• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

گروت سیمانی در مقابل اپوکسی چه تفاوتی دارد؟

گروت سیمانی در مقابل اپوکسی چه تفاوتی دارد؟

ما در این مقاله به مبحث گروت سیمانی در مقابل اپوکسی چه تفاوتی دارد می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

گروت سیمانی در مقابل اپوکسی چه تفاوتی دارد؟

کاربرد های صنعتی به انواع خاصی از دوغاب نیاز دارند که برای تحمل بارهای سنگین طراحی شده اند تا یک پیوند قوی و قابل اعتماد ایجاد کنند. سیمانی و اپوکسی انواع اولیه دوغاب هایی هستند که در کاربرد های صنعتی به آنها اشاره می شود.

هر دو نوع دوغاب فوق العاده قوی هستند، اما هر کدام مزایا و معایب خود را در کاربرد های صنعتی دارند. شما می توانید بر اساس سهولت استفاده، نقاط قوت، معایب و محدودیت های آن، تعیین کنید که کدام نوع دوغاب برای پروژه شما بهترین است. به خواندن ادامه دهید تا تفاوت بین دوغاب سیمانی و اپوکسی را بدانید! 

گروت سیمانی

گروت سیمانی در مقابل اپوکسی - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - فوق روان کننده - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹دوغاب سیمانی دارای سیمان به عنوان اتصال دهنده است و به صورت پودر در می آید. برای ایجاد دوغاب، آب را اضافه کرده و اجزا را با هم مخلوط کنید. دوغاب های سیمانی دارای حداکثر مقدار آب هستند که نباید از آن بیشتر شود تا اطمینان حاصل شود که دوغاب در کنار هم قرار می گیرد و به درستی به یک سطح می چسبد.

کاربردها و مزایای گروت سیمانی

دوغاب سیمانی دارای محدوده دمایی متوسط ​​کاربرد ایده آل بین 50 تا 90 درجه است. با این حال، بسیاری از فرمول های خاص می توانند دماهای بسیار بالاتر یا پایین تر از این محدوده را تحمل کنند، و آنها را برای کار در دماهای سرد یا گرم ایده آل می کند.

دوغاب سیمانی همچنین می‌تواند دورتر از دوغاب اپوکسی جریان داشته باشد و به آن اجازه می‌دهد تا از میان فضاهای تنگ و شکاف‌های کوچک در عمق سطح عبور کند. کاربردهای صنعتی که معمولاً از دوغاب سیمانی استفاده می کنند شامل تزریق پایه های پیش ساخته که قبلاً پیش تنیده شده اند و ساخت صفحات پایه می باشد.

معایب دوغاب سیمانی

اگر از فرمول خاصی استفاده نمی کنید که اجازه استفاده در دماهای سردتر یا گرمتر را می دهد، دوغاب سیمانی در نیازهای کاربردی آن خاص است. شما باید در پنجره دمای ایده آل بمانید تا دوغاب به درستی عمل کند.

دوغاب سیمانی نیز پس از اینکه آن را تا قوام مناسب مخلوط کردید، نمی تواند با آب تماس پیدا کند. یک سطح مرطوب می تواند شیمی و فیزیک دوغاب را تغییر دهد و باعث غیرقابل استفاده شدن آن شود.

اگرچه دوغاب سیمانی به اندازه کافی قوی است که بتواند بسیاری از کاربردهای صنعتی را پشتیبانی کند، اما نمی تواند نیازهای کاربردهای اولیه با استحکام بالا مانند گروت اپوکسی را برآورده کند.

گروت اپوکسی

بر خلاف دوغاب سیمانی که حاوی دقیقاً یک جزء تا مخلوط شدن است، دوغاب اپوکسی شامل رزین، سخت‌ کننده و سنگدانه‌ای مانند ماسه یا سنگ آسیاب می‌شود. برای ایجاد یک دوغاب اپوکسی، به جای اضافه کردن آب مانند دوغاب سیمانی، هر جزء را با هم مخلوط کنید.

کاربردها و مزایای گروت اپوکسی

دوغاب اپوکسی دارای چندین مزیت نسبت به دوغاب سیمانی است که آن را به گزینه ای ایده آل برای بسیاری از کاربردهای صنعتی تبدیل می کند. یکی از مهم‌ ترین مزایای آن، توانایی آن در کارکرد خوب در کاربردهای اولیه با استحکام بالا است، به این معنی که بهتر است در مواقعی که نیاز دارید از آن برای تنظیم سریع استفاده کنید.

گروت سیمانی در مقابل اپوکسی - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - فوق روان کننده - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

اپوکسی همچنین در برابر روغن و مواد شیمیایی مقاوم است و برای استفاده در کاربردهایی که تماس با مواد شیمیایی اجتناب ناپذیر است، گزینه ای عالی است. دوغاب در هنگام برخورد با مواد شیمیایی یا روغن منقبض، منبسط، تاب و خورده نمی شود.

اپوکسی به دلیل استحکام بالایی که دارد بهترین گزینه به عنوان تقویت کننده بتن است که نیاز به تعمیر دارد. از دوغاب اپوکسی برای پر کردن ترک ها یا اضافه کردن تکیه گاه به بتن که از قبل در محل قرار گرفته است استفاده کنید.

معایب گروت اپوکسی

دوغاب اپوکسی سریعتر از دوغاب سیمانی گیر می کند، بنابراین باید به سرعت با آن کار کنید تا مطمئن شوید که به درستی قرار گرفته است. ممکن است نیاز به کار در مراحل داشته باشد تا از کاربرد ناهموار جلوگیری شود.

اپوکسی نیز به آسانی دوغاب سیمانی جریان ندارد. ممکن است راه خود را برای پر کردن شکاف های باریک یا پشتیبانی از صفحات پایه یا ماشین آلات مانند سرعت جریان بالای دوغاب سیمانی پیدا نکند

انتخاب گروت صنعتی مناسب

دوغاب صنعتی مناسب برای کار شما به نیازهای برنامه شما بستگی دارد، مانند دمایی که روی آن کار می کنید و نیازهای اولیه استحکام. برای تعیین بهترین گزینه برای پروژه خود، مزایا و معایب هر کدام را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه