• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

چسب بتن چیست؟

چسب بتن چیست؟

ما در این مقاله به مبحث چسب بتن می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.   

چسب بتن چیست؟

سالانه بیش از ده میلیارد تن بتن در سراسر جهان تولید می شود. بتن یک ماده همه کاره و ضروری است که برای ساخت خانه ها، بلوک های اداری، ایستگاه های قطار، پارک ها استفاده می شود. با وجود بتن بسیار زیاد در جهان، منطقی است که گهگاه نیاز به تعمیرات و درخشندگی دارد، درست مانند نصب کاشی . مشکل اصلی این است که بتن به بتن نمی چسبد. اینجاست که پیوند بتن وارد عمل می شود. اگر قصد دارید برای آخرین پروژه DIY خود با بتن کار کنید، اما مطمئن نیستید که چگونه آن را بچسبانید، پس این راهنما برای شما مناسب است. 

بیشتر بخوانید: راه حل های پوشش بتنی

چسب بتن - ملات ضد اسید - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

پیوند بتن چیست؟

سیمان موجود در مخلوط بتن شما حاوی هیچ گونه مخلوط باندینگی نیست، به این معنی که وقتی می خواهید بتن تازه را روی لایه ای از بتن قدیمی قرار دهید، این دو نمی چسبند. در نهایت دو لایه بتن مجزا خواهید داشت که به یکدیگر نمی‌چسبند یا اثر دلخواه را ایجاد نمی‌کنند. 

پیوند بتن، به شرح زیر است، فرآیند استفاده از مواد چسبنده است تا بتن جدید و قدیمی به یکدیگر بچسبند. این اجازه می دهد تا دو لایه بتن به هم برسند و یک واحد جامد بتن را تشکیل دهند.  

بتن به چه چیزی نمی چسبد؟

بتن اصلاً زیاد به آن نمی چسبد. اول از همه، بتن مرطوب به بتن خشک نمی چسبد، از این رو به یک عامل چسبنده نیاز است. همچنین به رنگ نمی چسبد، زیرا رنگ ماده دیگری است که اغلب بدون هیچ گونه عامل چسبنده ساخته می شود.

بیشتر بخوانید: نحوه آب بندی بتن

همچنین به ملات نمی چسبد و چسب هیچ تاثیری روی آن ندارد. اگر می خواهید بتن بچسبد، باید از یک عامل چسبنده استفاده کنید. 

چسب بتن - ملات ضد اسید - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

بتن به چه چیزی می چسبد؟

اگر بتن به بتن دیگر نمی چسبد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که دقیقاً به چه چیزی می چسبد. خوب، خلاصه، نه خیلی زیاد. تنها چیزی که بتن می تواند به طور موثر به آن بچسبد چوب است. و حتی پس از آن، پیوند خیلی محکمی نیست. 

پیمانکاران معمولاً  قبل از ریختن بتن روی آن، پایه ای از تخته های چوبی را می گذارند. با این حال، به دلیل اینکه چسبندگی آنقدر محکم نیست، تخته های چوبی اغلب پس از خشک شدن لایه بتن برداشته می شوند. 

عوامل باندینگ

بنابراین، بتن نمی تواند به خودی خود خیلی به آن بچسبد و برای چسبیدن به لایه های قدیمی بتن به کمک کمی نیاز دارد. آنجاست که عوامل باندینگ وارد می شوند. 

بیشتر بخوانید: درزگیر بتن چیست؟

علاوه بر اینکه به بتن قدیمی و جدید اجازه می‌دهد بچسبد، عوامل چسبنده به محافظت از لایه‌ های ترکیبی بتن نیز کمک می‌کنند. عوامل تخلخل کلی بتن را کاهش داده و از ترک در آینده محافظت می کنند. 

آنها همچنین در مقاوم تر کردن بتن در برابر اشعه UV و عناصر خارجی مانند یخبندان عالی هستند. 

به طور معمول، سه نوع اصلی چسبنده بتن وجود دارد که می توانید از آنها برای چسباندن بتن جدید به یک لایه قدیمی استفاده کنید، بیایید اکنون به این موارد نگاهی بیندازیم. 

عوامل باندینگ اپوکسی

عوامل باندینگ اپوکسی  یکی از بهترین گزینه ها هستند. آنها به دلیل قدرت و عملکرد عالی خود شناخته شده و دارای امتیاز بالایی هستند. عوامل اتصال اپوکسی فقط برای چسباندن بتن قدیمی به جدید نیستند، بلکه می توانند برای کمک به اتصال بتن به فولاد استفاده شوند.

عوامل چسبنده اپوکسی علاوه بر کمک به چسباندن بتن به بتن و فولاد، برای ترمیم ترک‌ها در هر اندازه در لایه‌های بتنی موجود نیز به خوبی عمل می‌کنند. 

عوامل اتصال اپوکسی به شکل رزین هستند و برای بتن های سبک و با کارایی بالا که قرار است در معرض عناصر قرار گیرند، بهترین استفاده را دارند. آنها دارای مقاومت فشاری بالا و سطح چسبندگی قوی هستند و در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند.    

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع سیلرهای بتن

چسب بتن - ملات ضد اسید - ترمیم کننده بتن - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴ - آبادگران جوان

عوامل باندینگ لاتکس اکریلیک

اگر می خواهید بتن تازه را به یک لایه موجود بچسبانید، این عامل چسبنده ای است که می خواهید از آن استفاده کنید. این عوامل پیوند مخلوطی از پلیمرها و کوپلیمرها هستند که نوعی مایع سفید مایل به شیری هستند. 

 آنها معمولاً قبل از ریختن لایه تازه روی سطح بتن  از طریق ابزارهایی مانند برس یا غلتک روی سطح قدیمی بتن اعمال می شوند (در ادامه در مورد نحوه استفاده از مواد چسبنده بیشتر توضیح خواهیم داد). 

هنگام استفاده از مواد باندینگ لاتکس اکریلیک، باید مطمئن شوید که بطری را قبل از استفاده کاملا تکان دهید، زیرا آنها اغلب از تقریباً 45٪ مواد جامد تشکیل شده اند. 

بیشتر بخوانید: چرا بتن در زمستان به آرامی سخت می شود؟

عوامل اتصال لاتکس اکریلیک در برابر آب مقاوم هستند و همچنین برای استفاده در سطوحی مانند گچ کاری و سنگ تراشی عالی هستند. 

عوامل اتصال PVA

در نهایت، ما عوامل پیوند PVA را داریم. PVA مخفف پلی وینیل استات است و برای ترمیم ترک ها و سایر آسیب هایی که در لایه ای از بتن موجود می بینید  عالی است .

عوامل اتصال PVA در حفظ بتن عالی هستند. آنها محافظت فوق العاده در برابر اشعه ماوراء بنفش و همچنین مقاومت در برابر آب را ارائه می دهند. آنها به ظاهر بتن تازه و کاملاً جدید کمک می کنند. همچنین به طرز باورنکردنی با سیمان سازگار است. 

درست انتخاب کن

در حالی که عوامل پیوند دهنده زیادی برای انتخاب وجود دارد، همه آنها کار یکسانی را انجام نمی دهند. قبل از عجله برای خرید یکی، کمی زمان بگذارید و کاری را که می خواهید انجام دهید ارزیابی کنید.

اطمینان حاصل کنید که تحقیقات خود را انجام داده و مطمئن شوید که عامل پیوند مناسب را برای نوع کاری که انجام می دهید خریداری می کنید. برای مثال، PVA در چسباندن لایه‌های جدید بتن به لایه‌ های قدیمی خیلی خوب نخواهد بود، و لاتکس اکریلیک برای کارهای تعمیری مناسب نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه