزینه دقیق. علاوه بر این، نگهداری واتر استاپ بنتونیتی نیز بستگی به شرایط استفاده دارد. با این وجود، واتر استاپ بنتونیتی به دلیل تمایل کمتر به فرو رفتن در زیر ساختمان و وجود زوایای دقیق، شبیه به شرایط غیرفعال برای نگهداری هم می تواند بُهتر از روش های دیگر باشد.

تأثیر واتر استاپ بنتونیتی بر محیط زیست:

واتر استاپ بنتونیتی ضرر کمتری برای محیط زیست دارد نسبت به دیگر مواد فیلترریزه. مخصوصاً زمانی که در صنایعی چون باغبانی و کشاورزی استفاده می شود، به دلیل این که به شدت با قدرت آبیاری روبرو می شود، ضایعات آن کمتر از سایر روش هاست. در مورد تأثیرات آن در حفظ منابع آب نیز باید گفت که در بیشتر موارد از قبیل سدها، واتر استاپ بنتونیتی باعث کاهش نیاز به دوباره آگاهی و تأمین ذخایر آبی می شود.

نتیجه گیری:

واتر استاپ بنتونیتی به عنوان یکی از ابزار های مهم جلوگیری از نفوذ آب در امور ساخت و ساز شناخته می شود. نصب و استفاده از این روش بسیار ساده است و نسبت به روش های دیگر هزینه های کمتری دارد. به علاوه، واتر استاپ بنتونیتی اثر کمتری بر محیط زیست دارد و در بعضی از موارد می تواند به کاهش نیاز به تأمین ذخایر آبی منجر شود. با توجه به مزایای واتر استاپ بنتونیتی، می توان آن را به عنوان یکی از بهترین روش های جلوگیری از نفوذ آب معرفی کرد.​

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه