• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

واتراستاپ های بتنی

واتراستاپ های بتنی

بیاموزید که کدام نوع واتراستاپ بتنی برای پروژه شما مناسب است.

بتن… این رسانه جهانی است. این ماده بیش از هر ماده مصنوعی دیگری در جهان استفاده می شود. در واقع، استفاده از بتن در جامعه مدرن تنها با استفاده طبیعی از بتن فراتر رفته استآب جوش. این وسیله مناسبی برای حفظ آب و سازه هایی به استثنای آب مانند سدها، راهروها، استخرها و زیرزمین ها است. اما یک سازه بتنی فقط به اندازه درزهای انبساطی یا ساختمانی در آن سازه ضد آب است. این جایی است که واتراستاپ های بتنی وارد می شوند.

بیشتر بخوانید: بتن انبوه چیست؟

راهنمای شما برای واتراستاپ های بتنی 

همانطور که از نام آن پیداست، واتر استاپ برای توقف آب عمل می کند. این اکثراً یک درزگیر در مرکز میان درزهای داخل بتن برای جلوگیری از عبور آب از درز ها است. بسته به نوع اتصال، ممکن است نیاز باشد از انواع مختلفی از واتراستاپ‌ها مانند PVC و متورم‌ شونده استفاده شود.

واتراستاپ های بتنی - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - ملات های پلیمری - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

تفاوت بین واتراستاپ PVC و واتراستاپ متورم چیست؟

تفاوت اصلی بین واتراستاپ های پی وی سی و واتراستاپ های متورم در این است که انواع پی وی سی معمولاً 50 درصد در یک بار ریخته گری می شوند و 50 درصد باقی مانده سپس در ریختن دوم ریخته می شوند. این یک مانع فیزیکی در مفصل ایجاد می کند. واتراستاپ به طور موثر در هر دو ریزش قفل می شود و آب نمی تواند از هر دو جهت عبور کند.

از سوی دیگر، واتراستاپ‌های متورم‌شونده معمولاً پس از سفت شدن دال به سطح اولین بارگیری چسبانده می‌شوند. واتراستاپ پس از تماس با آب از بار دوم شروع به متورم شدن می کند. این می تواند بیش از 200٪ گسترش یابد و در نتیجه یک مهر و موم فشار ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: فرآیند مخلوط بتن پاشیده شده

درباره واتراستاپ های پی وی سی

انواع مختلفی از واتراستاپ های پی وی سی برای کاربردهای مختلف طراحی شده اند، اما معمولاً همه آنها در تقاطع ها با جوشکاری به هم متصل می شوند.

 انتهای اتصال به صورت مربع یا به زاویه دلخواه برش داده می شود و در یک جک جوش مخصوص نوع واتراستاپ در حال جوش قرار می گیرد. سپس انتهای آن با استفاده از آهن جوش تا نقطه ذوب گرم می شود. هنگامی که انتها مذاب می شوند، آنها را به هم نزدیک می کنند تا یک واتراستاپ پیوسته تشکیل دهند.

هیدرواستاپ

هیدرواستاپ به عنوان واتراستاپ بین دو سازه بتنی جدید استفاده می شود. دو نوع اصلی هیدرواستاپ به صورت مرکزی و خارجی قرار می گیرند. به طور خلاصه، محل قرارگیری مرکزی یا توقف مرکزی، در مرکز ریزش قرار می گیرد.

به طور معمول، عرض واتراستاپ با ضخامت بتن تعیین می شود. یعنی یک دال با ضخامت 250 میلی متر به واتراستاپ 250 میلی متری نیاز دارد. با این حال، این معمولا توسط یک مهندس مشخص می شود.

واتراستاپ خارجی یا واتراستاپ پشتی، در پشت محل اتصال بین دو بار قرار می گیرد. این معمولاً به قالب‌ بندی رعایت می‌شود.

از بین این دو نوع واتراستاپ، دو نوع متداول دیگر وجود دارد – واتراستاپ برای درز انبساط یا اتصال ساختمانی. واتراستاپ درز انبساط دارای یک “لامپ مرکزی” است که امکان انبساط و انقباض اتصال را فراهم می کند، زیرا درز ساختمانی فاقد لامپ است.

بیشتر بخوانید: بتن ویژه در ساخت و ساز

واتراستاپ های بتنی - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - ملات های پلیمری - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴
واتراستاپ عقب برای اتصال انبساط با لامپ مرکزی
واتراستاپ های بتنی - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - ملات های پلیمری - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴
واتراستاپ عقب برای اتصال ساخت و ساز

واتراستاپ های تخصصی متعدد دیگری مانند:

 • واتراستاپ TX: جایی که واتراستاپ PVC بین بتن موجود و جدید مورد نیاز است.
 • XB واتراستاپ: یک پروفیل پی وی سی کوچکتر است و در مواردی استفاده می شود که واتراستاپ های سنتی با تقویت کننده در تضاد هستند.
 • واتراستاپ‌ های مسی: عمدتاً در سازه‌های نگهدارنده آب مانند سدها، نیروگاه‌های آبی یا تأسیسات تصفیه آب که در معرض فشار هیدرواستاتیکی بسیار بالا در برابر اتصال قرار دارند، استفاده می‌شوند.
 • SureShield (TPER): یک واتراستاپ PVC “ریخته گری در محل” مقاوم در برابر مواد شیمیایی برای اتصالات در معرض قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بالا

درباره واتراستاپ های متورم شونده

مانند واتراستاپ های پی وی سی، انواع مختلفی از واتراستاپ های متورم برای کاربردهای مختلف وجود دارد و معمولاً از خاک رس بنتونیت یا یک ترکیب لاستیکی ساخته می شوند. در حالی که هر نوع در برخی موارد متفاوت است، نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یکی برای پروژه خود در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ملات ضد اسید فوران

دوچرخه مرطوب و خشک:

همانطور که می دانیم، واتراستاپ های متورم شونده در هنگام قرار گرفتن در معرض آب، برای ایجاد یک مهر و موم فشاری منبسط می شوند. اگر آب یا رطوبت بیشتری وجود نداشته باشد، واتراستاپ معمولاً از نظر اندازه کوچک می شود، برخی کمی و برخی به اندازه اصلی خود باز می گردند. هنگامی که آب یا رطوبت ظاهر می شود، مفصل دوباره متورم می شود و مهر و موم ایجاد می کند.

با این حال، واتراستاپ‌ های کم‌ هزینه می‌ توانند با چرخه اتصال از مرطوب به خشک بدتر شوند که می‌تواند منجر به شکست جزئی یا کامل اتصال شود.

حداقل پوشش بتنی: 

این به حداقل فاصله (پوشش) مورد نیاز بین واتراستاپ و سطح بتنی اشاره دارد. با توجه به ماهیت گسترده واتراستاپ های متورم شونده، اگر واتراستاپ بیش از حد به سطح بتن نزدیک باشد، فشار ایجاد شده می تواند سطح بتن را منفجر کند و اتصال را به خطر بیاندازد. اگر این اتفاق بیفتد، اصلاح آن بسیار دشوار است.

در حالی که برخی از واتراستاپ ها ممکن است مقرون به صرفه به نظر برسند، اما به حداقل پوشش بزرگ و گاهی غیرعملی نیاز دارند. در صورت استفاده نادرست، می تواند منجر به خرابی مفصل و کار تعمیر بسیار گران شود.

پوشش تاخیری انبساط: 

برخی واتراستاپ ها دارای پوشش تاخیری انبساط هستند که مانع از جذب آب از بتن یا آب و هوای نامساعد قبل از ریختن دوم می شود. این به ویژه در صورتی مفید است که واتراستاپ باید از قبل نصب شود و ممکن است قبل از ریختن در معرض عناصر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: تقویت میلگردهای کاشت

اگر واتراستاپ پوشش تاخیری انبساط نداشته باشد و محل اتصال قبل از ریختن باران ببارد، اتصال می تواند از قبل منبسط شود و اثربخشی آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

فشار سر: 

به فشار سر اشاره می‌کند که واتراستاپ هنگام نصب صحیح می‌تواند در برابر آن مقاومت کند. فشار سر فشاری است که از ارتفاع آب بالای مفصل ایجاد می شود. هرچه ارتفاع و حجم بیشتر باشد، فشار بیشتر است.

در حالی که در برخی از کاربردها بسیار مهم نیست، در هنگام مشخص کردن واتراستاپ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. واتراستاپ های متورم معمولاً برای آب بندی درزهای ساختمانی افقی و عمودی به بتن ریخته شده در محل استفاده می شوند.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه