• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

گروت در مقابل بتن

گروت در مقابل بتن

ما در این مقاله به مبحث گروت در مقابل بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

گروت در مقابل بتن

گروت و بتن هر دو پودرهای پایه سیمانی هستند که از مواد متفاوتی ساخته شده اند. هنگامی که سیمان با آب مخلوط می شود، واکنش شیمیایی ایجاد می کند و به خمیر تبدیل می شود که بعداً سخت می شود. به این میگن درمان. همانطور که عمل آوری انجام می شود، هر دو محصول قوی و بادوام می شوند. هر دوی آنها در طیف گسترده ای از پروژه ها از کاشی، سنگ، آجر، میز، محصولات ریخته گری و فونداسیون استفاده می شوند. اما اگرچه آنها شباهت هایی دارند، اما تفاوت های زیادی نیز وجود دارد. هنگام مقایسه دوغاب و بتن برای پروژه بعدی خود، مهم است که بدانید برای انجام چه کاری به مواد نیاز دارید. بتن مقاومت فشاری بالاتری دارد که آن را برای فونداسیون ایده آل می کند، اما دوغاب در پر کردن شکاف ها و چسباندن اجسامی مانند آجر و سنگ به یکدیگر بهتر است.

بیشتر بخوانید: رنگ و پوشش اپوکسی آبادگران

بتن و دوغاب هر دو می توانند به عنوان یک نوع ملات استفاده شوند که اجسام بنایی را به هم می چسباند. با این حال، دوغاب عامل اتصال بهتری است در حالی که بتن به عنوان پایه یا ماده دال بهتر است.

گروت در مقابل بتن - فوق روان کننده - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - ملات های پلیمری - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

احتمالاً قبلاً اصطلاحات دوغاب و بتن را شنیده اید، اما احتمالاً همه چیزهایی را که باید در مورد آنها بدانید نمی دانید. هم دوغاب و هم بتن به عنوان یک محصول مبتنی بر سیمان شروع می شود، اما بتن دارای سنگ است. این امر بتن را بسیار قوی تر از دوغاب می کند، اما مکان استفاده از آن را نیز محدود می کند.

شما نمی توانید از بتن در شکاف های تنگ استفاده کنید، زیرا سنگ مانع ایجاد می شود، اما دوغاب زمانی که نازک شود، عالی عمل می کند. دوغاب چسبنده تر است و در اتصال مواد به یکدیگر بهتر است، اما بتن بادوام تر و قوی تر است. بحث دوغاب و بتن هرگز در صنعت ساخت و ساز پایان نخواهد یافت زیرا هر محصول دارای نقاط قوت و ضعف، مزایا و معایب خاص خود است.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

آشنایی با گروت و بتن

گروت و بتن هر دو به صورت پودر شروع می شوند. می‌توانید آن‌ها را به‌صورت کیسه‌ای در هر فروشگاه لوازم خانگی بخرید یا خودتان آنها را از مواد خام درست کنید. هنگامی که با آب مخلوط می شوند به موادی نیمه جامد و مایع مانند تبدیل می شوند که می توان آنها را در جای خود ریخت یا با ابزارهای دستی اعمال کرد. سپس خشک می شوند که به آن پخت می گویند تا سخت و قوی شوند.

زمانی که دوغاب به صورت مرطوب است، قوام خاک رس واقعا مرطوب را دارد. می‌ توانید آن را با یک شناور دوغابی به اطراف بچرخانید و آن را به شکاف‌های کوچکی فشار دهید. بتن به خاطر تمام شن و ماسه و سنگ موجود در مخلوط آن خیلی شن‌ تر است. حتی اگر خیس است، مقدار زیادی از بتن هنوز جامد است که به آن احساس یک بلغور جو دوسر غلیظ می دهد.

گروت و بتن هر دو از ترکیب مواد معدنی و ترکیبات مختلف مانند سیمان، ماسه، سنگ، آهک و غیره با هم ساخته می‌شوند. این مواد باعث استحکام و چسبندگی آنها می‌شوند. سیمان ماده فعالی است که با آب واکنش می دهد و به شکل خمیر در می آید و سفت می شود. سایر ترکیبات خواص مخلوط را تغییر می دهند.

هنگامی که بیشتر مردم به دوغاب فکر می کنند، مواد را در بین کاشی های خود تصویر می کنند، و درست می گویند، این مواد دوغاب نامیده می شود، اما همچنین برای چسباندن آجر و سنگ بزرگ به هم استفاده می شود. گروت یک عامل اتصال فوق العاده است.

بیشتر بخوانید: پوشش پودری اپوکسی

بتن نیز به اشکال مختلف وجود دارد و کاربردهای زیادی دارد. انواع مختلفی از مخلوط ها به صورت کیسه ای موجود است یا می توانید خودتان آن را درست کنید. پس از سفت شدن دوغاب و بتن، دائمی است. هیچ راهی برای خنثی سازی تحول وجود ندارد. به همین دلیل کار با آنها به زمان حساس است.

تفاوت بین گروت و بتن چیست؟

گروت نسبت به بتن آب زیادتری دارد که منجر می شود شکاف های تنگ را پر کند. و حتی می توانید از آن برای آب بندی و چسباندن صفحات بتنی به یکدیگر استفاده کنید. آبکی بودن به دوغاب اجازه می دهد تا شکاف های کوچک را پر کند. آب را بر اساس نحوه استفاده از دوغاب تنظیم کنید.

گروت در مقابل بتن - فوق روان کننده - ترمیم کننده بتن - گروت اپوکسی - ملات های پلیمری - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

درست مانند بتن، دوغاب در کیسه ها به صورت پودر فروخته می شود که با مخلوط شدن با آب فعال و سفت می شود. اما در سطل ها و لوله های از پیش مخلوط شده نیز عرضه می شود که برای کارهای کوچکتر عالی هستند. بتن این را به عنوان یک گزینه پیشنهاد نمی کند.

بیشتر بخوانید: مزیت تزریق اپوکسی، روش کار و تجهیزات

گروت در طیف بسیاری از رنگ ها از قبل مخلوط شده است که منجر می شود رنگ آن یکدست و به آسانی مطابقت داشته باشد. شما همچنین می توانید رنگدانه خود را برای ایجاد رنگ های سفارشی اضافه کنید. بتن با رنگ های از پیش مخلوط شده فروخته نمی شود. تنها گزینه ای که برای بتن رنگی این است که خودتان رنگدانه را بیافزایید. این امر دستیابی به رنگ آمیزی ثابت را سخت تر و حتی تطبیق آن را سخت تر می کند.

گروت اکثراً برای پر کردن شکاف میان کاشی ها استفاده می شود. این کار برای سایر انواع ترکیبات مبتنی بر سیمان مانند بتن بسیار کوچک است. همچنین می توان از آن برای اتصال دو تخته به یکدیگر استفاده کرد زیرا درزگیر بسیار خوبی است. این نیز کاری است که بتن در آن عالی نیست. گروت همچنین در پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ به عنوان چسب استفاده می شود، در حالی که بتن معمولاً به عنوان یک مصالح سازه ای استفاده می شود. گروت نسبت به بتن متخلخل کمتری دارد که آن را در آب بندی آب عالی می کند. این یک مزیت بزرگ در هنگام استفاده از آن در مناطق مرطوب مانند حمام یا آشپزخانه است.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه