• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مقایسه مقاومت گروت در مقابل بتن

مقایسه مقاومت گروت در مقابل بتن

ما در این مقاله به مبحث مقایسه مقاومت گروت در مقابل بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

مقایسه مقاومت گروت در مقابل بتن

دوغاب استاندارد و مخلوط بتن از نظر مقاومت فشاری تقریباً برابر هستند. اما بستگی به ترکیب استفاده شده و کاربرد آن دارد. در صورت نیاز می توان از افزودنی ها برای افزایش مقاومت دوغاب و بتن استفاده کرد.

اگرچه از نظر فنی، بتن و دوغاب دارای سطوح مقاومت بسیار مشابهی هستند، بتن قوی تر از دوغاب در نظر گرفته می شود. این عمدتا به دلیل نحوه استفاده از آن است. سازندگان از بتن برای ساخت انواع سازه ها مانند ساختمان ها، عروس ها و لعنت ها استفاده می کنند. شما از دوغاب برای ساخت فونداسیون خانه استفاده نمی کنید. اما دوغاب هنوز هم به عنوان یک عامل اتصال یا پرکننده ترک بسیار قوی و عالی است. همچنین یک آب بند فوق العاده است، به همین دلیل است که ما از آن در مناطق مرطوب مانند حمام و آشپزخانه استفاده می کنیم.

بیشتر بخوانید: چرا بتن در زمستان به آرامی سخت می شود؟

مقاومت گروت در مقابل بتن - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران جوان

سپس بتن جدید فوق العاده با کارایی بالا وجود دارد که می تواند ده برابر قوی تر از بتن یا دوغاب سنتی باشد. هیچ چیز حتی نزدیک هم نمی شود.

هنگام مقایسه دوغاب و بتن از نظر مقاومت، به این فکر کنید که چگونه از آن استفاده می کنید تا بفهمید کدام ماده برای پروژه شما بهترین است. سپس مقاومت مواد را در صورت نیاز تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: کاربرد گروت اپوکسی

سایر مصالح ساختمانی در مقایسه با گروت و بتن

هنگام در نظر گرفتن استحکام دوغاب و بتن، مهم است که بدانیم سایر مصالح نیز چقدر قوی هستند. هنگامی که از مواد با هم استفاده می کنید این بسیار مفید است.

نمودار زیر میانگین مقاومت فشاری و کششی برخی از مصالح ساختمانی رایجی را که برای دوغاب و بتن استفاده می‌کنید فهرست می‌کند:

مواد مقاومت فشاری استحکام کششی
آجر سخت 12000 psi 400 psi
آجرهای نرم 1000 psi 40 psi
آجرکاری قدیمی 1000 psi 50 psi
آجرکاری جدید 2000 psi 300 psi
سنگ گرانیت 19000 psi 700 psi
سنگ آهک 9000 psi 300 psi
ماسه سنگ 9000 psi 300 psi
سنگ لوح 14000 psi 500 psi
سنگ ریزه 20000 psi 800 psi

برنامه های کاربردی

دوغاب و بتن هر دو محصولی بر پایه سیمان هستند که در انواع پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگرچه مواد بسیار مشابهی هستند، اما در عمل بسیار متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید: انتخاب درزگیر کف بتنی مناسب

 • گروت معمولاً برای پر کردن شکاف ها یا چسباندن اجسامی مانند آجر یا سنگ به یکدیگر استفاده می شود. به طور معمول شریرتر از بتن است که باعث می شود به راحتی در شکاف ها فشرده شود. همچنین چسبنده است، بنابراین استفاده از دوغاب برای اتصال اجسام آسان است.
 • بتن یک مصالح ساختمانی بسیار متنوع و مقرون به صرفه است. سازندگان از آن برای پروژه های مقیاس بزرگ مانند فونداسیون ها و راهروها یا برای چیزهای کوچکتر مانند نصب یک نرده یا ساخت میز استفاده می کنند.

مقاومت گروت در مقابل بتن - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - آبادگران جوان

اندازه گیری قدرت

در مورد مقاومت دوغاب و بتن موارد زیادی باید در نظر گرفته شود.

 • مقاومت فشاری توانایی مقاومت در برابر فشار را بدون ترک خوردگی اندازه گیری می کند.
 • استحکام کششی توانایی مقاومت در برابر شکستگی را در هنگام جدا شدن تحت تنش اندازه گیری می کند.
 • استحکام خمشی استحکام یک ماده را برای مقاومت در برابر شکستن هنگام خم شدن اندازه گیری می کند.

هر دو بتن و دوغاب دارای سطوح بالایی از مقاومت فشاری هستند اما سطوح کششی و خمشی بسیار پایینی دارند. سطوح قدرت بر حسب psi یا پوند بر اینچ مربع اندازه گیری می شود.

خلاصه: گروت در مقابل بتن. تفاوت در چیست؟ که بهتر است؟ قوی تر؟

گروت و بتن هر دو پودرهای پایه سیمانی هستند که معمولاً در ساختمان سازی استفاده می شوند. هنگامی که سیمان با آب مخلوط می شود، واکنش شیمیایی ایجاد می کند و به خمیر تبدیل می شود که بعداً سخت می شود. به این میگن درمان. همانطور که عمل آوری انجام می شود، هر دو محصول قوی و بادوام می شوند. هر دوی آنها در طیف گسترده ای از پروژه ها از کاشی، سنگ، آجر، میز، محصولات ریخته گری و فونداسیون استفاده می شوند. اما اگرچه آنها شباهت هایی دارند، اما تفاوت های زیادی نیز وجود دارد. زمانی که دوغاب در مقابل بتن را برای پروژه بعدی خود در نظر می گیرید، مهم است که بفهمید محصول باید چه کاری انجام دهد. بتن مقاومت فشاری بالاتری دارد که آن را برای فونداسیون ایده آل می کند، اما دوغاب در پر کردن شکاف ها و چسباندن اجسام به یکدیگر بهتر است.

بیشتر بخوانید: مواد افزودنی برای نوع بتن، استفاده، مزیت و محدودیت

احتمالاً قبلاً اصطلاحات دوغاب و بتن را شنیده اید، اما احتمالاً همه چیزهایی را که باید در مورد آنها بدانید نمی دانید. هم دوغاب و هم بتن به عنوان یک محصول مبتنی بر سیمان شروع می شود، اما بتن دارای سنگ است. این امر بتن را بسیار قوی تر از دوغاب می کند، اما مکان استفاده از آن را نیز محدود می کند. شما نمی توانید از بتن در شکاف های تنگ استفاده کنید، زیرا سنگ مانع ایجاد می شود، اما دوغاب زمانی که نازک شود، عالی عمل می کند. دوغاب چسبنده تر است و در اتصال مواد به هم بهتر است، اما بتن دوام بیشتری دارد.

بحث دوغاب و بتن هرگز در صنعت ساخت و ساز پایان نخواهد یافت زیرا هر محصول دارای نقاط قوت و ضعف، مزایا و معایب خاص خود است. چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که کدام یک برای پروژه بعدی شما بهترین است.​

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه