• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان

ما در این مقاله به مبحث مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید. 

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان

درزگیر سیلیکونی به دلیل عملکرد برتر در مقایسه با درزگیر پلی یورتان در بین دست سازان و حرفه ای ها به طور فزاینده ای محبوب می شود. این یک ماده همه کاره است که می تواند در طیف گسترده ای از کاربردها، از آب بندی شکاف ها و ترک ها در دیوارها تا سطوح ضد آب استفاده شود.

علاوه بر این، خاصیت چسبندگی بسیار خوبی دارد و در برابر هوا مقاوم است، بنابراین برای استفاده در فضای باز تا 20 سال ایده آل است! علاوه بر این، درزگیرهای سیلیکونی نیز راحت تر از درزگیرهای پلی اورتان تمیز می شوند و آنها را برای بسیاری از پروژه ها انتخاب ارجح می کند.

بیشتر بخوانید: زیرسازی پلی اورتان

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان - گروت اپوکسی - چسب کاشی - چسب کاشت میلگرد - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

پس چرا بسیاری از دست سازان و  متخصصان ساخت و ساز، درزگیر سیلیکونی را به درزگیر پلی اورتان انتخاب می کنند؟ دلایل زیادی وجود دارد، علاوه بر دلایلی که در بالا ذکر کردیم. درزگیر سیلیکونی از خواص چسبندگی قوی گرفته تا توانایی مقاومت در برابر عناصر، از بسیاری جهات برای بسیاری از پروژه ها بهتر از درزگیر پلی اورتان است. در این مقاله، تفاوت های بین این دو ماده را توضیح می دهیم و در مورد بهترین درزگیر برای این کار بحث می کنیم.

درزگیر سیلیکونی در مقابل درزگیر پلی اورتان

در حالی که درزگیر سیلیکونی و درزگیر پلی اورتان هر دو درزگیرهایی هستند که می توانند برای مهر و موم کردن شکاف ها و سوراخ ها استفاده شوند، اما تفاوت های زیادی در آرایش خود دارند و بنابراین باید برای کاربردهای مختلف استفاده شوند. سیلیکون یک ماده معدنی است، در حالی که درزگیر پلی اورتان یک ماده آلی است. این تفاوت در ترکیب شیمیایی بر نحوه واکنش این دو ماده به چیزهایی مانند اشعه ماوراء بنفش تأثیر می گذارد و همچنین تعیین می کند که چقدر بادوام و همه کاره هستند.

بیشتر بخوانید: آیا درزگیر پلی اورتان بهتر از سیلیکون است؟

مزایا و معایب درزگیر پلی اورتان

درزگیر پلی اورتان این مزیت را دارد که در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است، به این معنی که قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در طول زمان به سیلنت پلی یورتان شما آسیب نمی رساند یا تأثیری نمی گذارد. اگر مواد در بیرون باشند ممکن است در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار گیرند، بنابراین درزگیر پلی اورتان ممکن است انتخاب بهتری برای این کاربرد خاص باشد. درزگیر پلی اورتان را نیز می توان رنگ کرد، در حالی که درزگیر سیلیکونی نمی تواند. اگر نیاز به رنگ آمیزی روی درزگیر دارید، ممکن است از پلی اورتان استفاده کنید.

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان - گروت اپوکسی - چسب کاشی - چسب کاشت میلگرد - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

در حالی که درزگیر پلی اورتان کاربردهای خود را دارد، استفاده از این ترکیبات آلی هنگام آب بندی وسایل اطراف خانه دارای معایبی نیز می باشد. درزگیر پلی اورتان می تواند در معرض هوای سرد شکننده شود و انتشار و اعمال آن را سخت کند. علاوه بر این، تقریباً به اندازه درزگیر سیلیکونی بادوام نیست و احتمالاً باید مدتها قبل از نوع دیگری از درزگیر مانند سیلیکون دوباره استفاده شود. در نهایت، درزگیر پلی یورتان ماندگاری بسیار کوتاهی دارد، به این معنی که پس از خرید، به زودی باید از آن استفاده کنید وگرنه خراب می شود.

مزایا و معایب درزگیر سیلیکونی

در حالی که نمی توان درزگیر سیلیکونی را رنگ کرد – و در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم است – استفاده از این نوع درزگیر در بسیاری از موقعیت ها مزایای بی شماری دارد. اعمال درزگیر سیلیکونی بدون توجه به آب و هوا بسیار آسان است، در حالی که درزگیر پلی اورتان می تواند به راحتی هنگام سرد شدن سخت و چالش برانگیز شود. 

بیشتر بخوانید: چرا از درزگیر پلی اورتان به جای درزگیر سیلیکونی استفاده کنیم؟

بنابراین، استفاده از درزگیر سیلیکونی بسیار ساده تر از درزگیر پلی اورتان است، و مرتکب شدن رایج ترین اشتباهات درزبندی بسیار سخت تر است. قبل از خرید، مدت گارانتی یکساله محصول را برای آرامش بیشتر بررسی کنید.

درزگیر سیلیکونی همچنین بهترین گزینه برای آب بندی اطراف وسایل لوله کشی – مانند سینک، توالت و سایر وسایل است – زیرا یک درزگیر ضد آب تشکیل می دهد و در برابر کپک و کپک مقاوم است. برای مقاومت بیشتر در برابر کپک و کپک، می‌توانید محصولی را خریداری کنید که به صراحت از این ویژگی‌ها برخوردار باشد، مانند درزگیر سیلیکونی RTV مقاوم در برابر کپک آشپزخانه و حمام.

مقایسه بین درزگیر سیلیکون و پلی اورتان - گروت اپوکسی - چسب کاشی - چسب کاشت میلگرد - ملات ضد اسید - شماره تماس: ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹

چرا درزگیر سیلیکونی را انتخاب کنیم؟

بین درزگیر سیلیکونی و درزگیر پلی اورتان تفاوت های زیادی وجود دارد. در حالی که درزگیر سیلیکونی از مواد معدنی تشکیل شده است، درزگیر پلی اورتان نمونه ای از مواد آلی در حالت طبیعی است. این بدان معنی است که درزگیر پلی اورتان را می توان به روش هایی مانند رنگ آمیزی تغییر داد، اما درزگیر سیلیکونی تقریباً در هر دسته بندی برنده است. استفاده از درزگیر سیلیکونی در شرایط مختلف آسان‌تر است، بنابراین همه کاره‌تر می‌شود و برای مدت طولانی دوام می‌آورد، به این معنی که نیازی به استفاده مکرر از درزگیر جدید ندارید.

همه کاره و ماندگار

درزگیر سیلیکونی یک راه حل همه کاره و طولانی مدت برای بسیاری از کاربردهای آب بندی و اتصال است. این ضد آب، انعطاف پذیر است و چسبندگی عالی را به اکثر سطوح ارائه می دهد. ساختار بادوام آن، آن را برای استفاده در محیط های خشن ایده آل می کند و می تواند دمای بالا را تحمل کند. درزگیر سیلیکونی با طیف وسیعی از عملکردها، انتخاب خوبی برای هر پروژه ای است که در آن به مهر و موم یا چسب قابل اعتماد احتیاج دارید. سیلیکون به خاطر ویژگی های چسبندگی قوی خود می تواند تقریباً به هر سطحی بچسبد.

بیشتر بخوانید: ماستیک پلی یورتان

کاربردهای لوله کشی

درزگیر سیلیکونی نه تنها مزایای بی‌شماری برای اکثر پروژه‌های ساخت‌وساز روزمره و ساخت‌وساز دارد، بلکه بهترین انتخاب برای اتاق‌هایی از خانه شما است که در معرض رطوبت بالا هستند. اگر به یک درزگیر برای استفاده در حمام، آشپزخانه یا سایر محیط‌های با رطوبت بالا نیاز دارید، درزگیر سیلیکونی بهترین انتخاب شماست. بر خلاف درزگیر پلی اورتان، درزگیر سیلیکونی در برابر آب بسیار مقاوم است و حتی در محیط های با رطوبت بالا مانند آشپزخانه و حمام مقاوم است. این بدان معنی است که در برابر عناصری مانند برف و باران نیز مقاومت می کند، در حالی که درزگیر پلی اورتان اغلب در معرض ترک خوردن یا هوازدگی است.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه