• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

دوغاب در مقابل مقاومت بتن

دوغاب در مقابل مقاومت بتن

ما در این مقاله به مبحث دوغاب در مقابل مقاومت بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

آیا مقاومت بیش از حد بد است؟

به اندازه کافی عجیب، وقتی صحبت از دوغاب و بتن می شود، مقاومت بیش از حد در واقع می تواند چیز بدی باشد. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که دو محصول با هم استفاده می شود، مانند دوغاب و آجر یا سنگ.

در شرایط خاص، بهتر است از مواد اتصال دهنده ضعیف تری استفاده شود که با استحکام مواد دیگر مطابقت داشته باشد. نمونه ای از این کار مرمت است. هنگامی که بناهای آجری قدیمی را مرمت می کنیم، از دوغاب بسیار ضعیف تری نسبت به آجرهای جدید استفاده می کنیم. این برای حفظ آجرهای قدیمی است که ممکن است شکننده باشند. یک دوغاب بسیار قوی می تواند برای آجرهای قدیمی خیلی خشن باشد که می تواند منجر به شکستگی در نواحی ضعیف تر شود.

بیشتر بخوانید: چسب بتن چیست؟

دوغاب در مقابل مقاومت بتن - فوق روان کننده - چسب کاشت میلگرد - گروت اپوکسی - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

دستورالعمل های ساختمان ممکن است حداکثر مقاومت را برای دوغاب و بتن در تنظیمات مختلف مشخص کند. این می تواند توسط یک مهندس یا معمار تنظیم شود. به عنوان مثال، کمیته مشترک استانداردهای بنایی، حداقل و حداکثر استانداردها را برای مقاومت فشاری دوغاب و بتن بسته به سایر مواد مورد استفاده تعیین می کند. به عبارت دیگر، ممکن است مجبور شوید از مقاومت بتن یا دوغاب متفاوتی بر اساس سنگ یا آجر استفاده کنید.

دوغاب در مقابل مقاومت بتن

گروت و بتن از نظر استحکام کلی بسیار به هم نزدیک هستند. هر دو دارای مقاومت فشاری خوبی با مقاومت کششی و خمشی کم هستند. این بدان معنی است که هم دوغاب و هم بتن می توانند وزن خوبی را تحمل کنند، اما در هنگام بارهای کششی یا خمشی ترک می خورند. برای جبران این، از افزودنی ها و تقویت کننده هایی مانند میلگرد و مش سیم استفاده می شود. همچنین افزودنی های شیمیایی و روانی مانند میلگرد میکرو وجود دارد که می تواند استحکام را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: گروت سیمانی در مقابل اپوکسی چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی، بیشتر روش های تقویت در بتن استفاده می شود. دوغاب معمولاً به عنوان یک عامل چسبنده برای چسباندن آجر و سنگ یا برای پر کردن شکاف‌های کاشی استفاده می‌شود. سازندگان از دوغاب در کاربردهای سازه ای زیاد استفاده نمی کنند. با این حال بسیاری از سازه ها به طور کامل از بتن ساخته شده اند.

استحکام نسبی دوغاب و بتن نیز به مخلوطی که شما مقایسه می کنید بستگی دارد. مخلوط های دوغاب با مواد افزودنی با مقاومت فشاری بسیار بالاتر از بتن وجود دارد. اما این مواد افزودنی را می توان به بتن نیز اضافه کرد. به طور کلی، مخلوط بتن متوسط ​​بسیار قوی تر از مخلوط متوسط ​​دوغاب است.

دوغاب در مقابل مقاومت بتن - فوق روان کننده - چسب کاشت میلگرد - گروت اپوکسی - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

هنگام مقایسه دوغاب در مقابل مقاومت بتن، مهم است که نحوه استفاده از مواد را در نظر داشته باشید. بیشتر مردم از دوغاب برای پر کردن شکاف بین کاشی های آشپزخانه و حمام استفاده می کنند. برای این کاربرد، دوغاب بسیار قوی تر از بتن است. اما اگر پیاده رو می ریزید، من از بتن استفاده می کنم.

بیشتر بخوانید: گروت در مقابل بتن

گروت چقدر قوی است؟

مخلوط دوغاب متوسط ​​دارای مقاومت فشاری حدود 2000 تا 5000 psi است. درست مانند بتن، این را می توان با مواد افزودنی تنظیم کرد. میسون ها می توانند استحکام دوغاب را مطابق با استحکام سایر مواد تنظیم کنند. این هنگام کار با مواد شکننده مانند آجر قدیمی مفید است.

قوی ترین نوع دوغاب، گروت اپوکسی است. این یک دوغاب مخصوص است که به جای سیمان با رزین و یک سخت کننده مخلوط می شود. می تواند به قدرت 12000 psi برسد و برای اتصال اجسام سنگین استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: گروت در مقابل بتن

دوغاب سیمان سنتی دارای مقاومت کششی حدود 870 psi یا حدود 20-40 درصد مقاومت فشاری آن است. این مقدار زیادی نیست، به همین دلیل است که دوغاب به راحتی تحت بارهای کششی شکسته می شود.

دوغاب در مقابل مقاومت بتن - فوق روان کننده - چسب کاشت میلگرد - گروت اپوکسی - ترمیم کننده بتن - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

بتن چقدر استحکام دارد؟

مقاومت بتن به مواد تشکیل دهنده، اندازه و نسبت آنها بستگی دارد. سنگ بیشتر و سنگ بزرگتر به معنای بتن سنگین تر و قوی تر با psi بالاتر است. این ترکیب برای کارهای فونداسیون عالی است و معمولاً psi آن حدود 5000 است. سنگ های کمتر یا کوچک تر بتنی با قدرت حدود 3000 psi می سازند که برای چیزهایی مانند میز یا مجسمه بهتر است.

 • دال های بتنی روی زمین معمولاً دارای مقاومت فشاری 3500 تا 4000 psi هستند.
 • من از 4000 برای جاده ها و 3500 برای پیاده رو استفاده می کنم.
 • دیوارها و ستون های بتنی معمولاً 3500 psi دارند.
 • محصولات ریخته گری مانند کانترها می توانند از بتن 3000 psi استفاده کنند.
 • پروژه های تجاری در مقیاس بزرگ مانند ساختمان ها، پل ها و سدها می توانند از بتن بیش از 5000 psi استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع سیلرهای بتن

بتن مورد استفاده در آب و هوای سردتر معمولاً به مقاومت فشاری بالاتری برای مقاومت در برابر چرخه یخ زدگی و ذوب نیاز دارد. در اکثر تنظیمات ساختمانی، حداکثر مقاومت فشاری که می‌یابید حدود 7500 psi است. اما در محیط های آزمایشگاهی، مقاومت بتن را می توان بیش از 15000 ساخت.

مقاومت کششی و خمشی بتن حدود 10 تا 15 درصد مقاومت فشاری آن است. این بسیار کم است و به همین دلیل است که بتن در صورت عدم حمایت به راحتی می شکند. سازه های بتنی با موادی مانند میلگرد فولادی، مش سیم و مواد افزودنی برای جبران این موضوع تقویت می شوند. بدون تکنیک های تقویت کننده، اکثر ساخت و سازهای در مقیاس بزرگ که به بتن متکی هستند غیرممکن خواهد بود. بتن فوق العاده با کارایی بالا یا UHPC بسیار قوی تر از بتن یا دوغاب استاندارد است. می تواند مقاومت فشاری بین 20000 تا 50000 psi داشته باشد. مقاومت کششی و خمشی آن نیز بالاتر است، اما در مقایسه با آن بسیار کم است.​

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه