• 02165741139
 • Tehran - Shahriar
 • Saturday to Thursday: 9 am - 5 pm

بتن در مقابل گروت چه می کند؟

بتن در مقابل گروت چه می کند؟

ما در این مقاله به مبحث بتن در مقابل گروت چه می کند می پردازیم. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده، چسب کاشی، ملات ضد اسید، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی و ضد یخ و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.  

بتن در مقابل گروت چه می کند؟

بتن مقاومت فشاری بالاتری نسبت به دوغاب دارد و به همین دلیل از آن برای ساخت پی استفاده می شود. این بدان معنی است که می تواند وزن زیادی را بدون ترک خوردگی تحمل کند. و با گنجاندن میلگرد فولادی می تواند مسافت های زیادی را نیز طی کند. بیشتر پل ها و ساختمان ها به این شکل ساخته می شوند. بدون میلگرد، تیرهای بتنی حتی با وزن خود به راحتی ترک می‌خورند.

حتی سازه های عظیمی مانند لعنت از بتن ساخته شده اند. شما نمی توانید لعنتی هوور را با دوغاب زیاد بسازید، زیرا برای تحمل وزن به اندازه کافی قوی نیست.

بیشتر بخوانید: فرآیند مخلوط بتن پاشیده شده

بتن در مقابل گروت - ملات ضد اسید - چسب کاشی - فوق روان کننده - گروت اپوکسی - شماره تماس: ۰۲۱۶۵۷۴۱۱۳۹ - ۰۹۱۲۹۳۸۳۵۵۴

بتن یک مصالح ساختمانی فوق العاده همه کاره است. می‌توانید دسته‌های کوچکی را در یک زمان بیل بزنید تا پایه‌های حصار را بچینید یا مقدار زیادی از آن را در قالب بریزید تا پایه‌ها بسازید. هنگامی که بتن خشک می شود، شکل هر چیزی را که در آن ریخته شده است حفظ می کند.

با خشک شدن بتن می توانید آن را شکل داده و صاف کنید. مجسمه های بتنی اینگونه ساخته می شوند. این کاری نیست که بتوانید با دوغاب انجام دهید. بتن در حفظ فرم بدون ترک بسیار بهتر است.

از آنجایی که بتن دارای ماسه و سنگ بسیار زیادی است، متخلخل است و رطوبت را جذب می کند. اگرچه در برابر آب و هوا مقاوم است و حتی می توان از آن در زیر آب استفاده کرد. گروت این کار را انجام نمی دهد به همین دلیل است که درزگیر بسیار خوبی است. شما نمی توانستید کاشی ها را با بتن آب بندی کنید. در واقع از دوغاب همراه با دال های بتنی برای آب بندی شکاف ها و چسباندن دال ها به یکدیگر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: بتن ویژه در ساخت و ساز

بتن به دلیل وجود سنگ و ماسه بسیار سنگین تر از دوغاب است. این آن را به یک ماده پایه عالی تبدیل می کند. گروت از نظر حجم بسیار سبک تر است.

افزودنی های بتن در مقابل گروت

مواد افزودنی زیادی وجود دارد که می توانید در بتن خود در حالت خشک یا خیس قرار دهید. کلرید کلسیمی که به بتن شما اضافه می شود باعث می شود که آن را سریعتر ببندید. این می تواند کمک بزرگی در تنظیم ستون های حصار باشد زیرا اغلب می توانید پانل ها را در همان روز نصب کنید.

نقطه مقابل این ماده افزودنی تاخیری است که زمان گیرش بتن را به تاخیر می اندازد. این می تواند در هوای گرم کمک کند زیرا اگر مراقب نباشید بتن خیلی سریع عرق می کند و گیر می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، سنگ‌تراش‌ها از مواد افزودنی به همراه ورقه‌های پلاستیکی برای مرطوب نگه داشتن بتن استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مزایای گروت اپوکسی نسبت به گروت سیمانی

برخی از سنگ تراشی ها 15 تا 30 درصد سیمان را جایگزین خاکستر بادی می کنند که محصول جانبی کارخانه های زغال سنگ است. این امر باعث کاهش گرمای ایجاد شده در داخل بتن می شود و در نتیجه کار با بتن و اتمام آن آسان تر می شود.

عوامل حباب کننده هوا به بتن اضافه می شوند تا به دمای انجماد و نمک های یخ زدایی کمک کنند. این مواد افزودنی حباب های هوای ریز را در داخل بتن به دام می اندازند که در هنگام یخ زدن، فضایی را برای انبساط آب ایجاد می کند. بدون آنها، بتن می تواند یخ زده و پوسته پوسته شود.

افزودنی های کاهنده آب میزان آب مورد نیاز برای فعال سازی سیمان را بین 5 تا 30 درصد کاهش می دهند. اگر می خواهید یک مخلوط واقعا خشک داشته باشید، این می تواند کمک کننده باشد.

با استفاده از الیاف یکپارچه، بتن با عملکرد فوق العاده بالا (UHPC) ایجاد می شود. الیاف UHPC از فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس، بازالت یا فولاد ساخته می شوند و معمولاً در حالی که مخلوط مرطوب می شود به بتن اضافه می شوند. آنها می توانند به طور چشمگیری استحکام بتن را هنگامی که به طور کامل عمل می کنند افزایش دهند.

بیشتر بخوانید: گروت اپوکسی چرا بهتر از گروت سیمانی است؟

رنگ یکی دیگر از افزودنی های بسیار محبوب برای بتن و دوغاب است. گروت در کارخانه بتن اضافه شده است که قوام و تطابق رنگ را بهتر می کند. با این حال، سنگ‌تراش‌ها معمولاً رنگ را یا به مخلوط مرطوب یا روی یک دال هنگام پخت اضافه می‌کنند. این کار هماهنگی و تطابق رنگ را سخت‌تر می‌کند اما گزینه‌های بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقایسه گروت در مقابل بتن

هم دوغاب و هم بتن معمولاً از ماسه در مخلوط خود استفاده می کنند، اگرچه دوغاب سمباده نشده نیز برای استفاده در ترک های بسیار ریز وجود دارد. اما گروت تمایل به استفاده از ماسه بسیار ریزتر از بتن دارد. شن و ماسه بتنی صاف است و حتی می تواند حاوی سنگریزه های کوچک باشد که به آن بافت شنی تر می دهد. و بتن همچنین حاوی مقدار زیادی سنگ است.

از آنجایی که دوغاب از مواد ریزتری نسبت به بتن استفاده می کند، نازک تر و قابل پخش تر است. این کار کار بر روی شکاف ها و شکاف های کوچک را آسان تر می کند. همچنین متخلخل کمتری دارد که آن را به یک درزگیر مقاوم در برابر آب تبدیل می کند. در حالی که بتن خیس حس بلغور جو دوسر غلیظ را دارد.

بیشتر بخوانید: شاتکریت یا بتن پاشیده شده یا گونیت

 • بتن معمولاً برای کاربردهای سازه ای مانند دال ها، دیوارها، پایه ها و محصولات ریخته گری مانند مجسمه ها استفاده می شود.
 • گروت بیشتر شبیه چسب برای محکم کردن کاشی، آجر، سنگ یا دال های بتنی استفاده می شود. همچنین به عنوان درزگیر بین کاشی ها استفاده می شود.

هر دو ماده بسیار قوی هستند، می توانند سایش و پارگی را تحمل کنند و در برابر ترک خوردن مقاومت کنند. اما هر کدام کاربرد خود را در یک پروژه ساختمانی دارند و قابل تعویض نیستند. شما نمی توانید یک راهرو دال را با دوغاب نریزید، این کار برای بتن است. و شما کاشی های سنگی یا دوغابی را با بتن نصب نمی کنید. این کار برای دوغاب است. در حالی که آنها بسیار شبیه به هم هستند، تفاوت های کوچک آنها تا حد زیادی نحوه استفاده از آنها را تغییر می دهد.

بیشتر بخوانید: مرطوب کردن برای کنترل گرد و غبار بتن بهتر است

استحکام این دو ماده بسته به مواد و مواد افزودنی مورد استفاده متفاوت است. به عنوان مثال، دوغاب ساخته شده با رزین اپوکسی به جای سیمان قوی تر از مخلوط بتن معمولی خواهد بود. اما می‌توانید از همین افزودنی‌ها در بتن استفاده کنید که آن را قوی‌تر از دوغاب می‌کند. اما به طور کلی مخلوط بتن متوسط ​​بسیار قوی تر از مخلوط دوغاب متوسط ​​است.

بیشتر بخوانید: چسب کاشت میلگرد اپوکسی

خرید و قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ شرکت شیمی آبادگران

شرکت شیمی آبادگران پدیده سازان جوان با بیش از دو دهه در زمینه تولید فرآورده های شیمیایی صنعت ساختمان،این شرکت علاوه بر تولید بیش از صد نوع محصول شیمیایی ساختمان، سابقه همکاری در اجرا و مشاوره در پروژه های بزرگ ملی و شخصی و شرکتی دارد. شرکت شیمی آبادگران سهم بزرگی را در محصولات شیمیایی ساختمان دارا میباشد و داری بیش از پنجاه نیرو تولید و آزمایشگاه فعالیت دارند. اینها تنها بخشی از همکاری های گسترده شیمی آبادگران در طول این سالها می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت فوق روان کننده ، چسب کاشی ، چسب کاشت میلگرد ، ملات ضد اسید ، چسب کاشت میلگرد ، ترمیم کننده بتن ، گروت اپوکسی و ضد یخ و ملات های پلیمری ، ملات ضد اسید ، فوق روان کننده و ترمیم کننده بتن، گروت اپوکسی ، ملات ضد اسید و ….میتوانید با شرکت شیمی آبادگران تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه