• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

فرمول ضد یخ

فرمول ضد یخ

ما در این مقاله به مبحث فرمول ضد یخ می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

 فرمول ضد یخ :

در قرن گذشته در ساخت انواع ضدیخ، متانولی که از طریق تقطیر چوب بیشترین استفاده را داشته است. آن زمان الکل اتیلیک، گلیسیرین، کلرور کلسیم، آب نمک، آب شکر و ترکیب آب عسل مایعاتی بودند که اغل برای خنک کنندگی از آنها استفاده میگردید. همینطور در آن دوران نفت و روغن های نفتی که با آب ترکیب نمی شدند هم به عنوان مایع خنک کننده استفاده میگردید.بین دهه های بیست تا سی میلادی و با پیشرفت کردن علم و صنعت خودروسازی در جهان، احتیاج به مایعات خنک کننده موتور افزایش داشت. در آن سال ها یکی از موادی که برای خنک نمودن موتور از آن استفاده می شد، الکل اتیلیک بود که این ماده به دلیل قیمت ارزانی که داشت و همینطور تولید مناسب، با استقبال خوبی رو به رو شد.بین دهه ۲۰ میلادی برای اولین بار مصرف اتیلن گلیکول به عنوان ماده خنک کننده موتور افزایش یافت. اوایل استفاده از اتیلن گلیکول کم بود و استقبال زیادی از این ماده خنک کننده نشد ولی به مرور زمان  و با اطلاعات بیشتر مردم نسبت به مزایای اتیلن گلیکول، مصرف آن بیشتر شد به طوری که الان بیشترین استفاده اتیلن گلیکول برای تولید سیال خنک کننده موتور است.با افزایش استفاده اتیلن گلیکول و کارایی های مناسب آن برای سیال خنک کننده موتور، به مرور  مصرف متانول، الکل اتیلیک و بقیه مواد شیمیایی برای تولید ضد یخ کم شد و مصرف این مواد در فرمولاسیون مایعات خنک کننده موتور در سال۱۹۵۰ باطل شد، به طوری که تولید و مصرف اتیلن گلیکولات ۴۹ میلیون لیتر به ۷۱ میلیون لیتر در سال رسید.

فرمول ضد یخ - ملات ضد اسید - چسب کاشت میلگرد - ترمیم کننده بتن - ضد یخ شرکت شیمی آبادگران - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

کاربرد ضد یخ :

در اکثر سیستم های خنک کننده خوردرو های سواری و سنگین یک سیال وجود دارد که با گردش در اطراف موتور، قسمت زیادی از گرمای تولید شده را جذب و به بیرون از موتور می فرستد. راحت ترین، ارزان ترین و در دسترس ترین سیال در جهان آب است.
استفاده از آب به دلیل محدودیت استفاده در دماهای خاص (معمولاً بین ۵ تا ۶٠ درجه سانتی گراد ) و تولید زنگ زدگی در قطعه های فلزی این سیال تنها نمیتواند نیاز سیستم را برطرف کند و باید با روش های مختلف نقاط ضعف آن را درست کرد.
برای حل مشکلات استفاده از آب برای خنک کردن خودروهای سواری و سنگین از انواع ترکیبات شیمیایی به نام های (ضدیخ ، ضد جوش ، ضدزنگ) که مشهور شدند میتوان برای بهتر شدن خنک کننده ها استفاده کرد.
ماده ضدیخ سیالی است که از ترکیب یک سیال پایه به نام اتیلن گلیکول (Ethylene Glycol) و مواد اضافه شده برای جلوگیری از خوردگی، کف کردن، درست شدن کیفیت ، زنگ زدگی آب و رنگ درست شده است. 

بیشتر بخوانید: اپوکسی چیست و خواص مواد اپوکسی چیست؟

توضیح روند اولیه تولید ضدیخ ، ضدجوش ، ضدزنگ

اول مونو اتیلن گلیکول از مخزن ذخیره به وسیله پمپ به داخل مخزن اختلاط تزریق می شود و از واحد تصفیه آب، کمی آب به آن اضافه می شود و همچنین مقداری مواد افزودنی به آن اضافه می شود و بعد از این مرحله به آن اندیکاتور اضافه میکنند.
همزن را روشن کرده و برای زمان مشخصی عمل اختلاط انجام می شود. بعد از عمل اختلاط، مواد بوسیله دستگاه پرکن مکیده شده و در قوطی ها یا ظروف پت ۴ لیتری بسته بندی می شود و برچسب زده و کارگران در کارتن های مخصوص قرار می می دهند و روی پالت قرار میگیرد.
اگر که پره در یک سوم ارتفاع از کف همزن قرار بگیرد، با دقت به لزوم ایجاد اختلاط در کف مخزن کارایی خوبی را خواهد داشت.
این همزن ها موقع اختلاط برای اینکه پره های روی شافت، مایع را به سمت جداره و کمی رو به پایین حرکت می دهند، دو جریان به وجود خواهد آورد که یکی با شدت بالاتر، مواد را از کف ظرف جدا کرده و با خود به سوی مرکز شافت حرکت میدهد و سیکل دوم، کار اختلاط با باقی مایع را انجام خواهد داد.
انتخاب سیستم پرکن اتوماتیک ه این خاطر بوده که از یک طرف دور ریز بسیار کمی موقع بسته بندی داشته باشد و از سوی دیگر امکان بسته بندی ظروف فلزی یا پلاستیکی و بستن درب آنها به طور اتوماتیک وجود داشته باشد.
انجام روند بسته بندی ضدیخ در ظرف های یک و چهار لیتری و در موارد خاص ۲۰ و ۲۲۰ لیتری می باشد که این ظروف از دو جنس فلزی و پلاستیکی تهیه می گردند.
با توجه به عدم امکان انفجار و آتش سوزی یا ایجاد خوردگی در صورت ضربه و سوراخ شدن، نیازی به بسته بندی بسیار محکم نیست و می توان از قوطی های آهنی و پلاستیکی با اندازه و ضخامت های معمولی نیز استفاده نمود.
ضدیخ خاصیت ضد خوردگی دارد، نیازی به قوطی های فلزی با جنس های عالی نمی باشد و می توان از قوطی فلزی با جنس ورق گالوانیزه ساده برای بسته بندی ضدیخ استفاده کرد.
این نکته قابل توجه میباشد که پیشرفت و تکامل صنایع جهان سپاسگذار رقابت واحدهای صنعتی با یکدیگر بوده است. روند رقابت کردن هر واحد صنعتی با بهتر شدن کیفیت محصولات خود، سعی در بدست آوردن سهم بیشتری از بازار هست و این روند به مرور زمان باعث بهتر شدن کیفیت محصولات و در اخر رشد کیفی جامعه صنعتی شده است.
کنترل کیفیت برای مشخص کرن درستی عمل تولید، مانند مشخصات فنی معین شده برای محصول انجام میگیرد. این عملیات باعث می شود تا برای جلوگیری از تولید محصولات با عیب ، از به هدر رفتن سرمایه ها جلوگیری کرده و قیمت نهایی محصول کمتر شود.

فرمول ضد یخ - ملات ضد اسید - چسب کاشت میلگرد - ترمیم کننده بتن - ضد یخ شرکت شیمی آبادگران - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹بیشتر بخوانید: عایق رطوبتی به چه معناست و چه زمانی باید انجام شود؟

هدف های کنترل کیفیت را میتوانید به صورت زیر خلاصه کنید.

 • حفظ کردن استانداردهای مشخص شده.
 • بررسی کارایی افراد و واحدها
 • تشخیص و بهتر شدن محصولات دور از استاندارد
 • تشخیص و بهتر شدن انحرافات در روند تولید

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه